Štampavimas – jėga, nes lavina smulkiąją motoriką, akių-rankos koordinaciją ir dėmesio sutelkimą

štampavimas

Štampavimas pats savaime yra ne tik žaismingas, bet ir naudingas

Idėjomis štampavimui dalijasi Family Lab Academy edukologės, knygos „Kaip auginti savarankiškus, kūrybiškus vaikus?“ bendraautorės Jovita Starkutė ir Indrė Neimantė.

Kuo naudingas štampavimas?

Štampavimas pats savaime yra ne tik žaismingas, bet ir naudingas. Jis lavina smulkiąją motoriką, akių-rankos koordinaciją, dėmesio sutelkimą, ugdo meninius ir pažintinius gebėjimus.

Kuo galima štampuoti?

Štampavimui tinka pačios įvairiausios ir kartais neįprastos meninėms veikloms priemonės. Galite pasitelkti įvairius buities daiktus: musmušį, kempinėles, sausainių formeles, balionus, tualetinio popierius ritinėlius, volelius, kamštelius, gamtos gėrybes, folijos kamuoliukus ir kitus aplinkos daiktus, kuriuos patogu paimti į rankytę.

Meninė kompetencija, kodėl ji svarbi?

Meninis vaikų ugdymas skatina vaikų individualų požiūrį, nes pati kūryba dažnai yra individualus veiksmas. Kurdami vaikai mokosi savarankiškai reflektuoti tikrovę, ją apmąstyti, įvertinti, priimti sprendimus, kurie gali skirtis nuo kitų. Meninės veiklos ugdo ir kūrybiškumą, laisvą mąstymą bei pasirinkimus. Vaikai pradeda nebijoti individualumo ir yra tikimybė, kad prireikus priims savus sprendimus.

Kodėl ši veikla įdomi vaikams?

Vaikai šioje veikloje gali patys kurti, fantazuoti ir įgyvendinti jiems kilusias idėjas. Leiskite patiems vaikams namuose atrasti priemones, su kuriomis galima štampuoti, – nustebsite ir pamatysite savo vaiko kūrybingumą įžvelgiant galimybes tomis priemonėmis štampuoti. Tad skatinkite vaikų fantaziją, išbandykite naujus būdus arba juos atraskite patys naujai.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


septyni + 7 =

Kitos temos: