Sūnaus (1,5 m.) ausytėse labai kaupiasi siera. Valau kasdien. Ar reikia taip dažnai valyti ausytes? Gal siera kaupiasi dėl dažno valymo?

Išorinėje ausyje esančių riebalinių liaukų sekretas, susimaišęs su besilupančiu išoriniu odos sluoksniu (epidermiu) ir sustangrėjęs, vadinamas sieros kamščiu.

Jis panašus į sierą – įvairių rudos ir geltonos spalvų atspalvių tąsios išskyros.

Riebalinių liaukų sekretas saugo nuo dulkių, nešvarumų, bakterijų.

Vieniems vaikams ir suaugusiesiems jos susidaro nedaug, kitiems – atvirkščiai.

Kai susidaro per daug, susiformuoja sieros kamštis. Kol kas nenustatyta, kodėl vieniems vaikams ir suaugusiesiems susiformuoja kamščiai, o kitiems ne. Pastebima tik tiek, kad kamščiai gali susiformuoti tam pačiam asmeniui ne vienodai dažnai, pvz., kartais per 2, kartais per 4 savaites, o kartais ir kas 2 ar 3 mėnesiai. Išorinėje ausies landoje pastebėtas išskyras reikia valyti taip dažnai, kaip jų pasirodo. Sieros kamščių susidarymas nepriklauso nuo ausų valymo kokybės, dažnio ir būdo. Pakanka išvalyti tik ištekėjusią sierą, o į ausies vidų lįsti nereikia. Kodėl?Vatos pagaliuką kišant į ausį lengvai galima ją sužaloti (pradurti būgnelį, sunaikinti klausos aparatą). Vaikai nemėgsta daiktų kaišiojimo į ausis, burną. Jie juda, priešinasi, dėl to dar labiau padidėja sužalojimo pavojus.

Žymos: , , ,

Sponsored Video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− vienas = 7

Kitos temos: