„Family Lab Academy“ edukologės Jovita Starkutė ir Indrė Neimantė kviečia kurti šeimos ir vaiko laiką vasarą, įtraukiant į dienotvarkę smagius vandens žaidimus.
Kuo naudingos vandens veiklos vaikams?
Vaikai pasaulį pažįsta per pojūčius: ragaudami, liesdami, judėdami, uosdami, matydami, girdėdami. Vaikai mokosi žaisdami, stebėdami ir eksperimentuodami. Vaikams labai svarbi pojūčių įvairovė, o veiklos su vandeniu ypač įdomios ir naudingos, skatinančios tyrinėti medžiagas, pažinti, liesti ir jausti. Pojūčiams ugdyti rekomenduojama skirti kuo daugiau dėmesio, nes pripažinta, kad jutiminė veikla svarbi protinių gebėjimų vystymuisi. Tad mūsų siūlomos veiklos lavins vaiko fantaziją, kūrybingumą ir pojūčius.
- Einame į žvejybą
Reikės: didesnio indo su vandeniu, įvairių saugių daiktų žvejybai ir gaudymui įrankio. Įrankiai gaudyti gali būti samtis, šaukštas, rėtis ir kiti panašūs buityje naudojami daiktai. Vandenyje gali plaukioti kiti aplink esantys daiktai, pvz., kamšteliai nuo tyrelių, konstruktoriai ir kiti smulkesni žaislai.
Žvejybos procese labai svarbi istorija: kur vykstate žvejoti, kokias žuvis žvejojate. Papildomai šiai veiklai pasitelkite enciklopedijas, knygeles susipažindami su žuvimis. Svarbu ne tik liesti rankomis ir žvejoti pirštais, bet ir išmokti tvirtai laikyti įrankius, tai bus stiprus pasiruošimas valgymo įgūdžiams lavinti.

- Šėlkime su putomis
Reikės: didesnio indo su vandeniu, kad vaikas galėtų įsilipti, nes veikla bus pratęsiama ir pačiam lipant į vandenį. Taip pat reikės saugių naudoti putų (jei vaikas mažutis, turėkite tam skirtas ir specializuotas putas).
Ši veikla nenuspėjama ir neturinti istorijos sekos, kadangi vaikas pats kuria ir improvizuoja. Putas malonu liesti, jas tepti ant kūno ir jausti. Pasitelkite veiklai pratęsti įvairius namuose turimus jūros gyvūnus, kurie gali pasislėpti po putomis, gali būti prausiami ir nušluostomi. Šia veikla ugdykite rūpinimosi, prausimo ir nušluostymo įgūdžius.

- Pūskime burbulus
Reikės: indo su vandeniu, šiaudelio bei skysto muilo.
Įpilkite į stiklinę vandens ar nedidelį dubenį muilo skysčio, pamaišykite ir pūskite burbulus. Tai labai smagi ir įtraukianti vaikus veikla stebint, kaip burbulai didėja, priklausomai nuo to, kiek geba vaikas papūsti oro. Parodykite pavyzdį, pūskite drauge. O putoms susidarius statykite, eksperimentuokite su kūnu ir pasitelkę kokias kaladėles statykite namą it su statybine medžiaga.
Jei vaikutis dar nemoka pūsti oro šiaudeliu, o geria, veiklą atlikite tik su vandeniu mokydamiesi pūsti vandens burbulus ir burbuliuoti. Šį gebėjimą lavinti galite įdėję į vandenį lengvą daiktą (pvz., popieriaus lapelį) taip mokantis pūsti orą, kad daiktas judėtų ir plauktų.
Muilo burbulų pūtimas turi didelę naudą kalbiniam kvėpavimui. O kvėpavimo įtaka yra svarbi kalbos raiškai. Be kvėpavimo, oro mes negalėtume ištarti nė vieno garso, nes iškvėpimo metu susidaro balsas ir artikuliuojami garsai. Nuo to, kiek vaikas įkvėps, kiek iškvėps ir kaip paskirstys kvėpavimo jėgą, priklauso kalbos aiškumas bei sklandumas.

Smagaus laiko su visa šeima!