Mažoji Medicinos Mokykla – būrelis, kuriame vaikai žaidžia gydytojus

būreliai

Visi užsiėmimai prasideda „baltų chalatų ceremonija“, kuri skiepija pagarbą gydytojo profesijai

Visi sutaria, kad mūsų aplinka greitai ir drastiškai keičiasi. Kokius pagrindinius ugdymo tikslus kelia dabartis? Šiandien, kaip niekad svarbu ugdyti esminius gyvenimo įgūdžius – kritinį mąstymą, sprendimų priėmimą ir analitines kompetencijas. Skatinti teigiamą mokinių požiūrį į įvairovę, vystyti užuojautą ir atsakomybės jausmą.

Kritinis mąstymas, kūrybiškumas, tarpasmeniniai įgūdžiai ir socialinės atsakomybės jausmas – visa tai įtakoja sėkmę gyvenime ir darbe, o ankstyvieji vaiko gyvenimo metai padeda pagrindą būsimam fiziniam, pažintiniam, emociniam ir socialiniam vystymuisi. Kaip visa tai įgyvendinti?

STEAM ugdymas 

Pastaruoju metu populiarėja ugdymas remiantis STEAM pagrindais. Kas tai yra? STEAM ugdymas – integralus, į kompleksišką tikrovės reiškinių pažinimą, pritaikymą ir problemų sprendimą kreipiantis mokinių gebėjimų ugdymas gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos (angl. Science, Technology, Engineering, Arts and Mathematics) kontekste.

Mokslo, technologijų, inžinerijos, medicinos ir matematikos specialistų trūkumas šiuo metu yra opi problema ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. STEAM ugdymas akcentuoja ateities kartų pasirengimą sėkmingai siekti karjeros bet kurioje mokslų ar pramonės srityje.

Praktiniai užsiėmimai arba „mokymasis darant“

STEAM pagrindais grįstas ugdymas lavina vaikus daugiau nei vien gamtos mokslų ar matematikos. Didelis dėmesys tenka būtent praktiniams užsiėmimams, naudojant realaus pasaulio pavyzdžius – juk atlikdami konkretų veiksmą esame pajėgūs išmokti daugiau. Vaikai vystyto tokius gebėjimus, kaip kūrybiškumas ar XXI amžiaus įgūdžiai, kurie apima žiniasklaidos ir technologijų raštingumą, produktyvumą, socialinius įgūdžius, bendravimą, lankstumą ir iniciatyvumą, problemų sprendimą, sprendimų priėmimą, kritinį mąstymą, smalsumą, vadovavimą, verslumą, nesėkmių pripažinimą ir dar daugiau. Visai nesvarbu kokioje srityje vaikai rinksis savo būsimą karjerą, visi šie įgūdžiai labai praverčia.

Kaip paruošti ateities kartas?

Pasirengimas tapti išradėjais, novatoriais ir vizionieriais rytoj, prasideda dar šiandien – nuo STEAM ugdymo programų. Vasaros stovyklos, būreliai ir kūrybiškumo erdvės suteikia galimybę mokytis ir teikti pirmenybę praktinėms patirtims, pritaikomoms realiame pasaulyje.

Mažoji Medicinos Mokykla

būreliai

Mokiniai naudojasi realistiškomis medicinos priemonėmis

Mažoji Medicinos Mokyklos savo darbe vadovaujasi būtent STEAM (angl. Science, Technology, Engineering, Arts and Mathematics) ugdymo sistema ir moko vaikus teigiamai žvelgti į savo sveikatą, motyvuoja gerinti ir išlaikyti savo sveikatą, užkirsti kelią ligoms, sumažinti rizikingą elgesį.

Mažoji Medicinos Mokyklos supažindina su medicinos mokslo pagrindais per įvairiausias praktines programas, įskaitant asmens sveikatos, saugos, gyvybės gelbėjimo įgūdžių, mitybos, dantų priežiūros, veterinarijos ir t.t. Mokinius įtraukia linksmi praktiniai užsiėmimai, rolių žaidimai, interaktyvios programos. Mokiniai naudojasi realistiškomis medicinos priemonėmis, o mokytojai kuria nepakartojamą mokymąsi atmosferą bei unikalią, įtraukiančią mokymosi patirtį.

Visi užsiėmimai prasideda „baltų chalatų ceremonija“, kuri skiepija pagarbą gydytojo profesijai ir didina savigarbą. Baltais gydytojų chalatais persirengia ir mokytojai, ir vaikai. Vaikai tobulina medicinines žinias, gebėjimus ir įgūdžius, įgyja papildomų dalykinių kompetencijų būtent per praktinius užsiėmimus.

Šiandien svarbu tampa ne tik mokymąsi mokykloje, bet realaus gyvenimo patartis, todėl sąmoningai ir apgalvotai siūlome naujus ugdymo būdus. Juk  švietimas yra šiuolaikinės visuomenės esmė. Būtent švietimas paverčia žmones lyderiais – ne tais, kurie turi teorinių žinių, bet tais, kurie vadovaujasi vertybėmis ir yra empatiški.

Mažoji Medicinos Mokykla
tel.+370 682 61059
lietuva@littlemedicalschool.com

www.littlemedicalschool.com/lithuania

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ du = 10

Kitos temos: