5 MUST VISIT vietos per šventinį laikotarpį – pataria tinklaraščio „Nėra blogo oro“ autorė

Lina savo instagramo bei feisbuko paskyrose „Nėra blogo oro“ skatina visus kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, nežiūrint į oro sąlygas

Kiek iš jūsų pliaupiant lietui, sningant ar pučiant žvarbiam vėjui ryžtųsi savaitgalio rytą lovoje iškeisti į pasivaikščiojimą pažintiniais takais?

Daugumai net nuo tos minties norisi dar labiau susisukti į antklodę ir gerti arbatą žiūrint filmą ar skaitant knygą. Tačiau ne Linai (35 m.) ir visai Vasiliauskų šeimai. Negana to, Lina savo instagramo bei feisbuko paskyrose „Nėra blogo oro“ skatina visus kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, nežiūrint į oro sąlygas.

Oru patenkintųjų šeima didėja

Kadangi Linos tinklaraštis gyvuoja jau 3 metus ir sekėjų armija vis auga, tad greičiausiai jau būsite apie šią šeimą girdėję ar skaitę. Paskutinį kartą su Lina „Mamos žurnale“ kalbėjomės 2019 metais, tuomet jiedu su vyru ir 2 dukrytėmis dalinosi savo patarimais keliaujant. Pastarieji dveji metai visiems buvo kitokie dėl pandemijos. Vasiliauskų šeimai irgi. Ne, pandemija nesustabdė jų kelionių, tačiau šeimą papildė dar vienas šeimos narys. Jiems gimė dukrytė Miglė, kuri įnešė dar daugiau spalvų į jų pažinimų pasaulį.

Kai paklausėme Linos, kokie iššūkiai laukė nėštumo metu keliaujant su dviem vaikais, ji tik nusijuokė, kad pas didžiausias iššūkis buvo išsėdėti namie niekur nekeliaujant. Nes didžioji dalis trečiojo nėštumo praėjo būnant karantine.

Linai šis nėštumas nebuvo lengvas. Dėl galimų komplikacijų ji negalėjo nutolti nuo gydymo įstaigos. Tad su dukrytėmis Meda ir Rūta iš naujo atrado Vilnių ir jo apylinkes. „Išnaršėme visus pažintinius takus, miškus, apėjome ežerus. Kadangi žiema džiugino nuostabiu oru, kasdien traukdavome roges ir eidavome čiuožinėti nuo kalnų. Na, tiksliau jos čiuoždavo, o aš dirbdavau keltuvu“, – juokiasi Lina.

Kaip keliauti nėštukei

Ar nebaisu keliauti besilaukiant? 3 mergaičių mama turi atsakymą: „Visos mūsų baimės yra galvose. Man labai padeda jas užsirašyti ir pamodeliuoti, kaip elgčiausi kiekvienoje situacijoje. Dažniausiai ta neišleista baimė galvoje atrodo daug didesnė, nei kai ją įvardini garsiai ar popieriuje. O dar geriau, jei pasikalbi su kitu žmogumi. Jei gydytojai leidžia, tiesiog keliaukite“, – pataria Lina.

Su kūdikiu keliauti lengviausia

Gimus Miglei, šeimos kelionės nesustojo, o įgavo dar didesnį pagreitį. Pasak moters, su kūdikiu keliauti yra lengviausia. „Kai manęs mamytės klausia, kur keliauti, ką pamatyti su kūdikiu, mano vienintelis patarimas – visur ir viską, ką jūs pačios norite pamatyti ir kur komfortiškai jaučiatės. Nes kūdikiui viskas, ko reikia ir kas įdomiausia, yra mama. Jam jokio skirtumo, ar mama kops į kalnus, ar vaikščios po muziejus, ar gers kavą Paryžiuje. Net jei kūdikis labai neramus, mažai miega, – jo didžiausias poreikis yra mama, o mama kelionės metu yra visuomet šalia. Mūsų mažiausia dukrytė tikrai nėra nei mieganti, nei rami, bet nešynė yra jos ramybės uostas ir kelionėje puikiai jaučiasi būdama joje. Nešynė labai palengvina gyvenimą kelionėse, ypač jei vaikai nepripažįsta vežimo. Vaikams augant, jau atsiranda poreikis derinti kelionės maršrutą, daugiau planavimo ir prisitaikymo.

Man kelionėse daug lengviau emociškai nei būti namuose. Kelionėse vaikams viskas nauja, įdomu, pakeista aplinka, nebelieka buitinės trinties ir emocijų iškrovų“, – sako Lina.

Žiemos kelionių idėjos

Į Lietuvą atėjo žiema, kokiomis išvykomis tėvai galės pradžiuginti savo vaikus? Lina vardija paprasčiausius dalykus, kurie nereikalauja materialinių išlaidų: „Aš visuomet esu už lauką ir pramogas jame, tad jei tik ši žiema leis, geriausia pramoga vaikui – dūkimas lauke: rogės, sniego mūšis, besmegenio statymas, čiuožinėjimas ant užšalusio ežero. Galima važiuoti palikti maisto žvėreliams miške, pasivažinėti rogėmis, kurias tempia arklys ar šunys“.

Gimus Miglei, šeimos kelionės nesustojo, o įgavo dar didesnį pagreitį

Netinkama apranga

„Visi žinome posakį, kad nėra blogo oro, tik netinkama apranga. Ir tai tikra tiesa. Mums, suaugusiesiems, blogas oras yra išėjimas iš komforto zonos, o vaikui – tai tik dar viena žaidimų galimybė. Balos, lietus, purvo košės – kiek džiaugsmo ir smagumo. Viskas, ką mes kaip tėvai galime padaryti, tai padovanoti vaikams buvimo lauke džiaugsmą bet kokiu oru. Geriau nenupirkime dar vieno žaislo, bet investuokime į kokybišką lauko aprangą. Aš esu skandinaviškų drabužių gerbėja.

Labiausiai reikalingi drabužiai – kombinezonas, merinosų vilnos apatiniai, geros pirštinės, kepurė, batai. Mes turime po dvi poras batų – šilumą išlaikančius guminius bei žieminius batus, tik atkreipkite dėmesį, kad jie būtų neperšlampami, su ženklu goretex“, – pataria Lina.

5 MUST VISIT vietos per kalėdš laikotarpį

Linos dovana žurnalo skaitytojams artėjančių švenčių proga – 5 nuostabūs maršrutai. Leiskitės į juos kartu su vaikais ir atsiminkite, kad buvimui ir pramogoms lauke – nėra blogo oro.

 

  1. Ieškote žiemos pasakos? Vykite į Raudondvario pilies dvarą! Čia tikrai pajusite šventišką atmosferą, nes kas gali būti nuostabiau pasipuošęs nei vienas gražiausių dvarų Lietuvoje? Geriausia apsilankyti vakare, kad geriau būtų matyti apšviestos skulptūros ir kalėdinės puošmenos, tarp kurių smagu pasivaikščioti ir nusifotografuoti. Čia veikia lauko čiuožykla, o jei sužvarbsite, užsukite į cukrainę, kur galima pasmaližiauti ir sušilti geriant arbatą ar kakavą.

 

  1. Dar viena idėja – per šventinį laikotarpį aplankyti kuo daugiau šventiškai pasipuošusių Lietuvos miestų ir miestelių bei pamatyti jų eglutes. Jei keliauti po visą Lietuvą nenusiteikę, tai bent vieną savaitgalį aplankykite artimiausius miestelius ir jų eglutes – tikrai pasisemsite šventinės nuotaikos.

 

  1. Norite pamatyti Kalėdų Senelį? Jums visai nereikia keliauti į Laplandiją, nes Lietuvoje irgi yra Kalėdų Senelio rezidencija. Ją rasite Anykščiuose. Devynioliktą amžių menančiame dvarelyje Kalėdų Senelis kviečia visus – didelius ir mažus – aplankyti išskirtinai papuoštą paslaptingą jo rezidenciją.

 

  1. Vienas gražiausių reginių šventiniu laikotarpiu yra šviesų festivalis Pakruojo dvare. Tai kerintis iliuzijų, spalvų, magijos ir muzikos pasaulis. Keli šimtai didžiulių rankų darbo šilko skulptūrų. Žaidimų ir atrakcionų parkas visai šeimai. Kalėdinė mugė ir netikėti šventiniai personažai.

 

  1. Kalėdinių žaisliukų muziejus – vienintelis toks Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Senovinių eglutės žaisliukų kolekcija buvo pradėta rinkti 2010 metų spalį, kai Miežiškių bibliotekininkė Violeta Karklytė pakvietė miežiškiečius padovanoti senovinių eglutės žaisliukų ir jų atributikos parodai „Prisiminus vaikystės eglutę“. Per porą mėnesių parodai buvo padovanota apie 200 įvairių žaisliukų, girliandų, o dabar jų eksponuojama daugiau nei 1600. Žaisliukų geografija labai plati – muziejaus lentynas puošia lietuviškos, ukrainietiškos, lenkiškos, vokiškos kalėdinės puošmenos. Turbūt nenuostabu, kad didžiausią eksponatų dalį sudaro Rusijoje, tiksliau – SSRS, pagaminti žaisliukai – raudonos žvaigždės, kosmonautai, blizgantys lietučiai, primenantys seną ir ne tokią seną istoriją. Muziejus dirba visus metus, tik būtina iš anksto susitarti dėl apsilankymo.

Simona Juodsnukienė, nuotraukos Paukštės foto

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


9 + = šešiolika

Kitos temos: