Konstruoju, vadinasi, gyvenu – kodėl vaikams toks svarbus šis užsiėmimas

Konstruojant, dėliojant detales vystosi smulkieji raumenys, gerinama akių ir rankų judesių koordinacija, lavinama vaizduotė, erdvinis suvokimas, loginis mąstymas

Idėjomis dalijasi Family Lab Academy edukologės, knygos „Kaip auginti savarankiškus, kūrybiškus vaikus?“ bendraautorės Jovita Starkutė ir Indrė Neimantė.

Kiekviena šeima namuose turi įvairių konstravimo detalių: medinių kaladėlių, skirtingų konstruktorių, dėžių, tualetinio popieriaus ritinėlių. Konstravimo detales galima naudoti daugybei kūrybiškų konstrukcinių žaidimų: statiniams statyti, mokytis spalvų, formų, dydžių ir panašiai.

Kuo naudingas konstravimas?

Konstruojant, dėliojant detales vystosi smulkieji raumenys, gerinama akių ir rankų judesių koordinacija, lavinama vaizduotė, erdvinis suvokimas, loginis mąstymas. Rinkdamiesi detales, vaikai įgyja supratimą apie dydį, formą, dėliojimo tvarką, modelius ir svorius. Konstruojant galima lavinti net kalbos įgūdžius, plėsti žodyną ir mokytis naujų sąvokų – objektų spalvų, formų, dydžių, atliekamų veiksmų pavadinimų. Vaikai noriai kalba apie savo statinius, jei suaugusieji nuoširdžiai domisi.

Konstravimo etapai:

  1. Visų pirma vaikai, paėmę konstruktoriaus detales, jas nešioja, apžiūrinėja, mėto, griauna ir išbando visais kitais įmanomais būdais, bet nekonstruoja. Tokiu būdu vyksta pirmieji tyrinėjimai tam, kad vaikas įvairiapusiškai suprastų formas, dydžius bei galimybes. Visada vaikai pirmiau griaus, o tik vėliau pradės statyti, taip aiškindamiesi fizikos dėsnius.
  2. Antruoju etapu vaikai jau pradeda dėti detales vieną ant kitos ir stebėti, kaip keičiasi statinys. Šiuo etapu vaikai palengva pradeda naudotis vaizduote ir pereina į problemų sprendimo etapą, kuomet reikia sugalvoti būdus, kaip pastatyti norimus statinius.
  3. Paskutiniuoju etapu vaikai jau bando konstruoti sudėtingus statinius, o detalės įgauna dar vieną prasmę, jos tampa kūrybinių idėjų išraiškos priemone, kuomet fantazuojama, prasideda vaidmenų žaidimai ir statiniai įgauna sugalvotus pavadinimus.

Iš ko galima konstruoti?

Konstravimui tinka bet kokios priemonės, kurias įmanoma dėlioti vienas ant kitų ir kurti įvairius statinius: pilis, bokštus, tiltus, tvoras, kelius ir panašiai. Konstruktorius gali būti konkretus, pirktas parduotuvėje, bet gali būti sukurtas ir jūsų pačių namuose iš antrinių žaliavų – tualetinio popieriaus ritinėlių, kiaušinių dėklų, dėžių ir t.t.

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− trys = 5

Kitos temos: