Kūdikis auga kaip ant mielių, ar kontroliuoti priaugamą svorį?

Nuotrauka Shutterstock

Kai kurios mamytės susiduria su problema: kūdikis yra linkęs priaugti daug svorio. Ką tokiu atveju daryti?

Juk negalime stipriai riboti mažo vaiko suvalgomo maisto kiekio, nes jis privalo gauti visas reikalingas maistines medžiagas ir vitaminus.

Tačiau kai pastebime, kad kūdikis tampa storas ar apkūnus, be abejonės, tai yra pavojaus signalas, nes kūdikis gali tapti storu vaiku, o vėliau ir apkūniu paaugliu.

Kartais mažo vaiko sudėjimas priklauso ne tik nuo suvalgomo maisto kiekio ar jo kokybės, bet ir nuo genų. Kai vaiko apkūnumas yra paveldėtas iš tėvų, svorį reguliuoti pasidaro sunkiau, tačiau tikrai įmanoma, tereikia imtis šiokių tokių veiksmų.

Kūdikių ir vaikų svoris priklauso ir nuo temperamento: pasistenkite, kad jūsų vaikas kuo daugiau judėtų, bėgiotų kieme, užsiimtų aktyviais žaidimais, nes neaktyvūs vaikai daug dažniau susiduria su svorio problemomis.

Štai keletas patarimų mamytėms, susiduriančioms su tokiais sunkumais:

Kuo ilgesnis žindymas, tuo geriau. Šis veiksnys yra geriausias vaiko biologinis svorio reguliavimas.

Pirmuosius tris mėnesius kūdikiui yra būtinas itin spartus augimas, todėl motinos piene kalorijų būna daugiau, o vėliau kalorijos sumažėja, nes vaiko poreikiai mažėja. Dėl šių priežasčių ilgiau žindomi kūdikiai nutunka daug rečiau negu tie, kurie yra maitinami dirbtinai.

Kūdikiui verkiant, neskubėkite duoti valgyti. Vaiko irzlumo priežastis gali būti visai ne ši, todėl jam verkiant tikrai nereiškia, kad vaikas alkanas. Kūdikiai dažnai verkia tik dėl to, kad nori atsigerti, – duokite jam vandens. Vandenyje nėra kalorijų. Tik tokiu atveju, jeigu vaikas nenusiramina, gavęs vandens, siūlykite pieno.

Linkusiam priaugti svorio mažyliui nepilkite į patiekalus pieno. Pienas prideda kaloringumo ir tikrai nepadeda reguliuoti mažylio svorio.

Daug judėkite. Stenkitės daug laiko praleisti lauke, leiskite vaikučiui užsiimti aktyviais žaidimais, pradėjus vaikščioti, kuo dažniau laisvalaikį leiskite parkuose: bėgiokite, vaikščiokite, žaiskite žaidimus, planuokite dviračio pirkimą (naudinga ir smagi priemonė tiek svorio reguliavimui, tiek nuotaikos palaikymui).

naujagimis

Pixabay.com

Nedėkite į vaiko ar kūdikio maistą cukraus ar druskos, nes tai prideda  kaloringumo ir yra nesveika. Stenkitės maitinti kuo natūraliau ir atsiminkite, kad kūdikiui užtenka tiek druskos ar cukraus maiste, kiek jo jau yra, ir papildomai jo dėti nereikėtų.

Daržovių tyrės – būtinos! Jas maitindami galėsite reguliuoti mažylio svorį, nes jas valgydamas mažylis pasisavina tik reikiamas medžiagas: mineralines druskas, vitaminus, baltymus, angliavandenius, o balastinės medžiagos pašalinamos su išmatomis.

Kuo atidžiau ir kruopščiau rūpinkitės vaiko psichologine savijauta. Psichologai teigia, jog pakankamai dažna vaiko nutukimo priežastis yra ne pats maistas, o per didelis jautrumas, baimės, įtampa šeimoje.

Blogai jausdamasis, vaikas pagalbos griebiasi gausiai valgydamas nesveiką maistą, o tai atsiliepia jo svorio augimui, nutukimui ir sveikatai.

Parengė Karolina Jokubaitytė

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


keturi + = 5

Kitos temos: