Kelionė į Balį jau kurį laiką yra lietuvių pamėgtas maršrutas. Tačiau kuo daugiau keliautojų aplanko Balio salą, tuo daugiau apie ją kyla mitų. Šiame straipsnyje „Travel Planet“ kelionių vadovai dalinasi žiniomis apie keliones į Balį ir atsako, ar visgi Balyje renkasi tik nušvitimo siekiantys medituotojai ir poilsio auksiniuose paplūdimiuose ieškantys turistai.
Mitas 1: Į Balį verta važiuoti tik dėl baltų paplūdimių
Kiekviename straipsnyje apie Balio keliones, pirmiausiai iškyla garsiojo Kelingking paplūdimio vaizdai. Tačiau Balyje yra daugiau ką nuveikti, nei tik gulėti saulės atokaitoje. Tiesa ta, jog daugelis populiariausių paplūdimių Balyje labiau tinka banglenčių sportui ir paviršiniam nardymui nei poilsiui. Pietinėje dalyje jūra yra banguota ir pavojinga, o šiaurėje daugiau mažų, juodo smėlio paplūdimių.
Kelionė į Balį bus daug įdomesnė, jei į salą keliausite susipažinti su išskirtine jos kultūra ir balietiško hinduizmo ritualais. Būdami čia, aplankykite Tanah Lot šventyklą, pastatytą ant vandenyne esančios uolos. Besakih šventykla taip pat paliks neišblėstantį įspūdį – ji yra didžiausia ir laikoma švenčiausia vieta Balio hinduizmo religijoje. Uluwatu šventykla, pastatyta skardžio viršūnėje yra ne tik kultūriškai svarbi vieta, bet ir nuo jos atsiveria pasakiški jūros ir saulėlydžio vaizdai.
Balyje taip pat būtina aplankyti gamtos stebuklus. Gitgit krioklys džiunglių viduryje, beždžionių miškas, kur laksto šimtai beždžionių ir Jatiluwih ryžių terasos, nuo kurių atsiveria užburianti panorama, atims žadą.
Mitas 2: Balis yra perpildytas turistų
Ne paslaptis, kad Balis yra turistų pamėgta vieta. Per metus apie 15 milijonų žmonių iš viso pasaulio aplanko Balį. Tačiau saloje vis dar yra vietų, kuriose mažiau lankytojų ir galima pasislėpti nuo turistų šurmulio.
Jei norite sutikti mažiau keliautojų, į Balį geriausia vykti sausio-kovo mėnesiais, kuomet yra lietingasis sezonas ir pasibaigę didžiosios metų šventės. Tačiau net ir lietingojo sezono metu vyrauja šilti orai, o liūtys, nors stiprios, netrunka ilgai. Taip pat įprastai turistų yra mažiau šiaurinėje Balio dalyje. Čia galite aplankyti juodojo smėlio paplūdimius ir vietinius kalnų kaimelius.
Mitas 3: Balis tinkamas tik romantiškam poilsiui ir medaus mėnesiui
Kas gali būti romantiškiau nei saulėlydis žvelgiant į vandenyną Balio saloje? Tačiau Balis sulaukia ne tik įsimylėjusių porų, bet ir daug nuotykių ieškotojų ir keliautojų, kurie trokšta pažinti unikalią salos kultūrą, žmones ir papročius.
Vietoj romantiško poilsio, kelionės į Balį metu galite mėgautis vandens sporto pramogomis ir išbandyti nardymą tarp koralinių rifų ir vulkaninių uolų ar išmokti plaukti banglente Uluwatu ar Canggu paplūdimiuose. Taip pat Balyje galite išbandyti savo jėgas, žygiuodami į Batur ir Agung ugnikalnius.
Mitas 4: Balyje daug hipių ir visi tik medituoja
Turbūt daugelis pirmą kartą apie Balį daugiau sužinojo iš garsiojo „Valgyk, melskis, mylėk“ filmo, kuriame Julia Roberts nukeliavo į salą ir kiekvieną dieną važiuodavo pas vietinį žiniuonį ir medituodavo. Daugelis tiki, jog Balio saloje vyrauja išskirtinė energija, todėl žmonės iš viso pasaulio čia atvyksta medituoti ir praktikuoti kitų dvasinių praktikų.
Tačiau nesijaudinkite, saloje yra daug daugiau ką nuveikti, nei tik sėdėti sukryžiavus kojas tyloje. Balio saloje taip pat vyksta daug įvairių renginių, pramogų ir vakarėlių. Tik nusileidus saulei, Balis atgyja. Čia rasite ne tik šimtus barų ir restoranų, bet ir naktinių maisto turgų, kur galėsite išbandyti gardaus, vietinio gatvės maisto.
Kelionė į Balį įsimins visam gyvenimui tiek ieškantiems poilsio ir gamtos grožio, tiek ištroškusiems nuotykių ir naujos kultūros pažinimo.