Vasara tarp pilkų debesų

rasa1

Rasa prie Lochneso ežero Škotijoje

Mielos mamos,

Jau kelinta vasara iš eilės nepatenkina mūsų lūkesčių. Palangos verslininkai net nustojo burbėti, kad „tokios blogos vasaros dar nebuvo“, nes iš tiesų buvo pernai ir užpernai. Tik vaikystės atsiminimuose liko tos vasaros, kai keletą savaičių kepindavo beveik 30 laipsnių karštis, kai Baltijos jūra įšildavo iki malonios arbatėlės lygio, o vasaroti kaime pas močiutę reikšdavo lakstyti visą vasarą basomis.

Daug kas gyvenime keičiasi. Norėtųsi, kad bent orai išlaikytų šiokį tokį stabilumą, bet kur tau… Jeigu perėjome nuo kasetinių magnetofonų prie MP3 grotuvų, teks pereiti ir prie vėsios, pilkos ir maloniu lietučiu palaistančios skandinaviškos vasaros.

Rasa šią vasarą keliavo po Škotiją, kurioje universitetą baigė jos dukra. Škotiška vasara – lygiai tokia, kokia mus „lepina“ jau kelintus metus. Per dieną gali penkis kartus nulyti, penkis kartus išlįsti saulė ir orą sušildyti iki 18 ar net visų 20 laipsnių šilumos. Kokie tokio klimato pliusai? Daugybė garbanotų ir banguotaplaukių žmonių, nes drėgnas oras šiaušia plaukus. Nėra nudegusių iki raudonumo, nes apskritai nėra įdegusių. Merginos vasarą mėgsta parodyti savo baltas kaip sūriai kojas, nors pečius gaubia visus metus nešiojamos turistinės striukės su kapišonais. Dar vienas pliusas – nereikia drabužių keturiems metų laikams, užtenka tų pačių kedų ir striukių tiek žiemai, tiek vasarai. Sako, kad škotai bent kartą per metus stengiasi ištrūkti pasišildyti į pietų kurortus. Kad ir ką sakytum, saulytė yra gerai…

Žmogus prisitaiko prie bet ko. Jei jau mūsų seneliai išgyveno Sibire ant ledo, išgyvensime ir mes Lietuvoje „tarp pilkų debesų“. Kiekviena šeima randa savo išeitį: matėme, kad vieną savaitgalį Druskininkų vandens parke vaikų zona net „virė“ nuo kūdikių, nes už lango krapnojo, o baseine ir pirtelėse buvo šilta. Pastebėjome ir tai, kad lėktuvuose į atostogų kurortus jau nebe vienas–du „leliukai“, o dešimt, gal net dvidešimt. Ne veltui šiame numeryje rasite keletą straipsnių apie garsenybių ir ne tokių garsių šeimų „pabėgimus“ į vasarą su mažais vaikais. Kiti atranda kaimo sodybas su šiltais maudynių kubilais. Arba įsiprašo į svečius pas draugus, turinčius pirtelę.

Kad ir kokia būtų vasara, svarbiausia, kad daugumai iš mūsų ji padovanoja atostogas – galimybę pabūti kartu su šeima, o tai jau pakankama priežastis džiaugtis.

„Mamos“

Žymos:

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


du + = 8

Kitos temos: