Mielos skaitytojos!
Šis nuotraukų koliažas „prieš ir po“ gerai pažįstamas darželinukų ir mokinukų tėvams. Rugsėjo pirmosios euforija, ir netrukus – visai kitokia – nuovargio, nusilpusio imuniteto fazė, kuri vieniems vaikams ateis anksčiau, kitiems – vėliau, tačiau palies beveik visus.
Pirmosios nuotraukos perdaug nekomentuosime. Jaudulys prieš mokslo metus yra pats nuostabiausias, sparnus auginantis jausmas vaikui. Nauji batukai, nauji pieštukai, susitikimo su draugais džiaugsmas. Šie teigiamų emocijų pliūpsniai veikia hormonų lygiu: prisigamina endorfinų, o į priekį kaip degalai varo gerasis adrenalinas.
Antroji nuotrauka, kurią nuo pirmosios gali skirti vos savaitė, prašo ilgesnio komentaro. Mūsų modeliukas – 7 metų Adelė – jėgas išeikvojo rugsėjo pabaigoje. Prikibo sloga, pakilo temperatūra. Ar kas nors nustebo? Tikrai ne, nes Adelė yra pirmokė, o pirmokų pažeidžiamumo slenkstis toks pat žemas, kaip lopšelinukų. Ir tikrai ne skersvėjai susargdina mažulius, o tie patys emocijų pliūpsniai, tik šį kartą gaminantys nebe laimės, o streso hormoną kortizolį ir blogąjį adrenaliną. Juk „reikia“ tampa toks didelis, o „noriu“ – toks mažytis.
Mes kalbame apie vaikus, tačiau ir patys rudens viduryje ieškome pasiteisinimų: tai keičiasi slėgis, tai pritrūko miego, o dar ta tamsa už lango lenkia prie žemės. Biuruose nusižiovaujame tikriausiai kokį 100 kartų dažniau, nei vasarą (ir tikrai ne dėl sauso ir iškvėpuoto oro). Vakare vis anksčiau judame į lovas, niekam ne gėda prisipažinti, kad užmigo 21 valandą, beskaitydamas vaikui pasaką.
Kadangi tas pats scenarijus kartojasi kiekvienais metais, jokios dramos čia nėra. Tiesiog dabar etapas, kai turime taupyti savo ir vaikų jėgas Kalėdų šėlsmui, pavasario laukimui, vasaros atostogoms. O tai galime padaryti tik įjungę žemesnę pavarą. Jei galime pamiegoti valanda ilgiau, tai ir pamiegokime. Jeigu labai nesinori per lietų vesti vaiko į baseiną, tai ir neveskime. Net jei gimtadienio tortą tiesiog nupirksime konditerijos skyriuje, o ne kepsime per naktį, tai irgi užsiskaitys kaip mažas pliusas sveikatai.
Šio numerio tema – kaip švelniai, be cheminių vaistų užbėgti už akių virusams, kaip pastiprinti organizmus, mažiau sirgti, o jei jau susirgome – greičiau pasveikti.
Kitas mėnuo – jau kalėdinis, smagaus laukimo.
Su meile – „mamos“
„Mamos žurnalas“
Susiję straipsniai