Gintarė Laucė – penkiametės Adelės ir trejų metukų Iglės mama, o vasarą turėtų gimti ir trečiasis vaikutis. Šeima oficialiai taps daugiavaike. Jie juokauja, kad prisideda prie Lietuvos gerovės ne tik kurdami sveikatai palankius produktus, bet ir prie demografinio jos augimo. Šeimos verslas – kurti maisto produktus, kurie naudingi tiek vaikams, tiek skubantiems suaugusiesiems ar aktyviems senjorams. Gintarė pritaria idėjai, kad nuosavą verslą kuria ne tie, kurie turi daug laisvo laiko, o tie, kurie jo visai neturi. Nes verslas suteikia laisvę pačiam planuoti darbus ir prioritetus, realizuoti savo idėjas. O idėja apie sveikus maisto produktus gimė jau seniai.
Apie tai pasakoja Gintarė Laucė.
Verslas prasidėjo nuo tėvų
Mūsų šeimos įmonę įsteigė tėvai dar 1997 metais, o pati joje pradėjau dirbti nuo 2011 metų. Nors visą laiką maniau, kad šeimos verslas turi daugiau minusų nei pliusų, tačiau per daugelį metų taip susidėliojome veiklas, atsakomybes ir procesus, kad dabar savęs neįsivaizduoju jokiame samdomame darbe. Mano tėtis – prof. Dalius Serafinas – atsakingas už įmonės strategiją, jis dėsto ir Vilniaus universitete bei užsiima įvairiomis veiklomis, kurios susijusios su Lietuvos puoselėjimu. Mama – Saulė Serafinienė – daug metų dirbo vyr. finansininke didžiausiose Lietuvos farmacijos įmonėse. Tad, būdama 45 metų, išėjo iš gerai apmokamo darbo ir pradėjo įgyvendinti savo idėją. Ji atsakinga už URBANFOOD produktų kokybę, bendrauja su Lietuvos ūkininkais ir nuolat ieško dar vertingesnių žaliavų. Aš pati prie idėjos įgyvendinimo prisidėjau iš komunikacinės pusės. Taip po truputį tapome stipriu šeimos prekės ženklu tarp funkcinio maisto gamintojų – URBANFOOD.
Vaikai papildė veiklą
Gimus vaikams, ne tik keitėsi mūsų asmeninis gyvenimas, įpročiai bei prioritetai, kitaip pradėjome žvelgti į daugelį dalykų versle. Pradėjome eksperimentuoti su produktais taip, jog sudomintume ir vaikus, kad padėtume tėvams, kurie augina mažuosius „nevalgiukus“, dar didesnį dėmesį kreipėme į kokybę, tyrimus, sprendimus alergiškiems žmonėms. Vaikai papildė mus ir mūsų veiklą. Svarbiausia – reikia mokėti juos išgirsti, kantriai stebėti, kuo mažiau užgožti su savo nuomone.
Augant dukroms, išryškėjo ir jų mitybos skirtumai – vyresnioji nėra linkusi ragauti naujo maisto, o jos mėgstamus patiekalus sudaro vaikų standartas: blynai, makaronai, duona su sviestu, grikiai. Kai tuo tarpu jaunėlė noriai ragauja naujus produktus, nesiskundžia apetitu ir visai nėra išranki maistui. Prasidėjo eksperimentavimas virtuvėje ir vėl įtraukiant mūsų gaminamus miltelius. Reikėdavo pasitelkti vaizduotę ir įvairias gudrybes, tad kartu su mergaitėmis pradėjome kepti spalvotus blynus, tešlą nudažydami burokėlių, špinatų ir uogų milteliais. Greitam užkandžiui – į natūralų jogurtą pačios pradėjo maišyti išsirinktus milteliu: ir spalva ryški, ir skonis malonus, ir procesas linksmesnis. Kad Adelei grikiai atrodytų nepakitę, paslapčia įberiu jai į dubenėlį daržovių mikso vaikams ar morkų, moliūgų miltelių. Išmaišau ir paduodu kaip jos įprastą mėgstamą košę. Šiltuoju metų laiku pasigaminame naminių spalvotų ledų. Jei gaminame desertus, tai vietoj cukraus pudros ar kartu su ja pabarstome ir įvairiaspalvių uogų miltelių. Atsigaivinimui pasigaminame kokteilį, kurio pagrindas – vanduo ar kefyras, o ingredientus gali dėtis pačios. Taip mūsų šeimoj visi URBANFOOD produktai tapo tiek įprasti, kaip pipirai ar druska kiekvieno virtuvėje.
Sveiki mitybos įpročiai
Beje, užkandžiai irgi labai svarbus dalykas, gimus vaikams. Jų turi turėti visur ir visada – kelionėje, iškyloje, namuose. O ir patys, suaugusieji, mėgstame užkandžiauti. Kad užkandžiais netaptų įvairūs sausainukai, saldainiukai, jogurtukai, geriausia jų visai ir nepirkti, o po ranka turėti džiovintų, šviežių vaisių ar uogų, nesūdytų riešutų, smulkiai pjaustytų daržovių. Tad mūsų namuose užkandžių lėkštėje visada galima rasti iš gamyklėlės parsivežtų džiovintų mangų ir ananasų, skanukų su šaltalankiu, lapiniu kopūstu bei braškėmis, įvairių džiovintų uogyčių, obuoliukų ar kriaušių, kukurūzų lazdelių su burokėliais, morkomis, topinambais ar burnočiais. Įvairovę palaikome ir nesūdytais riešutais, pagal sezoną ir galimybes – šviežiai pjaustytais obuoliais, kriaušėmis, morkomis, agurkais, uogomis. Ir šie užkandžiai per vakarą, tarp žaidimų, tiesiog išnyksta.
Norėčiau palinkėti visoms esamoms ir būsimoms mamoms ugdyti teigiamus mitybos įpročius vaikams. Kuo dažniau prisiminkime, kad maisto spalvos turi tokią pačią teigiamą įtaką mūsų fizinei ir emocinei sveikatai, kaip ir skonis ar kvapas. Tad žvelkime į motinystę kaip į praturtinančią savo gyvenimo patirtį.
Šeimos sukurti supermaisto produktai:
US