Naminiai žaidimėliai atminčiai lavinti

atmintis

Vitos Jurevičienės nuotr. www.fotovita.lt

Kai vaikas paklausia, ką veikti, galite pasiūlyti naudingų lavinančių žaidimėlių. 

Spintelė

Suklijuokite 8 degtukų dėžutes taip, kad jos atsidarinėtų kaip stalčiukai. Tai ir bus spintelė. Į vieną dėžutę matant mažyliui įdėkite kokį nors daiktą (sagą, saldainiuką, lego detalę ar pan.). Paslėpkite spintelę trumpam ir vėl parodykite vaikui – tegu prisimena ir parodo, kuriame stalčiuje buvo paslėptas daiktas. Jeigu vaikui tokia užduotis per lengva, paslėpkite keletą daiktų skirtinguose stalčiuose.

Rask porą

Tai paprastesnis populiaraus žaidimo „Memory“ variantas. Žaidimui galima naudoti tiek pirktas, tiek ir pačių pasigamintas korteles. Kuo mažesnis vaikas, tuo mažiau porų kortelių turi būti. Žaidimo pradžioje visos kortelės guli atverstos, vaikas jas apžiūri ir stengiasi įsiminti, kuri kortelė kur yra. Vėliau kortelės apverčiamos. Vaikas atverčia po dvi korteles ir stengiasi rasti porą.

Pakuojame lagaminą

Mama sako frazę: „Mes važiuojam į svečius ir į lagaminą dedame lėlę“. Vaikas kartoja visą frazę ir prideda dar vieną daiktą, pavyzdžiui, „Mes važiuojam į svečius ir į lagaminą dedame lėlę ir kamuolį“. Tuomet mama vėl kartoja frazę bei pabaigoje prideda dar vieną daiktą. Taip žaidžiama tol, kol kuris nors susipainioja ir pamiršta įvardinti kokį nors daiktą.

Žaidimas pradedamas iš pradžių.

Kaip tai buvo

Peržiūrėkit su vaiku nuotraukas iš kokios nors šeimyninės kelionės, šventės ar pasivaikščiojimo. Paprašykite vaiką papasakoti, kaip jis atsimena tą konkretų įvykį. Prisiminkite įvairias detales, kurios neatsispindi nuotraukose, pavyzdžiui, kaip prieš kelionę vaikas ožiavosi ir nenorėjo mautis kepurės, kaip netyčia įsibrido į balą, kaip į dangų nuskrido oro balionėlis, kaip saldžiai lipo pirščiukai nuo cukraus vatos ir t.t. Skatinkite ir vaiką prisiminti kuo daugiau kelionės ar įvykio smulkmenų.

Atspėk spalvą

Parinkite kelis skirtingų spalvų žaislus. Pavyzdžiui, raudonas kamuoliukas, geltonas pieštukas, mėlynas siūlų kamuoliukas, žalia kaladėlė ir t.t. Įdėmiai su vaiku apžiūrėkite daiktus, aptarkite ir įsiminkite spalvas. Sudėkite žaislus į maišelį. Vaikas turi nežiūrėdamas imti po vieną daiktą ir prisiminti jo spalvą.

Ko nėra

Padėkite ant stalo 5–6 daiktus ir paprašykite vaiko įdėmiai juos apžiūrėti. Tuomet jam reikia nusisukti, o mama tuo metu paslepia vieną iš daiktų. Vaikas vėl žiūri ir turi pasakyti, kurio daikto trūksta. Būtinai pagirkite už teisingą atsakymą.

Vėliau užduotį galima sunkinti – paimti ne vieną, o kelis daiktus, sukeisti juos vietomis ir t.t.

Pakartok piešinį

Nupieškite kokį nors nesudėtingą piešinuką, raštą ir pan. Tegu vaikas atidžiai jį apžiūri, įsidėmi ir vėliau nežiūrėdamas į mamos piešinį kuo tiksliau atkartoja savo popieriaus lape. Kuo vaikas mažesnis, tuo piešinukas turi būti paprastesnis.

Sunkinkite užduotis, jeigu vaikas lengvai jas atlieka. Nepamirškite kartkartėmis pasikeisti vaidmenimis.

Pasikeitimai

Paimkite gabalėlį modelino ar naminio plastilino. Nulipdykite iš jo pieštuką. Paaiškinkite vaikui, kad šis pieštukas gali pavirsti į ką tik nori, nes jis plastilininis. Ištempkite pieštuką ir suvyniokite į kamuoliuką kaip siūlus. Iš siūlų kamuolio išauga plastilininės adatėlės – dabar tai ežiukas. O į ką pavirs ežiukas? Iš pradžių tokių pasikeitimų turi būti ne daugiau kaip dešimt. Kai baigsite rodyti pasikeitimus, paprašykite vaiko prisiminti visus grandinės herojus. Galima vaikui duoti antrą gabalėlį plastilino ir lipdyti kartu.

Parengė Jovita Budvytienė

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


8 − penki =

Kitos temos: