
Vasarą laukas tampa įdomiausia ir didžiausia tyrinėjimų erdve mažiesiems. Ką įdomaus, lavinančio ir drauge paprasto nuveikti? Idėjomis dalijasi „Family Lab Academy“ edukologės Jovita Starkutė ir Indrė Neimantė.
KUR SLEPIASI LOBIS? Tai žaidimas, kurį galima žaisti bet kokioje aplinkoje. Lobių paieškai reikės tik kibirėlio ar kokio indo rastiems lobiams rinkti. Kokius lobius miške ar parke mato vaikai? Kas jiems yra lobis? Medžio šakelė, įdomiai kampuotas akmuo, kankorėžis, o gal besiskleidžianti gėlė. Lobis gali būti ne tik rastas daiktas, bet ir paragauta uoga ar rastas grybas. Tai veikla ne tik susikaupimui, pastabumui ir atidumui lavinti, stebint aplinkoje esančius daiktus ir mokantis juos įvardinti, bet ir pojūčiams ragaujant lavinti.
IŠ KO IŠKEPTI PYRAGĄ? Ar stebėjote, kaip tai daro vaikai, kai visiškai duodama jiems laisvė gaminti ir patiems sukurti patiekalą? Ar vaikų veiksmuose pamatėte save ir savo sakomus žodžius, veiksmus? Susirinkę įvairiausių gamtos gėrybių (smėlio, žvyro, lapelių, akmenukų ir pan.), leiskite laisvai lietis kūrybai ir laisvei kurti bei gaminti patiems norimo skonio pyragą.
Ši veikla ne tik įtvirtina rastų gamtos gėrybių pavadinimus, bet ir skatina vaikų kūrybiškumą bei laisvę kurti.
KAIP IŠVIRTI SRIUBĄ? Ar turiu visas reikalingas priemones sriubai virti? O iš ko galiu virti? Kokių spalvų augalų yra aplink mane? Iš ko ir kaip virti, – visiškai vaikų laisvė. Vaikams galite pasiūlyti tik tinkamus indus ir įrankius, kad kartu lavintų ir smulkiąją motoriką.
O jei šią veiklą norite pratęsti ir namuose, augalus parsineškite ir užšaldykite. Jiems užšalus turėsite dar vieną smagią veiklą – atitirpinti.
Tai veikla, kuri skatina vaizduotę, kūrybiškumą ir moko įtvirtinti spalvų mokymąsi, greitą jų paiešką gamtoje.
Susiję straipsniai