7 nesudėtingi darbeliai vaikams Velykų tematika, kuriems nereikia specialių priemonių

Pavasaris tikras judėjimo laikotarpis gamtoje. Bundanti gamta, grįžtantys paukščiai, šiltėjančios ir šviesėjančios dienos ir žinoma Velykos, naujų pojūčių, pažinimo ir atradimų metas vaikams.

Atrinkome 7 nesudėtingus darbelius pavasario ir Velykų tematika, kuriems nereikia specialių priemonių ar medžiagų, viską galite rasti savo namuose. Atliekant darbelius galima aptarti kuo įpatingas pavasaris, kaip keičiasi medžiai, kaip dygsta augalai, kodėl būtinas lietus ir t.t.

1. Saulėgrąža

Eiga: iš kartono lapo iškirpkite apskirtimą – tai bus saulėgrąžos viduriukas. Surinkite visus namie turimus skalbinių segtukus ir duokite vaikui aplinkui apskritimą susegioti juos. Labai gera treniruotė pirštų ir rankų raumėnims, kurie ypač bus reikalingi rašymui.

2. Bitutė
Prieš darbelį pakalbėkite su vaiku kam reikalingos bitutės, kokį svarbų darbą jos atlieka, kokį skanų produktą jos surenka, galbūt net pavyks gamtoje kur pamatyti tikrą bitutę.

 

Darbeliui prireiks:
• popierinės vienkartinės lėkštės arba jeigu neturite galite išsikirpti iš lapo ar kartono apskritimą;
• geltonų ir juodų dažų bei teptuko;
• segtuko nuo skalbinių ir vatos, kempinės ar pompom gumulėlio.

Eiga:
• Leiskite vaikui visą apskritimą nudažyti geltonai;
• tada segtuku suspauskite vatos ir kitą gumulėlį ir juo dažykite juoda spalva;
• sutaškuokite bitutei dryžius;
• nupieškite arba priklijuokite jai akis, sparnelius ir bitutės ūselius.

 

3. Viščiukai

Vaikams be galo patinka piešimas pirštukais. Taip lavinami pojūčiai, motorika.

Gaminant viščiukus jums reikės:
• Į 4 dalis padalinto A4 formato lapo;
• geltonų dažų ir teptuko;
• pieštukų ar vaškinių kreidelių.

Eiga labai paprasta: vieną delniuką išdažykite geltonai ir leiskite vaikui padaryti jo antspaudą ant lapo. Paskui pieškite viščiukui akytes, snapą ir kojytes.

 

4. Alkani viščiukai
Iš panaudotos kiaušinių pakuotės padarykite viščiukus. Pradurkite burnytę, nupieškite akytes ir snapelė. Priklausomai nuo to, ką turite namuose, prikarpykite viščiukams „sliekų“. Galima naudoti paprastą
vielutę, smulkius karoliukus, žirniukus ar panašiai. Tinka viskas, ką būtų galima „sumaitinti“ viščiukams.

5. Hiacintai

Pavasaris besiskleidžiančių žiedų metas. Ant lapo nupieškite stiebelių ir gėlių lapelius, o vaikui leiskite pirštukais pritaškuoti hiacinto žiedelius.


6. Velykiniai margučiai

Iš kartono iškerpkite kiaušinio formos iškarpą. Jei vaikas turi daugiau kantrybės, duokite jam plastelino gabalą ir tegu jis pats pirštukais ima po mažą gabaliuką, delnuose padaro rutuliuką, deda ant kiaušinio ir spaudžia pirštuku tiek, kad jis priliptu. Galima padėjus plastelino rutuliuka ir braukti pirštuku, taip gausis kitokia marginimo forma.

Tie, kurie kantrybės neturi tiek daug, jūs patys gaite padaryti daug mažų plastelino rutuliukų ir tiesiog duoti vaikui prispausti prie iškirpto kartono. Puiki pirštukų treniruotė.

7. Gaminame pavasarinius gėlės žiedus

Eiga: ant lapo iš plastelino padarykite kauburėlį-gėlės viduriuką. Nupieškite kotą, lapelius, sukarpykite ausų krapštukus per pusę ir duokite vaikui susmaigstyti žiedelius. Atliekant tokius darbelius lavinama vaiko smulkioji motorika, kuri pasak specialistų, stipriai įtakoja kalbos raidai. Vaikai mokosi kantrybės, ir susikaupimo. Labai svarbu vaikams atlikti užduotis, kuriose tvirtėja rankų raumenys, kaip pavyzdžiui piešimas ne flomasteriais, o pieštukais arba skalbinių segtukų spaudinėjimas, prispaudimo pirštuku užduotys.

Sėkmės darbeliuose!

Na, o kol tėveliai užsiims kartu su vaikais darbeliais, kviečiame pasinaudoti pagalbos namuose platforma www.yoopies.lt ir su nuolaidos kodu LT-Mama pasinaudoti 40% nuolaida narystei paslaugoms užsakyti.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


7 − septyni =

Kitos temos: