Ką veikti su vaiku?

Rasa Gardine

Mielos mamos,

neseniai mūsų redakcijai teko lankytis Baltarusijoje. Ten buvome buvusios tik tarybiniais metais, kai dar nereikėdavo vizų. Paskui atsivėrė visas pasaulis ir kelionių maršrutais rinkdavomės tą „tikrąją“, o ne tarybinę Europą. Na nebent tekdavo pravažiuoti Baltarusijos teritoriją tranzitu, jei jau neišeidavo kitaip.

Nors atstumas nuo Vilniaus iki mūsų aplankyto Gardino – mažiau nei 200 kilometrų, turėjome progą pakeliauti laiku. Vien kelios valandos prie sienos, ilga ir kruopšti pasieniečių patikra mums priminė, kad anksčiau į bet kokį užsienį patekdavome būtent taip. Į mūsų vaikystės laikus nukėlė deganti amžinoji ugnis, aikštėje stovintys Leninai ir tarybiniai gatvių pavadinimai. O didžiausia staigmena buvo miesto centre vis dar veikiantys gazuoto vandens aparatai. Kažkada vanduo su sirupu, kainavęs 3 kapeikas, buvo toks pat skanėstas, kaip dabartiniams vaikams koka kola. Nepagailėjome kapeikų paragauti ir dabar, tik skonis pasirodė abejotinas…

Tokios kelionių patirtys primena, kaip greitai keičiasi gyvenimas, įpročiai, buitis. Tačiau vienas dalykas lieka amžina vertybė – tai laikas, kurį vaikai praleidžia su tėvais veikdami kažką smagaus. Šį rudeninį numerį skyrėme temai, ką įdomaus galima nuveikti drauge. Nebūtina plaukti jachta aplink pasaulį. Vaikams labai patinka padėti šeimininkauti virtuvėje. Tas laikas, kai galų gale po darbų ir darželio visa šeima susirenka namo, gali būti ne skubėjimo, o smagaus atsipalaidavimo laikas. Patikėkite – vaikai puikia moka maišyti, plakti, kočioti ir dekoruoti jau pagamintą maistą. Paskui kur kas skaniau ir valgo.

Idėjų, ką galima veikti, yra pačių įvairiausių. Keturių vaikų mama Dovilė suprato, kad jai smagiausia tiesiog vaikščioti. Dabar ji į pėsčiųjų žygius pasiima ir vaikus, ir tuose žygiuose nutinka visokiausių nuotykių – tenka eiti per ežero ledą, visą dieną žygiuoti lyjant ar brautis klaidžiais miško takeliais.

Mėgstantiems laisvalaikį leisti jaukiuose namuose pateiksime pamokėlių, kaip kartu su vaiku pasigaminti Advento kalendorių. Juk lapkritis netruks praeiti, imsime skaičiuoti paskutines savaites iki Kalėdų. Savos gamybos kalendorius bus nepalyginamai įdomesnis už prekybos centruose parduodamus kalendorius su šokolado gabaliukais.

O jeigu vis dar manote, kad esate per daug užimti, jog „žaistumėte“ su vaikais tokius žaidimus, paskaitykite psichologės Rasos Kučinskienės straipsnį apie tai, kodėl svarbu kažką veikti kartu su vaikais. Juk net reklamose sakoma, kad šeimą kuria laikas, praleistas drauge. Ne tik tvarkant namus ar atliekant namų darbus. Tas laikas, kai kažką kuriame ir džiaugiamės gyvenimu kartu su savo vaikais.

„Mamos“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos:

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ 9 = aštuoniolika

Kitos temos: