Kovo mėnesį yra didžiausia imuniteto duobė, o ypač šiemet, kai dar tęsiasi karantinas. Laikas mamoms kilti į kovą ir pastiprinti vaikus.
Kodėl kovas toks „silpnas“
Pavasarį vaikas valgo tą patį maistą, kaip ir rudenį, bet gauna daug mažiau vitaminų, nes ilgai laikomose daržovėse jų vis mažėja, tad pernykštis derlius jau yra „nusilpęs“, – likusi daugiau ląsteliena.
Be to, žiemą ir pavasarį vaikas nebūna saulėje, dėl to organizme pradeda trūkti vitamino D, jei papildomai jo neduodame.
Dar viena bėda – žiemą ir ankstyvą pavasarį vaikai labai mažai laiko praleidžia lauke. Įrodyta, kad vaikai naminukai mažakraujyste ir peršalimo ligomis serga dažniau, nei tie, kurie kasdien bet kokiu oru išvedami į lauką. Mat medžiagų apykaitos procesai geriausiai vyksta gryname ore, nes ten daugiau deguonies.
Kaip pastiprinti vaiką
Kad mažiau kibtų virusai, reikėtų šiek tiek pakeisti vaiko mitybą. Pirmiausia – kuo labiau sumažinkite tuščių angliavandenių, nes jie yra virusų ir bakterijų maistas. Sukėlėjai tik ir laukia, kol vaikas prisivalgys saldumynų ir patiekalų iš baltų miltų, nes šie rūgština organizmą. Duokite vaikui vaisių, daržovių, mėsos, kruopų, baltymų, pieno produktų. Puiku, jeigu vaikas mėgsta morkas, obuolius, kopūstų salotas, raugintus kopūstus, valgo rūgpienį ir kefyrą.
Kad vaiko „terpė“ nepatiktų sukėlėjams, be mitybos korekcijos, reikia labai nedaug: duoti gerti daug skysčių, vesti laiku miegoti ir išmokyti dažnai plautis rankas.
Patariama valgyti daugiau vaisų, daržovių ir uogų, kuriuose yra vitamino C ir antioksidantų, praturtinti mitybą vitaminu D, rinktis daugiau geležies turintį maistą. Vasarą vaikas gauna daug saulės, šviežių uogų, jis ir be jokio pastiprinimo jausis puikiai, o žiemą ir pavasarį reikia trupučiuką padėti.
Kadangi žiemą vaikai negauna saulės, jiems labai greitai pritrūksta vitamino D. Šio vitamino trūkumas kerta per imunitetą, atidaro vartus sukėlėjams. Mamos klausia, ar pakaks vitamino D, jei saulėtą dieną vaikutis pabus lauke? Tikrai ne, nes atviras tik vaiko veidelis, o ir tas priteptas apsauginėmis priemonėmis.
Žiemą ir pavasarį duokite vaikams žuvų taukų, juose daug vitamino D ir kitų naudingų medžiagų.
Eteriniai aliejai irgi stiprina organizmą. Jie nėra priskiriami vaistų kategorijai, tačiau įrodyta, jog šios lakios, iš augalų žiedynų, lapų, šaknų ar kitų dalių išgautos itin koncentruotos kvapiosios medžiagos pasižymi antibakterinėmis, antivirusinėmis, antigrybelinėmis ir imunitetą stimuliuojančiomis savybėmis.
Siūlome tokį švelnių pagalbos priemonių rinkinuką:
FLORADIX KINDERVITAL VAIKAMS, 250ML
Tai skanus maisto papildas vaikams su kalciu ir vitaminu D, kurie reikalingi normaliai kaulų, dantų būklei palaikyti. Sudėtyje esantys būtiniausi vitaminai dalyvauja daugelyje svarbių organizmo funkcijų.
Vitaminai C, B6 ir B12 padeda palaikyti normalią imuninės sistemos veiklą. Floradix- Kindervital® padeda užtikrinti kalcio, vitaminų A, D, E, C, B1, B2, niacino, B6 ir B12 pusiausvyrą.
Be laktozės, be glitimo.
Maisto papildas. Maisto papildas neturėtų būti vartojamas kaip maisto pakaitalas. Svarbu įvairi ir subalansuota mityba ir sveikas gyvenimo būdas.
LYSI CHILDREN’S OMEGA -3, KRAMTOMOSIOS KAPSULĖS VAISIŲ SKONIO, N60
Lysi Children‘s Omega-3 papildo mitybą Omega -3 riebalų rūgštimis bei vitaminu D3.
Vitaminas D3 palaiko normalią kaulų būklę ir raumenų funkciją, bei normalią imuninės sistemos veiklą. DHR padeda palaikyti normalią smegenų funkciją ir išsaugoti normalų regėjimą.
Teigiamas poveikis pasireiškia per parą suvartojant 250 mg DHR.
Be laktozės, be cukraus, be glitimo.
Maisto papildas. Maisto papildas neturėtų būti vartojamas kaip maisto pakaitalas. Svarbu įvairi ir subalansuota mityba ir sveikas gyvenimo būdas.
LYSI ŽUVŲ TAUKAI VAIKAMS, NATŪRALAUS SKONIO, 240 ML
Natūralūs, švelnesnio skonio menkių kepenų taukai, skirti vaikams nuo 6mėn.
Sudėtyje yra tiek vitamino A ir D, kiek reikia vaikams. Vitaminai A ir D svarbūs normaliai imuninės sistemos veiklai palaikyti. Vitaminas D padeda palaikyti normalią kaulų ir dantų būklę.
Maisto papildas. Maisto papildas neturėtų būti vartojamas kaip maisto pakaitalas. Svarbu įvairi ir subalansuota mityba ir sveikas gyvenimo būdas.
https://orinori.lt/lt/vitaminai-ir-maisto-papildai/floradix-kindervital-vaikams
Aliejų mišinys „Neįveikiamas skydas“
Aliejų mišinys su tonizuojančiais ir stiprinančiais čiobrelių, rozalinų, citrinų ir kitais eteriniais aliejais. Naudokite kūno įtrynimams po vonios ar dušo. Tinka visai šeimai, o ypač mažiesiems, kurie gyvena pagal schemą „Dvi dienos darželyje, dvi savaitės namie“.
50 ml – 7,99 Eur
Eterinių aliejų sinergija „Imunitetas“
Gaivaus aromato citrinų, čiobrelių, eukaliptų ir kitų eterinių aliejų mišinys garinimui garintuve, aromaterapinėms vonioms, įtrynimams. Valo orą, lengvina kvėpavimą, sužadina gynybines galias.
9,99 Eur
3 imuniteto stiprinimo klaidos
- Delsimas
Kai imunitetas jau palūžo, tai ženklas, kad buvo delsiama. Patariama statybines medžiagas imunitetui krauti dar tada, kai jaučiatės gerai. Rūpintis savo ir vaikų imunitetu reikia visais metų laikais.
- Nenuoseklumas
Žmonės, pagaliau prisiruošę stiprinti imunitetą, dažnai tai daro tik trumpą laiką ir neišlaiko stiprinimosi tęstinumo. Ateina į vaistinę, nusiperka papildų, pavartoja juos kelias dienas ar savaites ir apie tai greitai pamiršta. Jei nusprendėte vartoti kokius nors papildus, rekomenduojama tai daryti bent 2–3 mėnesius. Kad nepamirštumėte kasdien vartoti preparatų, pasidėkite juos gerai jums matomoje vietoje.
- Agresyvumas
Dar viena dažna imuniteto stiprinimo klaida – vartojant preparatus persistengiama. Pertekliaus pasišalinimas iš organizmo galioja tik vitaminui C. Kai vitaminų organizme per mažai, – blogai, bet, kai per daug, – irgi negerai, preparatus reikia vartoti taip, kaip nurodyta ant pakuotės. Nemanykite, kad norėdami staigiai pasistiprinti imunitetą jūs išgersite kelis kartus didesnę dozę nei rekomenduojama, tai tiek pat patirsite naudos. Greičiau pasidarysite tik žalos.
Dar daugiau apie imuniteto susilpnėjimą pranešančių ženklų:
- Vaikas dažnai peršąla ir serga įvairiomis infekcinėmis ligomis.
- Vargina pūslelinė.
- Oda sausa, sudirgusi.
- Plaukai sausi ir silpni.
- Kamuoja nuovargis.
- Dažnai sutrinka virškinimas, užkietėja viduriai.
- Neretai genda dantys.
- Pastaruoju metu ilgai gyja žaizdos.
Jei bent tris teiginius patvirtinote, laikas imtis imunitetą stiprinančių priemonių.