Noja

Pasakoja mama Vitalija:
Iš pradžių Nojos vardas buvo lyg ir gražus, bet kartu ir keistas, ir neįprastas, aš prisibijojau aplinkinių reakcijos, tačiau vyras nė neleido man abejoti – jei gims mergaitė, bus Noja. Jau 26 nėštumo savaitę pasitvirtino – tikrai laukiam Nojos. Deja, aplinkinių reakcija į vardą buvo audringa, niekam jis nepatiko. Artimieji išgirdę iškart taip ir pasakydavo, draugai iš mandagumo sakydavo, kad vardas „įdomus“…
Pradėjau gilintis į vardo reikšmę. Tai hebrajiško „noah“ lietuviškas atitikmuo, reiškiantis „ramybę“. Įsimylėjau šią reikšmę, man ji priminė mišių metu atliekamą ritualą, kai vieni kitiems linkime ramybės. Pagalvojau, kad galbūt turėdamas tokį vardą mano vaikas irgi bus tas ramybės nešėjas.
Iki gimdymo likus kelioms savaitėms paaiškėjo visai kita vardo reikšmė. Pasirodo „noah“ vardas yra vyriškos kilmės, todėl „ramybės“ reikšmė labiau tiktų Nojaus vardui, o moteriškasis hebrajiškas atitikmuo yra „noa“, kuris turi net kelias reikšmes skirtingose kultūrose. Iš pradžių išsigandau, kad tai pakeis mano nuomonę, tačiau sužinojus tas reikšmes, apsisprendimas tik sustiprėjo. Havajiečiams Nojos vardas reiškia „laisva“, hebrajiška reikšmė pasirodė net atvirkštinė prieš tai buvusiai – „judesys“. Egiptiečiams jis reiškia „stiprų nuo jūros pučiantį vėją“, o japonams – „iš meilės“.
Matyt, dėl to, kad visą nėštumą galvojau apie „ramybę“ gyvenančią manyje, Noja gimė ypač rami mergaitė. Jau pirmomis naktimis išmiegodavo iki ryto leisdama visiems išsimiegoti. Ją auginti paprasta ir gera.

Comments are closed.

Kitos temos: