Ką veikti su vaiku namuose, kai visi žaislai atsibodo

žaidimėliai

Vitos Jurevičienės nuotr. www.fotovita.lt

Šiaulių Šventupio vidurinės mokyklos vyr. mokytojos Ilona Kartočienė ir Jolanta Račkienė siūlo žurnalo skaitytojams žaidimų, kurie ne tik paįvairins vakarą, bet ir padės vaikui pažinti pasaulį ir lavinti vaizduotę.

Atspėk, koks daiktas?

Skarele vaikui užriškite akis. Rankose laikykite po vieną kokį nors daiktą, pvz., minkštą žaislą, laikrodį, kamuolį ar kokį namų apyvokos reikmenį. Tegul vaikas liečia daiktą rankytėmis ir nusako, ką jaučia: formą, dydį, bando spėti spalvą ir įsivaizduoti, koks tai galėtų būti daiktas.

Šį žaidimą galima žaisti ir kitaip. Judesiais suvaidinkite vaikui kokį nors daiktą. Vaikas turi atspėti, kai atspėja, keiskitės vietomis.

Spalvų ir linijų kalba

Ant švaraus popieriaus lapo įvairiomis guašo spalvomis pieškite dėmes, linijas, taškus. Kol spalvos nenudžiūvo, lapą lenkite pusiau. Atlenkę atgal gausite nuostabių piešinių, kurie vaikui diktuos užduotį – papasakoti, ką mato piešinyje.

Medžių lapų kalba

Šis žaidimas prasideda nuo pasivaikščiojimo lauke. Su vaiku prisirinkite lapų. Namuose apibrėžkite jų formą popieriaus lape ir išmarginkite įvairiausiais raštais. Po to bandykite įsivaizduoti, kas per vasarą aplankė lapą, ką įdomaus lapas pamatė ir su kuo susipažino.

Vaikai labai kūrybingi, todėl jie gali įsivaizduoti, jog lapas yra stebuklingas, nes yra išmargintas įvairiausiomis spalvomis ir vabalėlių pėdelėmis. Kad ant jo vasarą gyveno voras, kuris buvo nusiaudęs voratinklį. Į jį buvo patekusi musė, erkė, uodas. Gerus vabalėlius voras paleido, o pats išskubėjo ruoštis žiemai.

Pokalbis su medžiu

Vaikai mėgsta kalbėtis su savo žaislais bei daiktais. Vaikščiodamas lauke vaikas visada turi galimybę prakalbinti medį, tik reikia jį susirasti, apkabinti, priglausti ausį prie medžio kamieno ir išgirsti, ką pasakoja medis. Kad vaikui ši užduotis būtų aiškesnė, mama pirmoji galėtų prakalbinti medį. Reikia įsivaizduoti, ko medis norėtų paklausti vaiko. Medžio prakalbinimui galima sugalvoti burtažodį.

Karalystė jūros dugne

Šiam žaidimui reikalingi akmenukai, kriauklytės, gintariukai, dumbliai, smėlis, medžio nuolaužos. Vaikai susėda ratu, viduryje mama, kuri ir pradeda žaidimą. Užmerktomis akimis ištraukite iš indo vieną iš minėtų daiktų ir pradėkite kurti pasaką. Po to indą perduokite vaikams, kurie traukdami jūros gėrybes tegul tęsia pasaką. Pasaką gali užbaigti mama. Net ir nedrąsiausi vaikai nejaučia jokios baimės kurdami pasaką, pasakojant lavinama kalba.

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− penki = 3

Kitos temos: