Kūrybinės Kalėdų dirbtuvės kūdikiams, namuose, prie eglutės

Vaikams, kad ir kokie jų dovanų sąrašai ilgi, didžiausia ir geriausia dovana laukiant švenčių – kokybiškas ir turiningas laikas su šeima. Todėl kviečiame šventinio laikotarpio vakarais atidaryti Kalėdų paštą, rašyti įvairius laiškus artimiausiems, draugams bei šeimos nariams, gaminti Kalėdų dekoracijas ir atidaryti namuose kūrybines dirbtuves.

Idėjomis dalijasi „Family Lab Academy“ edukologės, knygos „Kaip auginti savarankiškus, kūrybiškus vaikus?“ bendraautorės Jovita Starkutė ir Indrė Neimantė.

1. KALĖDŲ NUOTAIKA

Pasigaminkite buteliuką, kuris bus sensorinė lavinimo priemonė patiems mažiausiems, o vyresniems lavins pažinimo raidą, kūrybiškumą bei vaizduotę. Pati įdomiausia dalis vaikams – galvoti, ką būtų galima įdėti į buteliuką. Pastebėsite, jog vieni dalykai telpa, o kiti ne, o užpylus vandeniu dar ir plaukioja.

Jums reikės: buteliuko, blizgučių, eglės šakelių bei kitų turimų namuose kalėdinių akcentų, kurie telpa į buteliuką.

Tai puiki meditacinė priemonė, padedanti nusiraminti ir susikaupti. Be to, ypač žėrinti prieš lempą.

2. KALĖDŲ PAŠTAS

O kas sakė, kad Kalėdų paštas turi būti pildomas tik rašytais laiškais? Jis gali būti ir su piešiniais, formomis, skaičiais, iš žurnalų ar skrajučių iškirptais paveikslėliais.

Paštui jums reikės: dėžės, klijų, žirklių, dažų, popieriaus laiškams pagaminti.

Vaikai lavins smulkiąją motoriką vartydami, plėšydami, glamžydami, kirpdami, klijuodami. Jei skatinsite pasakoti, ką laiške priklijavo, nupiešė ar nubraižė, – lavinsite ir kalbos raidą. Jei mažylis nekalba, kalbėkite jūs,  įvardindami, ką metate, ką esate parašę ir kas priklijuota jūsų laiške. Įdėkite ir išimkite laiškus kiekvieną dieną, juos papildykite naujais.

3. ŠVENTINĖ TYRINĖJIMO JŪRA

Maistinės želės „jūroje“ paskandinkite jūros gyvūnus, kuriuos norisi išlaisvinti. Ištirpintą želatiną supilkite į indą, pridėkite įvairiausių daiktelių ir įdėkite į šaldytuvą nakčiai.

Tyrinėjimo jūrai jums reikės: maistinės želės, akmenukų, šakelių, žolių, blizgučių ir kitų dalykėlių, kuriuos norėsite sustingdyti želės masėje.

Ši veikla ne tik kūrybinė, nes drauge kursite, planuosite ir dėliosite savo tyrinėjimo jūrą, bet ir pasitelkę visus pojūčius tyrinėsite.

 

4. PAPUOŠKIME EGLUTĘ

Susikurkite Kalėdų eglutę lavindami vaiko pirštukus ir vaizduotę.

Jums reikės: rėčio, kiaurasamčio ar bet kokio indo su skylutėmis, šinilo vielos strypelių.

Kurkite eglutę, kišdami vielutes į skylutes, jas išlankstydami kaip eglės šakas. Ši veikla lavins ne tik smulkiąją motoriką, bet ir vaiko kūrybiškumą, vaizduotę.

5. KALĖDŲ ŽIBINTAS

Kokios Kalėdos be žibinto?

Kalėdų žibintui jums reikės: plastikinio kibirėlio, stiklainio ar kito nedūžtančio indo, dažų, teptuko, įvairių blizgučių, girliandos ar šviečiančių lempučių.

Nudažykite indą norimais dažais, apiberkite blizgučiais ir leiskite visiškai išdžiūti. Įdėkite į vidų lemputes ir mėgaukitės savo sukurtu grožiu.

 

Visos šios idėjos padės lengviau laukti šventinio laikotarpio, nesukti galvos dėl veiklų, tad linkime kūrybiško ir kokybiško laiko su visa šeima!

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

 

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ septyni = 9

Kitos temos: