Žyma: Pirmieji batukai

batai
Studijos „G foto“ nuotr.

Įsivaizduojame, kad batai atlieka tik apsauginę funkciją: saugo nuo šalčio, drėgmės, sužeidimų. Tačiau pirmieji batukai gali ir formuoti pėdutę, ir net ją gydyti.

Nuo kada reikia pirkti batukus

Kol kūdikis dar nevaikšto, neskubėkite auti batukais. Kad normaliai vystytųsi mažylių pėdos, joms reikia pakankamai laisvės. Tačiau pradėjus vaikščioti batukai būtini. Šiame raidos etape avalynė ypač svarbi, nes padeda formuotis pėdutei ir eisenai. Nors vaiko pėdutės skliautai baigia formuotis tik šeštais septintais vaiko gyvenimo metais, tinkamą pėdos formavimąsi reikia užtikrinti jau nuo pat pirmųjų žingsnių.

Kiek batų porų reikia mažyliui

Užteks 2 porų gerų kasdieninių batų. Jei radote tinkamus, patogius, patinkančius batus, siūloma pirkti 2 poras, kad galėtumėte pakeisti. Nes ir pačios mažiausios kojelės prakaituoja.

Ar batukus avėti namuose? Ortopedai pasisako ne už šlepetes, o už kambarinius batukus ar basutes. Kai tik įmanoma, leiskite mažyliui lakstyti basomis ar apsiavus kojinėmis guminiais padukais ypatingai nelygiu paviršiumi, nes tai stiprina kojų raumenis.

Kaip greitai auga pėdutės

Vaikų pėdos auga ypač greitai. Vaikų, kurių amžius 3–6 metai, pėda per metus paauga 2–3 dydžiais (1 dydis – 6,6 mm). Moksleivių pėdos paauga kiek mažiau – 1–2 dydžiais. Galite patys pamatuoti 3–6 metukų vaiko pėdą kas 4–6 savaites, o 1–3 metukų vaikučių – kas 6–8 savaites.

Kaip rasti geriausius batus

Pirmųjų mažylio batukų padas turi būti plonas ir elastingas, ypač pirštų srityje. Bateliai turi turėti uždarą ir kietą užkulnį, kiek aukštesnes batų noseles, kad iš viršaus nespaustų pirštukų.

Visai mažų vaikų avalynė turi būti be pakulnės, o vėliau – su 0,5–2 cm aukščio pakulne. (Suaugusiems žmonėms rekomenduojamas pakulnės aukštis 2–2,5 cm, aukščiausias – iki 4 cm).

Supinatoriai visiems vaikučiams nebūtini, bet labai svarbu, kad pirmųjų batukų kulną laikytų tvirta bato dalis ir neleistų pėdai vartytis į visas puses.

Tinkamiausi – pagaminti iš „kvėpuojančios“ medžiagos, lengvi ir lankstūs.

Geri batai nebūtinai yra pagaminti iš natūralios odos. Dabar gaminami sportiniai batukai atitinka kokybės standartus, reikia tik mokėti teisingai pasirinkti.

Vidinė bato pusė turėtų gerai sugerti drėgmę ir „ištransportuoti“ ją lauk. Guminiai botai ar lakiniai batai skatina kojas pakaituoti, tad juos reikėtų avėti kuo trumpiau.

Nepersistenkite ieškodami ilgaamžių batų – vaikas tikrai spės juos išaugti greičiau nei spės sunešioti.

neutral
must bee
naujas filmas
https://tutulietuva.lt/

https://tutulietuva.lt/

kakės makės parkas
vaikų sanatorija
4 dienos iki Kalėdų
Žiemos kolekcija
gestacinis diabetas
pledukai
neodenta
papildai kūdikiams
batukai
Livin - ekologiški ir natūralūs produktai
plastinė chirurgija
Nėščiosios diržas
kainoteka
dantų klinika
gelis nuo randų
kabrita
kosmetika moterims
odo priežiūros priemonės kūdkiui
Mamos žurnalo prenumerata
kūdikių maistelis
papuošalai
žuvų taukai
auksomeistrai.lt
` `