10 nuostabių dalykų, kuriuos patirsite būdama nėščia

Nuotrauka Saulės Pieva

Nors kūdikio laukimas yra vienas nuostabiausių potyrių gyvenime, tačiau pasikartojantis pykinimas, nuovargis ar irzlumas kartais apkartina visą šį stebuklingą laiką.

Todėl priminsime 10 nuostabių dalykų, kuriuos patirsite nėštumo metu:

1. Aplinkiniams nešit vien tik džiaugsmą

Ne paslaptis, jog besilaukianti moteris aplinkinius labai džiugina. Tai patirsite ir jūs: praeiviai į jus žiūrės kaip į laimingąją, elgsis su jumis švelniai bei pagarbiai, užleis jums vietą autobuse, traukinyje, parke ant suoliuko ar koncerte. Be viso to, žmonės pastebimai ir vis dažniau pradės jums šypsotis, nes besilaukiančios moters aura skleidžia tik geras emocijas: ramybę, džiugesį ir laimę.

 1. Poilsio ir pietų miegelio tiek, kiek tik jums norėsis!

O taip, šis laukimo periodas dar nuostabus ir tuo, kad bus idealus metas pristabdyti anksčiau buvusį įtemptą ir griežtai suplanuotą gyvenimo ritmą dėl savo ir jumyse augančio kūdikio sveikatos. Nėštumas eikvoja labai daug jūsų organizmo energijos, todėl nuolatinis poilsis tiesiog būtinas: į jūsų gyvenimą ateis ramybė, nes laukimo periodu galėsite naudotis kiekviena proga numigti, ramiai ištiesus kojas paskaityti mėgstamą knygą ar tiesiog pabūti su savimi.

3. Keisti, bet įdomūs sapnai

Tyrimais nustatyta, kad nėščiosios sapnuoja daug daugiau, lyginant su nesilaukiančiomis moterimis. Dauguma nėščiųjų teigia, jog šiuo laikotarpiu sapnai tampa ypač įdomūs: tikroviški, kartais erotiniai, sapnuose vis dažniau regime žmones iš artimo draugų ar pažįstamų rato, vis rečiau pasitaiko galbūt praeityje kankinančių košmarų. Tokie džiaugsmai ir nuostabūs sapnai neabejotinai aplankys ir jus, vertinkite šį periodą!

4. Tapsite sveiką gyvenimo būdą propaguojančiu žmogumi

    Kiekviena būsima mama kaip niekada anksčiau pradeda rūpintis savo sveikata: dažniau praleidžia laiko gryname ore, daugiau laiko skiria pasivaikščiojimams ir svarbiausia – pradeda daug sveikiau maitintis be jokių ypatingų pastangų. Šis periodas tuo ir ypatingas, jog perėjimas prie daug sveikesnio gyvenimo būdo nereikalaus iš jūsų didelių pastangų, nes tai daryti motyvuos pasikeitę poreikiai ir stiprūs motiniški instinktai.

Nuotrauka Saulės Pieva

Nuotrauka Saulės Pieva

 1. Negatyvios mintys tiesiog išgaruos iš jūsų gyvenimo

      Nepaisant sunkios nėštumo pradžios, įpusėjus šiam laikotarpiui, jūs pradėsite jausti vien tik džiaugsmą ir ramybę. Netruksite pastebėti, kad ėmusios išgyventi ir nervingai reaguoti į darbe iškilusias problemas ar jus erzinančius žmones, pajutusios savo mažylio judesius, jūs kaipmat nusiraminsite ir atsiminsite, kokį nuostabų ir prasmingą gyvenimą gyvenate. Skirkite akimirką tuo pasidžiaugti, nes nėštumo metu jumyse auganti gyvybė taps jūsų nuolatiniu nusiraminimo šaltiniu!

 1. Turėsite galimybę išgirsti ir pajausti vaisiaus širdies plakimą

Dėl šiuolaikinės medicinos technologijų turėsite galimybę patirti nuostabų jausmą – išgirsti savo vaisiaus širdies plakimą, kuris gali būti užfiksuotas jau 6-ąją nėštumo savaitę. Šis fantastiškas potyris į jūsų gyvenimą atneš neaprėpiamą kiekį džiaugsmo: pasijusite „gyva“, reikalinga, aplinkiniai pastebės švytėjimą jūsų akyse.

 1. Jums nebereikės stovėti parduotuvių eilėse

     Argi ne nuostabus jausmas, einant į parduotuvę, daugiau nebesirūpinti dėl žmonių spūsties ir nebesukti galvos dėl eilėse švaistomo laiko? Nėštumo laikotarpiu tai patirsite ir jūs! Žmonės taps jums ypač geranoriški šiuo klausimu: visuomet užleis jums eilės priekį ir taip turėsite galimybę sutaupyti marias laiko!

 1. Nuolatinė dėmesio lavina vien tik jums

Netruksite pastebėti, jog jūsų gyvenimo partneris taps ypač dėmesingas ir rūpestingas: nuolat padės namų ruošos darbuose, maisto gaminime, vis rečiau reikės pačiai vairuoti, pjauti žolę ar atlikinėti kitokius fizinių jėgų reikalaujančius darbus. Artimieji bei draugai pradės teirautis apie jūsų fizinę bei emocinę būklę ypač dažnai ir visi stengsis, kad jums nieko netrūktų!

 1. Patirsite tikrus vaikščiojimo po parduotuves ir apsipirkinėjimo džiaugsmus
  Nuotrauka Saulės Pieva

  Nuotrauka Saulės Pieva

    Nėštumo periodas moterims ypač patrauklus dar ir tuo, kad apsipirkinėti galite į valias! Juk to priežastis svarbi: kūdikį reikia aprūpinti nuo drabužėlių, batukų, kepurėlių iki jaukių namų ir kūdikio kambario dekoravimo priemonių! Taigi apsipirkinėsite ir mėgausitės, kada, jei ne dabar!

 1. Per šį laukimo periodą gausite daugiau dovanų nei galite įsivaizduoti

Tikrai greitu metu pastebėsite, jog ne tik jums, bet ir jūsų giminaičiams ar draugams atrodys, jog jūsų kūdikiui reikia visko iki menkiausių smulkmenų, kad jis gimtų laimingas ir viskuo aprūpintas. Nėščios moterys sako, jog aplinkiniai tampa ne tik ypač dėmesingi, bet ir lepina dovanomis: perka žaislus, drabužėlius, vaikučio patalynę ir kitokius reikalingus daiktus. Puikus metas tuo pasimėgauti, nes ir jūsų šeimos biudžetas nenukenčia, o ir dovanų lavinos džiugina širdį.

Parengė Karolina Jokubaitytė

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos: , , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


keturi + = 10

Kitos temos: