Kelionės metu tenka valandų valandas prasėdėti su vaikais automobilyje. Kad laikas neprailgtų, galima jį išnaudoti įdomiai veiklai. Pažaiskite kartu.
Kas už lango?
Kai vaikas stebi pro langą judančius objektus, lavėja jo dėmesys. Žaiskite, kas daugiau pamatys kokios nors spalvos daiktų pro langą: pavyzdžiui, žaidimo spalva – raudona. Tinka viskas: pravažiuojantys automobiliai, praeiviai, namai, parduotuvių vitrinos, kelio ženklai ir t.t. Skaičiuokite, kuris daugiau išvardins.
Automobiliai
Kai vaikas jau moka skaičiuoti, galite pažaisti kitą įdomų žaidimą. Pasirinkite laiko intervalą, pavyzdžiui, penkios minutės.
Per pirmąsias penkias minutes priešais važiuojančius automobilius tegul skaičiuoja mama, paskui – vaikai kiekvienas iš eilės.
Laimi tas, kuriam pasisekė daugiausiai suskaičiuoti automobilių.
Žemėlapis
Vyresniems vaikams labai smagu važiuojant sekti žemėlapį. Jei važiuojate netolimu maršrutu, galite patys nubraižyti miesto planą, kuriame sutartiniais ženklais pažymėkite pastatus ir posūkius. Ryškiai pažymėkite pradinį kelionės tašką ir tikslą, į kurį važiuojate. Tegul vaikas žemėlapyje žymi važiavimo trajektoriją.
Kas daugiau atsimins?
Sugalvokite 10 objektų, kuriuos pravažiuojate, ir išvardinkite vaikams, kad juos atsimintų. Kai pravažiuosite paskutinį, tegul vaikai pabando išvardinti tokia seka, kokia jie buvo. Vėliau vaikai sugalvos objektus, o mama turės atsiminti.
Muzikinis konkursas
Jei šeima mėgsta klausytis muzikos, ilgesnei kelionei pasiruoškite iš anksto: į diską įrašykite daug skirtingų atlikėjų dainų.
Kas pirmas atspės, kas dainuoja?
Žaidimas su žodžiais
Kelionė yra puiki proga plėsti vaiko žodyną. Galima žaisti žaidimą „priešingas žodis“: „Šlapias – sausas“, „Ugnis – ledas“ ir t.t.
Arba apibūdinimus, pvz.: „Siūlų kamuolys… raudonas, vilnonis, didelis, riedantis“ ir t.t.
Paslėptas herojus
Sugalvokite gyvūną, filmuko arba pasakos herojų, kurį žaidėjai turi atspėti klausinėdami įvairius klausimus. Užminėjas gali atsakyti tik „taip“ ar „ne“. „Ar jis su kailiu?“ „Ar jis gyvena sausumoje“ ir t.t.
Kas būna..?
Žaidimo vedantysis klausia: „Kas būna žalios spalvos?“, „Kas būna raudonos spalvos?“ ir t.t. Laimi tas, kuris daugiau sugalvoja atsakymų.
Žirklės – akmuo – popierius
Automobilyje galima žaisti ir vaikų mėgstamą žaidimą „Žirklės – akmuo – popierius“. „Viens – du – trys, ir visi žaidėjai rodo vieną iš trijų išvardintų ženklų. Akmuo – sugniaužtas kumštis, žirklės – išskėsti du pirštai, popierius – ištiestas delnas.
O kai vaikai kelionėje pavargs net nuo žaidimų, prisėskite ant sėdynės šalia jų, apkabinkite, patylėkite. Tokia mamos glėbio terapija puikiai grąžina jėgas.
„Mamos žurnalas“