Keliaujančių tėvų bendruomenė „Kelionės su vaikais“ dalinasi patarimais ir rekomendacijomis

kelionė

Labai patariame vaiką (nuo 2 metukų) pradėti ruošti kelionei iš anksto

Kaip tinkamai pasiruošti, kad kelionė netaptų alinančia savaitgalio ar atostogų pradžia, o tuo labiau ir nesugadintų suplanuoto laisvalaikio sveikatos negalavimais? Ką pasiimti būtina kartu į lėktuvo saloną, tačiau kaip neapsikrauti daiktais?

Keliaujančių tėvų bendruomenė „Kelionės su vaikais“ dalinasi savo patarimais ir rekomendacijomis.

Dokumentai ir reikalavimai

Jei keliaujate Europoje, vaikams užtenka ir tapatybės kortelės, pasas nėra būtinas. Atsiminkite šiuos niuansus:

 1. Vaiko asmens dokumentai, tinkami vykti į užsienio valstybes, yra tik Lietuvos Respublikos pasas ir asmens tapatybės kortelė.
 2. Vaiko gimimo liudijimas nėra tinkamas keliauti į užsienį.
 3. Vaikų asmens dokumentai galioja trumpesnį laiką (2–5 metus), todėl reikia atkreipti dėmesį į dokumentų galiojimo laiką.

Svarbu. Niekuomet nerizikuokite vykti į užsienio šalį (net ir netolimas Latviją ar Lenkiją) be kelionės dokumento. Nes atsitikus nelaimei galite turėti daug problemų. O taip pat ir nemalonumų su teisėsauga!

Į Šengeno erdvei priklausančias valstybes nepilnametis gali išvykti vienas, t.y. nelydimas tėvų arba vieno iš tėvų. Jam būtina turėti galiojantį pasą arba asmens tapatybės kortelę.

Vaikui, laikinai vykstančiam į užsienio valstybę, nepriklausančią Šengeno erdvei, su bent vienu iš tėvų, kito iš tėvų rašytinio sutikimo nereikia. Tėvai turi susitarti tarpusavyje dėl vaiko vykimo į užsienio valstybę.

Jei vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo vaikas vyksta, pavarde, LR pasienio pareigūnai gali pareikalauti pateikti vaiko gimimo liudijimą.

Vaikui, į užsienio valstybę vykstant vienam ar su lydinčiu asmeniu, reikalingas bent vieno iš tėvų rašytinis notariškai patvirtintas sutikimas.

Svarbiausia užduotis tėvams – pasistengti nesijaudinti ir atsipalaiduoti. Ypač jei tai pirmoji jūsų kelionė. Kaip jausitės jūs, taip jausis ir jūsų vaikai. Ruoškitės kelionei ir keliaukite su gera nuotaika ir nusiteikimu, tai jausdami vaikai bus ir patys ramesni. Nes vaikai jaučia ir perima tėvų emocijas.

Paruoškite vaiką kelionei

Labai patariame vaiką (nuo 2 metukų) pradėti ruošti kelionei iš anksto.

 1. Dar gerokai prieš skrydį su vaiku pradėkite kalbėtis apie kelionę. Papasakokite apie kelionę, parodykite lėktuvo nuotraukas.
 2. Papasakokite, kur skrendate, rodykite viešbučio ar šalies nuotraukas – vaikas su nekantrumu lauks kelionės. Papasakokite, ką veiksite nuskridę, kaip leisite laiką.
 3. Jei gyvenate Vilniuje, nuvažiuokite į oro uosto lėktuvų stebėjimo aikštelę – kylančius ir besileidžiančius lėktuvus galėsite parodyti vaikui gyvai.
 4. Atvykite į oro uostą su vaiku anksčiau, neskubėdami leiskite susipažinti su aplinka.

Pasiruošimas kelionei lėktuvu

Pasiruošti pirmosioms kelionėms su mažuoju keliauninku – sunki užduotis. Ypač skrendant lėktuvu, kai daiktų kiekis ribotas. Per ilgą laiką pasidarėme tokį sąrašą, kuris, mūsų nuomone, optimaliai atitinka vaiko poreikius. Aišku, juo remtis reikia atsižvelgiant būtent į savo vaiko poreikius, amžių, pomėgius bei kelionės trukmę.

Svarbu. Skirtingos avialinijos taiko skirtingą bagažo vaikams politiką, tad labai aktualu prieš skrydį ja pasidomėti. Net ir pigios avialinijos vaikams iki 2 metų leidžia pasiimti nemokamą bagažo vienetą, tačiau visuomet pasidomėkite jo matmenimis.

Dažniausiai vaikams iki dvejų metų leidžiama nemokamai gabentis du reikmenis (vežimėlį, autokėdutę, sulankstomą lovelę). Tačiau visuomet pasiteiraukite avialinijų.

Mūsų didžiausias patarimas – imti su savimi kuo mažiau daiktų ir tikrai pagalvoti, ko reikia ir ko ne, nes tampytis daug daiktų tikrai nepatogu.

Ko gali reikėti kelionės metu ir ką pasiimti su savimi į lėktuvą:

jūra

Pixabay.com

 1. Sauskelnės. Reikia taikyti paprastą taisyklę. Trims valandoms kelionės – vienerios sauskelnės. Skaičiuoti reikia ir laukimo oro uoste laiką ir persėdimus. Jeigu mažylis pratinasi būti be sauskelnių, rekomenduotume vienkartinius TRON naktipuodžius, mums labai pasiteisinęs dalykas.
 2. Gėrimai. Priklauso, aišku, nuo avialinijų, bet visuomet imame savo vandens keletą buteliukų. Kadangi savo vaiką maitinau ilgai, mums šilto vandens termosuose mišinukui neprireikė. Be to, palydovės visuomet galite paprašyti šilto vandens mišinukui ar arbatėlei. Drąsiai imkite sulčių, pienuko, tai, ką vaikas mėgsta ir geria. Oro uosto apsauga dažnai palankiai žiūri į tėvus, keliaujančius su mažais vaikais, todėl skysčių kiekis leidžiamas ir didesnėse talpose, be to, jų nereikia dėti į maišelius. Tik, aišku, jums reikia logiškai įvertinti kelionės trukmę ir atitinkamai pasiimti gėrimų. Niekaip neįtikinsite apsaugos, kad trijų valandų skrydžiui vaikui reikia trijų litrų vandens, litro sulčių ir kelių buteliukų paruošto pieno.
 3. Užkandžiai ir maistas. Mūsų įsitikinimu, užkandžių kelionėje negali būti per daug. Nors daugelis avialinijų maitina, bet mūsų vaikams visada kyla apetitas tiek lėktuve, tiek laukiant lėktuvo, tiek persėdimų metu. Be to užkandžiavimas – puikus laiko praleidimo būdas.
 4. Pagalvė ir pledukas. Prieš skrydį pasidomėkite, ar reikia imti šiuos daiktus su savimi, nes nemažai avialinijų skrydžio metu juos duoda, tad pagalvokite, ar verta imti, nes jie užima nemažai vietos.
 5. Drėgnos ir sausos servetėlės, dezinfekcinis skystis. Tikrai jų niekada nebus per daug keliaujant su vaikais. Kol vaikas mažas, nepatingėkite tik įlipę į lėktuvą drėgna servetėle nuvalyti sėdynės prieš jus ir šalia jūsų.
 6. Ilgesniam nei trijų valandų skrydžiui visuomet su savimi imu žvakučių nuo temperatūros ir kitų svarbių vaistų.
 7. Meškiukas, čiulptukas, migdukas. Čia jau labai individualu ir priklauso tik nuo jūsų vaiko.
 8. Atsarginiai rūbai. Mūsų vaikai priklauso tai kategorijai, kurie mėgsta apsipilti, susipurvinti, todėl imu du rūbų komplektus. Rūbelius visuomet susidedu į užtraukiamus „zip bag“ maišelius, labai patogu vėliau susidėti nešvarius ir drėgnus drabužius. Jei skrendame į šiltus kraštus, iškart susipakuoju ir plonus rūbelius, kol laukiame bagažo, perrengiu vaiką. Taip susitaupo laikas, be to, nereikia ieškoti ir kraustyti lagaminų oro uoste.
 9. Mėgstami žaislai ir kitos laiko praleidimo priemonės. Mes turime specialią kosmetinę su rankenėlėmis, į kurią viską susidedame. Patogu, nepasimeta, viskas vienoje vietoje. Kaip ir keliaujant automobiliu, jei tik leidžia galimybės, rekomenduojame įsigyti naują žaisliuką ar knygelę.

Ką daryti, kad vaikui skrydžio metu neužgultų ausyčių?

Kūdikius, lėktuvui kylant ir leidžiantis, reikėtų maitinti krūtimi. Jei vaikas nemaitinamas krūtimi, duokite iš buteliuko atsigerti.

Vaikams pasiūlykite atsigerti vandens mažais gurkšneliais, duokite čiulpiamų saldainių. Taip labai padeda žaidimas „išpūsk žandus“.

Prieš skrydį vaikams, kaip ir suaugusiesiems rekomenduojame vengti saldaus ir riebaus maisto, nes skrydžio metu jis gali sukelti pykinimą.

Visą informaciją apie keliones su vaikais galite rasti mūsų feisbuko puslapyje „Kelionės su vaikais“. Čia rasite patarimų, idėjų, rekomendacijų ir įdomiausių keliaujančių tėvų su vaikais istorijų. Mus rasite ir instagrame.

https://www.facebook.com/kelionessuvaikais/

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


trys + = 5

Kitos temos: