Tris mėnesius gyvensime pagreitintu ritmu – lankysime sodybas, maudysimės jūrose, ežeruose ir baseinuose, plauksime baidarėmis, kepsime dešreles, važinėsimės dviračiais ir paspirtukais, kopsime į apžvalgos bokštus, išbandysime irklentes. Vasara mums ir vaikams nepaprastai dosni, reikia tik netingėti ir imti, ką ji duoda.
Kad atostogų prisiminimai būtų tik geri, iš anksto susikomplektuokite atostogų rinkinuką. Pirmiausia patikrinkite, kokių priemonių liko nuo pernai, pradarytas ar pasibaigusio galiojimo pakuotes išmeskite, o vaistinėje ar internetu nupirkite naujų saugių, specialistų rekomenduotų priemonių. Ant pakuočių būna pažymėta, kiek mėnesių priemonė gali būti naudojama po atidarymo, tačiau kuo daugiau praėjo laiko, tuo priemonės veiksmingumas mažėja.
Problema. Saugome, kad nenudegtų
Jau girdime, kaip sakote, – kiek galima, atsibodo, viską žinome, kremus naudojame, vaikutį tepame. Bet kasmet atsiranda naujų tendencijų, tarkime, – leisti vaikui per dieną 10 min. „pagaudyti“ saulę be kremo, kad organizmas gautų vitamino D. Saulės kremų pramonė irgi nėra sustingusi, kaskart atsiranda naujovių, galima rinktis tepamus, purškiamus, pieštukinius kremus nuo saulės. Ieškoma būdų, kad priemonė tolygiau pasiskirstytų, geriau veiktų.
Saugodami vaikų odą nuo saulės, atsiminkime, kad kur kas greičiau nudegama, kai pučia vėjas. Dar labiau tai pagreitina druska, pasilikusi ant odos po maudynių jūros vandenyje, todėl po kiekvieno išsimaudymo, jei esate prie jūros, vaiką nuliekite švariu vandeniu, kad ir iš butelio, ir pakartotinai ištepkite odą apsauginiu kremu. Nepamirškite patepti ir ausis, o labiausiai nudeganti kūno vieta yra kaklas ir sprandas. Kai vaikas žaidžia palenkęs galvytę, jo sprandas ir apie jį esanti kaklo dalis gali smarkiau įdegti. Plačiakraštė kepuraitė turėtų dengti ir dalį sprando, o marškinėliai – pridengti kaklo dalį. Jei pastebite, kad po žaidimų kieme atsirado sprando ir apie jį esančių kaklo dalių įdegis, – koreguokite vaiko aprangą.
Sprendimas: KOLASTYNA
Atraskite KOLASTYNA priemones nuo saulės ir mėgaukitės vasara!
Visapusiška apsauga nuo UVA + UVB + VL + IR spindulių
Karotinoidų kompleksas
Maloni tekstūra
Dermatologiškai patikrinta
Problema. Nubaidome uodus
Gamtoje išvengti vabzdžių sudėtinga, nes čia jų gyvena milijonai, gerai, kad vabzdžius atbaidančių priemonių šiais laikais yra tikrai veiksmingų, tad įmanoma išsirinkti sau tinkamą ir nekenksmingą. Tai gali būti purškalai ar tepalai, specialios ultragarso lempos, natūralūs eteriniai aliejai.
Vienos priemonės netinka vaikams, kitos skleidžia itin aštrų, galvos skausmus ar alergines reakcijas sukelti galintį kvapą, dar kitos veikia tik labai trumpą laiką, tad svarbiausia gerai pasirinkti ir naudoti tinkamai.
Priemonės nuo uodų, skirtos vaikams, turėtų būti neagresyvios, geriausia – eterinės. Repelento esmė – užmaskuoti kūno kvapą, kad uodai ir kiti vabalai neatpažintų. Uodus klaidina citrinžolės kvapas, todėl citrinžolių aliejumi sumirkytos žvakės nuo uodų, specialios apyrankės. Iš šio aliejaus galima pasidaryti purškalų, kurie tikrai nepakenks, vabalus atbaidys ir dar skaniai kvepės.
Uodus, mašalus, aklius vilioja mūsų kūno kvapas, šiluma ir iškvepiamas anglies dioksidas. Ramiai vėsų vakarą ežere žvejojantis tėtis bus ne toks skanus uodui, nei pabėgiojęs ir suplukęs vaikas.
Sprendimas: MOUSTICARE
Efektyvi apsaugos priemonė nuo vabzdžių visai šeimai
100% augalinės veikliosios medžiagos
Efektyvi apsauga nuo erkių ir uodų. Vaikams ir suaugusiesiems.
„MoustiCare“ naudokite saugiai. Prieš naudodami visuomet perskaitykite etiketę ir informaciją apie produktą.
Ieškokite vaistinėse
Problema. Gydome mažas žaizdeles
Vasarą vaikai patiria bene 10 kartų daugiau smulkių traumų ne tik dėl to, kad daugiau juda, bet ir dėl to, kad jų neapsaugo šilti žieminiai drabužiai – kombinezonai, pirštinės. Todėl vasaros vaistinėlėje reikia turėti ryšulėlį pleistrų ir žaizdeles bei kitus odos pažeidimus gydančio preparato. Tokia priemonė ir dezinfekuoja, ir gydo, ir nuramina odą. Priemonės, skirtos žaizdų gydymui, kur kas sumažina randų atsiradimo tikimybę, nes gyjanti žaizda tampa elastingesnė, nesausėja.
Šios vasarinės traumos pavojaus sveikatai nekelia, jeigu tinkamai pasirūpinsite pažeista vieta. Kitaip iki supūliavimo – vienas žingsnis, nes vaikai linkę kasytis, jų panagės niekada nebūna steriliai švarios, tad į žaizdeles greitai įnešama infekcija.
Žaizdeles pirmiausia nuplaukite, patepkite gydančia priemone, ir, jei yra galimybė, palikite gyti neuždengę pleistru. Netepkite nubrozdinimų ir žaizdelių bet kokiais po ranka pasitaikiusiais kremais, nes jie tik „užklijuos“ žaizdą ir trukdys jai gyti.
Skaudamas vietas laikykite švariai, kartkartėmis nuplaukite. Galite pašaldyti – tiks ir ledukai, iš šaukštas, palaikytas šaldytuve, ir vėsus drėgnas rankšluostis. Ypač šaltis padės, jei vaikas odą nusidegino prie laužo ar persikaitino saulėje.
Gyjant žaizdelėms reikėtų vengti karščio ir drėgmės, šiurkščių dirginančių drabužių, „griaužiančių“ lovatiesių.
Sprendimas: BIONECT® KREMAS
Profesionali pagalba odos sužeidimams
Bionect® kremas skirtas odos sudirginimui ir pažeidimui gydyti. Jis ypač tinka ūmioms žaizdoms, tokioms kaip nubrozdinimai, ar pirmo ir antro laipsnio nudegimams ir lėtinėms žaizdoms tepti. Preparato veiklioji medžiaga yra hialurono rūgštis, kuri stimuliuoja gijimo procesus, jie vyksta greičiau. Bionect® kremas skatina audinių regeneraciją, epidermio atsistatymą po sužeidimų, kraujagyslių ir jungiamojo audinio formavimąsi, stimuliuoja kolageno išsiskyrimą.
Hialurono rūgštis stiprina fibroblastų migraciją ir odos audinių formavimąsi, todėl žaizdoms gyjant nesusiformuoja randai. Bionect® kremas skatina esminius procesus, reikalingus žaizdų gijimui ir audinių regeneracijai. Produkto efektyvumas yra įrodytas klinikiniais tyrimais.
Ieškokite vaistinėse
Problema. Pasirūpiname pilvuku
Klaidingai manoma, kad virškinimas sutrinka išvykus tik į egzotinius kraštus. Iš tikrųjų virškinimas gali sutrikti bet kurioje vietoje, kuri nėra jūsų nuolatinė gyvenamoji vieta. Tai paaiškinama skirtinga įvairių vietovių mikrobiologine ekosistema. Net jei mama žindo, o kūdikis negauna papildomo maisto, jis kelionėje pajus maisto pokyčius, nes mama valgys ne tai, ką namie. Esame imlesni svetur gyvuojantiems mikrobams nei vietiniai gyventojai, kurie dažnai susidurdami ilgainiui išvysto atsparumą „saviems“ mikrobams. Mes irgi esame atsparūs saviems mikrobams, tačiau jei į Lietuvą atvyko žmogus iš svetur, tikėtina, kad viešnagės metu jam gali sutrikti virškinimas, nors Lietuva laikoma saugaus vandens ir saugaus maisto šalimi.
Vasarą pravartu su savimi turėti gerųjų bakterijų (probiotikų), tinkančių jūsų vaikui pagal amžių. Vaikų virškinamasis traktas dar nebrandus, todėl jie gali pradėti viduriuoti nuo mažiau pažįstamo maisto, suvalgę daugiau vaisių ar uogų, ilgiau pabuvę saulėje.
Įrodyta, kad probiotikai padeda esant bet kokiam bakteriniam ir virusiniam viduriavimui, būklė kur kas pagerėja, o viduriavimo laikas sutrumpėja. Medikai pataria profilaktiškai vartoti gerųjų bakterijų 2 savaites iki atostogų ir jų metu.
Sprendimas: COMPLIFLORA
Gerųjų bakterijų kompleksas, maisto papildas
COMPLIFLORA BABY DROPS (5 ml) – mažyliams. Kai vaikutis viduriuoja ar jo viduriai užkietėję, kai nustatyta alergija, nusilpo imunitetas, taip pat po gydymo antibiotikais dažnai prireikia gerųjų bakterijų normaliai mikrobiotos būklei palaikyti.
COMPLIFLORA BABY DROPS preparatas unikalus dėl formulės „du viename“, nes sudėtyje yra dviejų rūšių gerųjų bakterijų – Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC53103) ir Bifidobacterium lactis (BS01). COMPLIFLORA BABY DROPS pagamintas aliejaus pagrindu. Augalinės kilmės medžiagos suteikia malonų skonį, nereikalauja specialių laikymo sąlygų. Preparate nėra gliuteno, laktozės, konservantų, dažiklių.
COMPLIFLORA FAMILY+ (10 paketėlių) visai šeimai. Tai gerųjų bakterijų ir mieliagrybių
kompleksas kurio formulė „keturi viename“ (sudėtyje yra net 4 rūšių gerųjų bakterijų).
Ieškokite vaistinėse
Problema. Mažiname niežulį po įkandimų
Jei jau sukando uodai, svarbiausia, kad vaikas kuo mažiau kasytųsi. Vieni vaikai daugiau jautresni, kiti – mažiau, tad ne visiems vienodos įgėlimų pasekmės ir nevienodas odoje atsiradęs niežulio pojūtis. Kai kuriems gali ir visai neniežėti uodui įgėlus. Tačiau, pradėjus kasyti uodo įkąstą vietą, niežėjimas vis didėja. Blogiausia, kad į nukasytą vietą patenka bakterijų, kurios daugindamosi gali sukelti uždegimą. Todėl patartina namų vaistinėlėje turėti niežulį mažinančios priemonės. Ji bus pirmoji pagalba įgėlus uodui, malšinant niežulį. Kai neniežės, vaikas nesikasys, uždegimas (jei vaikas nealergiškas) įgėlimo vietoje greitai praeis.
Stenkitės užimti vaiką veikla, kai reikia sukaupti dėmesį, kad mažiau kasytųsi. Kasoma oda tik dar labiau susierzina. Energingai kasant odos paviršius pažeidžiamas, įnešama infekcija. Nukasytos vietos gali net supūliuoti.
Ant uodų įkandimo vietų, jei jos tinsta ir niežti, galima dėti šaltus kompresus. Tinimą mažina ir ledukai ar bet koks šaldytuve palaikytas indas, stalo įrankis (kad ir paprasčiausias šaukštas).
Reikėtų vengti karščio ir drėgmės, šiurkščių dirginančių drabužių, lovatiesių, geriau, kai sugeltos vietos yra atviros.
Kai nebuvo šiuolaikiškų priemonių, mažinančių niežulį, uodo įkandimo vietą buvo patariama tepti žaliu svogūnu, česnaku. Liaudyje šios priemonės buvo naudojamos daugiau dėl dezinfekcijos.
Sprendimas: AFTERBITE KIDS
Raminamasis kremas po įkandimo
Raminamasis pieštukas – specialiai sukurtas vaikams, todėl tinka ir patiems pažiausiems. Pieštuko sudėtyje yra alavijų, arbatmedžių aliejaus ir sodos.
AFTERBITE KIDS nedirgina odos, veikia švelniai, bet veiksmingai: per trumpą laiką
pašalina įkandimų ar įgėlimų sukeltą skausmą, niežėjimą.
Ieškokite vaistinėse arba www.vaistas.lt
Problema. Problema. Saugome nuo užkrato
Kiek kartų girdėjote, kad perdėta švara „išėjo iš mados“, o supermamytės, kurios nupurškinėja paviršius dezinfekuojančiu skysčiu, – pernelyg uolios. Tačiau atostogos yra išimtis. Vykstant su mažu vaiku į sodybą ar šiaip į svetimą vietą, ne pro šalį turėti dezinfekuojamojo skysčio. Dauguma esame įsigiję spiritinio dezinfekcinio skysčio, bet jis per agresyvus vaikų odelei, tad paviršius galite nupurškinėti spiritiniu dezinfektantu, o vaiko rankytėms, kūnui įsigykite švelnesnio (bet ne mažiau veiksmingo) dezinfekcinio skysčio.
Užkratus mes pasigauname ne tik įkvėpdami oro lašiniu būdu, bet ir liesdamiesi prie užkrėstų paviršių. Niekada nežinosite, kas prieš jus lankėsi tualete, kas sėdėjo kavinėje prie staliuko, kur dabar spalvina jūsų mažylis. Visada nešiokitės švaraus vandens buteliuką ar dezinfekuojamojo skysčio, rankas per atostogas plaukite keliskart dažniau nei paprastai. Visada su savimi turėkite ir drėgnų servetėlių.
Sprendimas: AQUAINT
100 % natūralus, vandens ir hipochloro rūgšties pagrindu pagamintas skystis, skirtas rankų, odos, burnos bei kitų paviršių, kurie turi sąlytį su odą, valymui ir priežiūrai Sunaikina 99,9 % bakterijų per kelias sekundes!
AQUAINT BABY sudėtyje yra vanduo ir natūrali hipochloro rūgštis. Papurškus nereikia laukti, nušluostyti ar nuplauti, lieka tik vanduo. Saugu naudoti ant kūno (nuo gimimo),
ant įvairių paviršių, ant daiktų, kurie turi kontaktą su burna. Idealiai tinka buteliukams, čiulptukams, dantų šepetukams. Nereikia praskiesti. Sudėtyje nėra alkoholio, kenksmingų cheminių medžiagų, konservantų bei kvapiųjų medžiagų.
500 ml arba 50 ml
Ieškokite vaistinėse
Problema. Palengviname slogą
Iki mokyklos sloga yra dažniausia vaikų liga. Nenustebkite, jeigu vaikas pradės sloguoti per atostogas.
Sloga vaikai lengvai suserga, jei iš šilto lauko ateina į aktyviai kondicionuojamas patalpas, todėl nemažai vaikų sloga serga ir vasarą.
Slogą skatina skersvėjis. Manoma, kad skersvėjis veikia nosies gleivinę, ji tarytum pamiršta gintis. Tada susilpnėja kraujotaka ir nosies gleivinės plaukelių judėjimas, o virusams susidaro palankios sąlygos įsikurdinti nosiaryklėje ir daugintis. Vasarą į nosį patenka įvairiausių augalų žiedadulkių, „paprastų“ dulkių, todėl vaiko nosis gali užsikimšti ir dėl alergijos.
Plaukite vaikui nosį specialiu sūraus vandens purškalu. Tai ne tik pagalbinė priemonė jau sergantiems,
bet ir gera profilaktika. Sausoje nosyje ligų sukėlėjai dauginasi greičiau, todėl labai svarbu turint „sausos nosies“ sindromą, drėkinti ją. Vasarą nosies gleivinė ypač greitai džiūsta. Sūrus vanduo lengvai prasiskverbia į gleivinę, išvalo pluteles, sudžiūvusias gleives, nusilupusio epitelio atplaišas.
Jeigu vaikui gydytoja skiria vaistų nuo alerginės slogos ar peršalus, tai juos geriau lašinti ar purkšti išplovus nosį, nes vaistai patenka ant jau švarios gleivinės. Himalajų druskoje yra daugiau kalio, todėl skirtingai nei jūros vandenys, kuriuose dominuoja natris, tirpalai su Himalajų druska nedžiovina
gleivinės
Sprendimas:RHINOLAYA PROTECT
Nosies purškalas alergenų pažeistai nosies gleivinei
„Rhinolaya Protect“ – izotoninis Himalajų druskos nosies purškalas su manganu, vaistine
sabadile ir valgomuoju svogūnu. Sudėtyje esančios medžiagos gerai žinomos homeopatijoje dėl jų naudos alergijos atvejais. Kūdikiams nuo 1 mėnesio, vaikams,
suaugusiesiems, nėščiosioms ir maitinančioms mamoms.
Be konservantų.
Ieškokite vaistinėse
Problema. Stebime, ką valgo, kad nesuviduriuotų
Kodėl vaikui per atostogas gali suskausti pilvą? Atmetus itin retus „ūmaus pilvo“ atvejus, dažniausiai pilvukus skauda dėl šių priežasčių:
Užkietėja viduriai, nes vaikui sunku pasituštinti svetimoje vietoje.
Vaikas valgo ne tai ir ne tiek, ką namie. Tarkime, vietoje 1 porcijos ledų, kas leidžiama namuose, jis suvalgo 5. Kavinėje vaikui užsakome ne sriubos ar košės, o picą, gruzdintų bulvyčių.
Vaikui duodame valgyti čia pat, turgelyje nupirktų ir nenuplautų vaisių ir uogų.
Užkandame atsisėdę ant suoliuko, pamiršę apie rankų higieną,
Rizikos grupė yra visi vaikai iki 6 metų dėl jų noro viską čiupinėti ir pažinti pasaulį ragaujant.
Kaip saugiai maitintis kelionėse? Pagrindinė taisyklė yra: „Atskirk, išvirk, iškepk, nulupk arba pamiršk“. Jei gaminate maistą patys, nepamirškite, kad žalia mėsa ir žuvis turi būti atskirta nuo daržovių, nuo pagaminto maisto. Gerai išvirkite ir iškepkite mėsą ir žuvį. Nuplaukite ir nulupkite visus vaisius ir daržoves, kuriuos valgote.
Ruošdamiesi į atostogas su mažais vaikais, įsidėkite vaistų nuo pilvo „reikalų“ – miltelių geriamiesiems rehidraciniams tirpalams gaminti, vaistukų nuo pilvo pūtimo.
Sprendimas. CATIDRAL
Milteliai geriamajai suspensijai ruošti, naudojami esant ūminiam ar lėtiniam viduriavimui ir su virškinimo trakto ligomis susijusiems skausmingiems simptomams.
1 prepratas veikia kaip 2: sumažina viduriavimą (diosmektitas) ir atkuria druskų ir skysčių pusiausvyrą (elektrolitai ir gliukozė)
Vaikams ir suaugusiesiems.
Malonaus vanilės skonio.
Ieškokite vaistinėse
Problema. Globojame odelę po maudynių
Dauguma vaikų mėgsta maudynes – tiek gamtos vandens telkiniuose, tiek baseinuose. Tačiau sūrus jūros ir chloruotas baseino vanduo dirgina odą, po maudynių gali atsirasti šerpetojančių, paraudusių vietų. Vaiką po bet kokių maudynių patariama nuprausti po dušu, odą patepti gijimą skatinančia priemone.
Maudynių trukmė priklauso nuo vaiko amžiaus ir vandens temperatūros. Darželinukams jūros vandenyje maudytis patartina ne ilgiau kaip 20 min., optimali maudymosi trukmė – 10 min. Ežero vandenyje galima maudytis kiek ilgiau. Upėje vanduo būna šalčiausias, todėl maudynės neturėtų užtrukti. Kūdikių maudynėms pakaks 3 minučių. Jei norite, kad vaikutis pasipliuškentų ilgiau, nusineškite nedidelį pripučiamą baseinėlį, pripilkite jį ežero ar upės vandens, šiek tiek palūkėkite, kol vanduo sušils saulės spinduliuose, ir leiskite mažajam saugiai mėgautis vasaros malonumais.
Eidami į paplūdimį su vaikais, pasiimkite keletą didelių rankšluosčių, nes po kiekvieno pasimaudymo norėsis vaikutį susukti į sausą rankšluostį.
Sprendimas: A-DERMA DERMALIBOUR+
Apsauginis, barjerinis kremas
Indikacijos: Dermalibour+ BARRIER apsauginis kremas stiprina odos natūralią barjerinę funkciją ir padeda saugoti odą nuo sudirgimų, kuriuos sukelia:
Klimatas (vėjas ir šaltis)
Vanduo (jūra ir baseino vanduo)
Fiziniai agresoriai (kasymasis, trynimas)
Dirginantys metalai
Cheminiai agresoriai (detergentai, namų valymo priemonės)
Rezultatai: Dėl „antros odos“ efekto DERMALIBOUR+ BARRIER kremas apsaugo odą nuo išorinių dirgiklių, padeda atkurti epidermį ir išvalo sudirgusią odą. Oda nuraminta, atgauna komforto jausmą ir elastingumą.
Naudojimas: tepti 1–2 kartus per dieną vietas, kurioms reikia apsaugos.
Vandeniui atsparus. Formulė tinkama naudoti net ir jautriai naujagimių atopinei odai.
Ieškokite vaistinėse
Problema. Malšiname paūmėjusį odos uždegimą
Vasarą vaiko odą labai greitai paveikia saulė, temperatūrų pokyčiai, pajūrio vėjas, o ir gamtoje odos uždegimo sukėlėjų (augalų) tikrai netrūksta. Veikiama šių neigiamų veiksnių, oda parausta, tampa šiurkšti, pleiskanoja, niežti, gali paburkti. Taip pat tokiu metu ypatingos priežiūros reikės tiems vaikams, kurių oda sausa, atopiška, labai šviesi, todėl labiau linkusi reaguoti uždegimu.
Jeigu auginate vaikutį, kurio oda sausa ir atopiška, o atšilus orui odos būklė pagerėjo, nenustokite jos prižiūrėti. Gydytojai alergologai pataria pasiekus odos būklės pagerėjimą ir toliau profilaktiškai naudoti tinkamą odos priežiūros priemonę palaikomuoju režimu (bent 2 kartus per savaitę).
Stebėkite vaiko odą, kaip ji reaguoja po saulės vonių, maudynių ar ilgo pasivaikščiojimo vėjuotu oru. Jeigu pamatėte, kad kažkas odai nepatiko, venkite pasikartojimų. Pavyzdžiui, kai kurių vaikų odą labai suerzina paplūdimio smėlis, tuomet turėkite su savimi tankaus audinio patiesalų.
Vaistinėlėje turėkite naujos kartos kremą su molekuliniu deguonimi – jis skirtas lengvo ir vidutinio sunkumo dermatitams malšinti. Kreme esantys lipidai maitina odą ir padeda jai išlikti elastingai (elastinga oda mažiau pažeidžiama uždegimo), o molekulinis deguonis mažina uždegimą ir atkuria odos ląsteles, todėl slopsta raudonis, pleiskanojimas, niežulys ir kiti uždegimo sukelti reiškiniai odoje). Naudojant tokią priemonę, odos uždegimas nuslopsta ir nebesivysto toliau. Šiuo kremu galite padėti uždegimiškai odai jau vos pamačius pirmus uždegimo požymius ir tepti kaskart pastebėjus reikiamybę. Prie jo oda nepripranta.
Sprendimas: INFLADERM
Kremas su molekuliniu deguonimi uždegimo pažeistai, jautriai, alergiškai odai
„InflaDerm®“ kremas skirtas įvairios kilmės odos uždegimams (pvz., atopiniam dermatitui, kontaktiniam dermatitui, maistinės alergijos reakcijoms odoje, saulės alergijai) ir kitoms dermatozėms, pasireiškiančioms odos uždegimu.
Molekulinis deguonis slopina uždegimą odoje (raudonį, pleiskanojimus, niežulį, paburkimą, patinimą), o lipidai maitina odą ir atkuria jos elastingumą. Kremo sudėtyje nėra hormonų, antibiotikų ir parabenų. Juo galima tepti visą kūną ir veidą, kremas skirtas visai šeimai, taip pat ir kūdikiams.
Problema. Apsaugome sužeistą odelę
Kiekvienos mamos rankinėje vasarą turi būti pakelis pleistriukų. Pagrindinė pleistrų paskirtis – apsaugoti žaizdą nuo kenksmingo aplinkos poveikio: purvo, drėgmės, dulkių, mikrobų, kenksmingų medžiagų, taip pat nuo tolesnio dirginimo liečiantis su drabužiais ar avalyne. Yra kelios pleistrų rūšys, naudojamos skirtingais atvejais.
Kaip užklijuoti pleistriuką? Pirmiausia jis turi būti pakankamo dydžio, kad uždengtų žaizdą ir dar šiek tiek nepažeistos odos bei klijuojamas ant gerai nusausintos odos. Net vandeniui atsparūs pleistrai nesilaikys, jei bus klijuojami ant kruvinos ar šlapios odos.
Vienas didžiausių mitų, kad vandeniui atsparūs pleistrai nepraleidžia oro. Šiuolaikiniai vandeniui atsparūs pleistrai orą praleidžia (išskyrus specialius, skirtus labai trumpam naudojimui, pavyzdžiui, tik maudantis).
Kitas mitas – žaizdos blogiau gyja, kai uždėtas pleistras, nes „nekvėpuoja“. Yra pleistrų, laidžių orui.
Trečias mitas – pleistruose kaupiasi nešvarumai ir bakterijos. Jei žaizda pertvarstoma reguliariai ir naudojamos dezinfekcijos priemonės, bakterijos nesidaugins ir žaizdos neužkrės.
Ketvirtas mitas – pleistrą reikia klijuoti iš karto susižeidus. Jei žaizda nekraujuoja, užtenka ją nuplauti vandeniu ir patepti gijimą skatinančiomis priemonėmis, klijuoti pleistro nebūtina.
Nėra vieno atsakymo į klausimą, kiek ilgai laikyti pleistrą. Jei žaizda nekraujuoja ar nešlapiuoja, – pleistras keičiamas 1–2 kartus per dieną, jei kraujuoja ar šlapiuoja – kas kelias valandas, kai pleistro tvarstis sudrėksta. Per dažnas pleistrų keitimas irgi nėra gerai, nes kartu su pleistru nuplėšiamas pradėjęs formuotis epitelio sluoksnis ir apsunkinamas žaizdos gijimas.
Kokį pleistrą rinktis priklauso nuo žaizdos pobūdžio ir pleistro savybių. Medžiaginiai pleistrai neapsaugo nuo vandens, nes greitai sušlampa, bet geriau prisitaiko ir prilimpa prie odos – patogiau apsukti aplink pirštą. Hidrokoloidiniai pleistrai sukuria antros odos efektą ir dažniausiai naudojami pūslėms, atsiradusioms nutrynus, gydyti.
Sprendimas. MEDRULL vaikiški pleistrai
„Medrull“ pleistrų asortimentas sukurtas specialiai pačiai plačiausiai auditorijai. Rūšių įvairovė leidžia išsirinkti sau tinkamą pleistrą tiek pagal dydį ir rūšį, tiek pagal sudėtį.
„Medrull“ vaikiški pleistriukai atsparūs vandeniui, apsaugo nuo purvo ir bakterijų, su žaismingais piešinėliais, kurie patiks jūsų vaikams.
Pleistrai pagaminti iš plono polimerinio, perforuoto, hipoalergiško audinio. Lengvai nuplėšiami
ŠSIRINKITE SAU TINKAMIAUSIĄ PLEISTRĄ IŠ DIDELĖS MEDRULL ŠEIMOS!
Pleistrus galite įsigyti prekybos centruose, vaistinėse ir internete.