Kavinėje daro gėdą…

Smagu kur nors nueiti papietauti kartu su mažyliu. Bet tik tol, kol jis nepradeda išdykauti. Staiga šeimos pietūs gali pavirsti nemalonia situacija. Žmonių žvilgsniai. Ašaros. Ir mintys, kad apskritai nereikėjo čia eiti…

vaikas restorane

Vitos Jurevičienės nuotr. www.fotovita.lt

Vaikui viskas įdomu

Valgymas svetur ir namie yra visiškai skirtingi dalykai. Neįprasta aplinka, keisti garsai ir kvapai, nepažįstami žmonės – nieko nuostabaus, kad mažyliui visa tai patinka. Bėda ta, kad nauja aplinka jį gali labai sujaudinti. Jis gali griebti gėrimus, mėtyti stalo įrankius ant grindų, garsiai rėkti. Mažylis tai daro iš susijaudinimo, tikrai ne tam, kad jus paerzintų. Kartais tėvai pastebi, kad restorane vaikas nelabai noriai valgo.

Nepamirškite, kad namie jis yra pripratęs prie savo indų ir stalo įrankių, prie savo kėdutės ir stalo, ant kurio viskas gerai matyti, prie mažų porcijų ir pastovios temperatūros maisto. Jei valgant kitur kas nors iš šių dalykų skiriasi, jis pradeda galvoti: „Man tai nepatinka. Aš noriu išeiti.“ Ir tada tikras vargas!

Todėl eidami į restoraną iš anksto apgalvokite, ar ten vaikas jausis gerai. Tikrai neikite į pirmą pasitaikiusį, kur tamsi ar vaikui nepritaikyta aplinka.

Būkite realistai ir nesitikėkite, kad vaikas suvalgys visą užsakytą patiekalą. Mažylis bus ramesnis, jei leisite jam valgyti mažiau. Užuot reikalavę viską suvalgyti, leiskite jam valgyti tiek, kiek jis nori, nors tai būtų mažiau negu įprasta.

5 patarimai, kaip maloniai papietauti restorane su mažyliu

1. Išsirinkite tinkamą restoraną. Ne visur vaikai yra laukiami svečiai. Sužinokite iš anksto, ar restorano aplinka pritaikyta mažiesiems.

2. Neužsisakykite per daug maisto. Kuo trumpesni pietūs, tuo geriau, bent jau kol mažylis įpras prie valgymo svetur. Pakaks vieno patiekalo.

3. Atidžiai pasirinkite valgymo laiką. Užsisakykite staliuką tam laikui, kai restorane mažiau lankytojų.

4. Duokite aiškius nurodymus padavėjui. Jei jūsų mažylis nemėgsta, pavyzdžiui, pomidorų, paprašykite padavėjo, kad jų nebūtų mažylio lėkštėje.

5. Pasikalbėkite su savo vaiku, prieš eidami į restoraną. Paaiškinkite jam, kad šiandien pietausite restorane, ir apie tai, kaip jis turi elgtis.

Parengė Jūratė Damanskienė

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− 5 = vienas

Kitos temos: