Moksliniai eksperimentai virtuvėje

Priemonės, kurių reikės eksperimentui

Artėjant švetėms ir šąlant orui vis daugiau laiko praleidžiame namuose. Tai puikus laikas išbandyti įdomius eksperimentus ir taip savo pavyzdžiu parodyti vaikams, kad mokslas įdomus. Kartu tai proga visai šeimai patirti įsimintinų nuotykių net neiškišant nosies iš namų. Ypač jei jaukiai susiburiate svetainėje.

Šįkart išbandykite STEAM eksperimentą, kuris primena šventinį eglutės puošimą. Tik ne ant spygliuotų šakų, o aliejaus buteliuke.

PRIEMONĖS:

Maistiniai arba akvareliniai dažai

Aliejus

Pipetė

Indeliai aliejui ir dažams

EIGA:

  1. Į indelius prisipilkite vandens ir jį nuspalvinkite norimais dažais. Jei naudojate maistinius dažus, jų nereikia skiesti su vandeniu. Naudokite tiesiai iš buteliuko.
  2. Į indelį įsipilkite aliejaus. Tinka bet koks aliejus, net ir iš stiklainio su saulėje džiovintais pomidorais.
  3. Pipete įlašinkite spalvoto vandens arba maistinių dažų į indą su aliejumi. Iš pradžių lašinkite po nedidelį lašelį. Po to galite improvizuoti. Išvysite kaip spalvoti vandens karoliukai ima plaukioti aliejuje.
  4. Procesui įsismarkavus, nepabijokite į aliejų įmerkti pipetės ir pamaišyti mišinio. Vaizdas sužavės ne tik mažą, bet ir didelį.

Toliau eksperimentuokite su spalvomis, lašinimo greičiu ir maišymu.

PAAIŠKINIMAS

Kodėl vanduo nesimaišo su aliejumi?

Aliejus yra mažiau tankus nei vanduo. Du nevienodo tankio skysčiai negali susimaišyti. Taip pat vandens molekulės labiau traukia viena kitą.

Aliejaus molekulės viena kitą traukia mažiau. Todėl šie du skysčiai negali susimaišyti.

Tankis – kaip arti viena prie kitos yra prigludusios medžiagos dalelės. Moksliškai, tankis – fizikinis dydis, rodantis medžiagos masę tūrio vienete.

Molekulė – tai mažiausia medžiagos dalelė. Iš molekulių sudaryti visi daiktai. Net ir oras, kurio nematome!

Manto Bartaševičiaus nuotraukos

Smagių idėjų kaip jaukiai ir nuotaikingai praleisti advento laikotarpį ir sulaukti Šv. Kalėdų netrūksta naujame Skaičių pasakų autorių Linos Matiukaitės ir Ievos Kilienės leidinys „Advento kalendorius. 24 kūrybinės idėjos visai šeimai“.

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos:

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


5 + šeši =

Kitos temos: