Patarimai ir rekomendacijos. Ir kodėl Tailandas tobula šalis atostogoms su vaikais!

Tailandas

Tailandas – viena šeimos mėgstamiausių šalių

Mama Agnė su vyru augina 4 metų Motiejų, kuris keliauja po pasaulį nuo 3 mėnesių. Norėdama paskatinti ir kitas šeimas nebijoti keliauti, atrasti pasaulį su vaikais ir visapusiškai ugdyti mažuosius pasaulio piliečius, kartu su kolege Jolita sukūrė feisbuko puslapį KELIONĖS SU VAIKAIS PO PASAULĮ, kuriame galite rasti patarimų, idėjų, rekomendacijų ir įdomiausias keliaujančių tėvų istorijas!

Kodėl Tailande taip gerai

Tailandas – viena mūsų šeimos mėgstamiausių šalių. Kaip ir daugelis turistų iš viso pasaulio, Tailandą mėgstame dėl labai gražios gamtos, nuostabaus klimato, tobulai gražių paplūdimių, draugiškų žmonių ir labai skanaus maisto. Tai viena pirmųjų Azijos valstybių, kuri atsivėrė turistams po karantino. Taigi kas pasikeitė čia per dvejus metus ir kodėl čia dabar idealus laikas vykti atostogų.

Iš Tailando išvykome 2020 metų vasario paskutinėmis dienomis, prieš šaliai visiškai užveriant sienas. O kelionę atgal pradėjome planuoti dar tuomet, kai šalis tik pradėjo atsiverti turistams. Išvykome čia ilgesniam laikui, neturėdami tikslaus plano, kur keliausime toliau.

Tailandas – nauji namai pusei metų

Su vyru esame kelionių mėgėjai. Seniai svajojome ne tik pakeliauti, bet ir pagyventi Azijoje. O dabartinė situacija sudarė tam puikiais sąlygas. Sustabdėme dalį darbų ir išvykome. Atrodo, kad visada spėsime įgyvendinti svajones, spėsime pakeliauti, gal vėliau išvažiuosime. Bet tuomet pagalvojome, o kodėl laukti, reikia džiaugtis galimybėmis ir pildyti svajones dabar. Ar galėjomės nors akimirką? Tikrai ne – visi lūkesčiai išsipildė su kaupu. Džiaugiamės amžina saule, skaniu maistu, nuostabia gamta ir draugiškiausių žmonių tajų draugija.

Su motoroleriu jau nuvažiavome daugiau nei 4000 kilometrų, aplankėme 7 salas. Motiejus išmoko plaukti, nardyti, pramoko kalbėti angliškai. Mokosi naujų dalykų, valgo įvairų maistą ir tiesiog auga mūsų akyse. Nuoširdžiai linkime kiekvienai šeimai, jei tik leidžia galimybės, pabandyti peržiemoti Tailande!

Atvykimo sąlygos, skrydžių bilietai ir kur patogiausia atostogauti

Tailandas turi tam tikrus kelionių apribojimus atvykstantiems turistams, jie nuolat keičiasi, todėl labai svarbu sekti oficialią informaciją.

Labai patogius skrydžius iš Lietuvos organizuoja „Finnair“ avialinijos per Helsinkį, „Turkish“ avialinijos per Stambulą. Iš Varšuvos yra patogus skrydis su „Qatar ar Emirates“ avialinijomis.

Patogiausia skristi į Bankoką arba Puketo salą ir tuomet jau planuoti keliones šalies viduje. Tailandas – didelė šalis, tačiau joje keliauti paprasta. Yra labai daug nebrangių vidinių skrydžių (galite rasti ir po 10 ir 20 eurų). Taip pat puikiai išvystytas autobusų tinklas. Kadangi tai jūrinė valstybė, joje itin populiarus susisiekimas keltais. Keliaudami pasidomėkite jungtinio keliavimo (joint ticket) paslauga. Tai bendras bilietas nuo taško A iki B, kuris sujungia skirtingus pervežimo metodus (taksi, keltą, autobusą). Labai patogu.

Jei norite daugiau tikro istorinio Tailando, keliaukite į šalies šiaurę (Chiang Mai, Chiang Rai). Tiesiog privalu būnant Tailande aplankyti Khao Sok nacionalinį parką, jį daugelis įvardina gražiausia matyta Tailando vieta.

Mamos klausia, kurią Tailando salą pasirinkti poilsiui. Atsakyti sunku, nes visur gražu. Be to, reikia rinktis pagal savo poreikius. Lengviausiai pasiekiamas Puketas. Labai tinkama vieta ypač pirmą kartą vykstantiems. Turi tiesioginius skrydžius iš Europos, pritaikytas turistams, daug europietiškų produktų, ligoninių, didelis viešbučių pasirinkimas. Tačiau daug veiksmo, žmonių. Jei ieškote ramesnio poilsio ir norite išbandyti gyvenimą saloje, rinkitės tobulai gražias Koh Lipe ar Phi Phi salas.

Jei mėgstate gamtą, galite rinktis ir Krabi regioną. Čia daugybė krioklių, mangrovių miškų, nacionalinių parkų, tačiau, norint rasti gražų balto smėlio paplūdimį, reikės plaukti į vieną iš šalia esančių daugybės salų.

Labai graži sala Koh Chang, mažai urbanizuota, tačiau iki jos toloka kelionė. Mums labai patinka Koh Samui, Koh Phangan ir Koh Tao salos. Ypač Koh Phangan, nes ji turi savitą aurą.

Tad svarbiausia nuspręsti, ko norite. Ar labiau urbanizuotos salos, ar daugiau laukinio gyvenimo. Ar ieškote ramaus poilsio, ar norite daugiau pramogų. Ar skirsite daugiau laiko kelionei pačiame Tailande (skrisite vietiniu skrydžiu, plauksite iki salų), ar norite iškart iš oro uosto vykti į viešbutį.

Kas pasikeitė Tailande po karantino

Didžiausias skirtumas, kurį galime pastebėti ir kuris savaime suprantamas, – kur kas sumažėjęs turistų skaičius. Dėl šios priežasties šiuo metu idealu keliauti Tailande. Anksčiau populiariose Tailando vietose būdavo sunku praeiti pro žmones, o šiuo metu kai kur galite būti ir vieni. Blogiausiu atveju prasilenkti su keliais turistais, kaip ir jūs. Tai ypač galioja paplūdimiams. Daugelyje paplūdimių, ypač nuošalesnių, dažniausiai būsite tik jūs. Didelis privalumas, kad populiariose turistų vietose dėl jų nebuvimo susitvarkė paplūdimiai. Vietiniai patys sako, kad tokių švarių paplūdimių seniai neteko matyti.

Pravažiuojant pro didelius viešbučius labai gaila matyti, kad jie uždaryti, apgriuvę. Dalis parduotuvių, kavinių sugriuvusios taip, kad greičiausiai jau ir nebus atidarytos. Visur tokiose vietose atvirai matyti kalnai šiukšlių. Žmonės labai išsiilgę turistų, todėl labai draugiški.

Kokios kainos Tailande po karantino

Viena iš priežasčių, kodėl į Tailandą dabar vykti idealus metas, – sumažėjusios kainos. Visų pirma tiek tarptautinių, tiek vietinių skrydžių. Be problemų kelionę pirmyn ir atgal rasite už 500 eurų, o paieškoję ir dar šimtu eurų pigiau. Kadangi mes bilietus pirkome spalio mėnesį, žmogui jie kainavo tik 220 eurų į vieną pusę. Vietiniais skrydžiais galite skraidyti tikrai nebrangiai, yra bilietų ir po 9 eurus. Pavyzdžiui į Bankoką iš Puketo galite nuskristi už 20 eurų.

Vis dėlto didžiausias kainų skirtumas jaučiamas apgyvendinimo sektoriuje. Fantastišką vilą su nuosavu baseinu mėnesiui galite išsinuomoti už 800 eurų, o vadinamųjų bungalow namelių nuoma mėnesiui prasideda nuo 200/300 eurų. Kainos šiek tiek didesnės Puketo saloje, kur daugiausiai turistų, tačiau jos kur kas mažesnės kitose Tailando vietovėse. Mes šiuolaikišką namelį Koh Samui saloje su svetaine, miegamuoju, virtuve itin gražioje vietoje, kokosų plantacijoje, nuomojamės už 320 eurų mėnesiui.

Maisto kainos parduotuvėse, kavinėse nepasikeitusios. Galbūt šiek tiek sumažėjusios ekskursijų kainos. O privačiame sektoriuje (taksi, laivelių nuoma) žmonės labiau linkę derėtis.

Rekomendacijos besiruošiantiems vykti į Tailandą

Kadangi šiuo metu atvykus privaloma apsistoti bent vieną ar 7 naktis (priklausomai nuo atvykimo į Tailandą programos) vienoje vietoje, tad rekomenduojame daugiau nakvynių ir nerezervuoti, naudojantis internetinėmis rezervavimo sistemomis. Atvykę čia per 7 dienas pamatysite, ar jums patinka būtent jūsų kurortinis miestelis, o gal apkeliavę regioną rasite vietą, kur norite apsistoti labiau. Be to, pigiau nakvynę rasite vietoje, o ir pasirinkimas tikrai bus didesnis, nes ne visi naudojasi booking.com, agoda.com ar airbnb.com. Taip pat gyvai apžiūrėsite vietą, nes ne visada nuotraukos atitinka realybę. Nakvynės skelbimai tiesiog iškabinti visur, daug skelbimų rasite feisbuko grupėse. Mes taip radome visas savo nakvynes čia. Kaina gali būti vos ne 30 proc., mažiau nei per internetines rezervavimo sistemas.

Labai aktualu tiems, kurie planuoja važinėtis motoroleriu, prieš kelionę pasidaryti tarptautines teises „Regitroje“. Kainuoja jos šiek tiek daugiau nei 10 eurų.

Tiek policijos reidų, kiek teko matyti Pukete per mėnesį, neteko matyti Tailande per dvejus metus. Policija tikrina tarptautines teises ir baudžia visus, kurie be šalmų. Aišku, ir be kaukių. Nors anksčiau Tailande važinėjome be šalmų, tik vaikas visuomet su šalmu, tačiau Pukete be jų nepavyko net iki parduotuvės nuvažiuoti. Policijos būdavo daug ir visur.

Jei aktualu turėti internetą visur ir visada, pasiimkite papildomą telefoną, kurį panaudosite kaip modemą visai šeimai. SIM kortelės su neribotu internetu labai pigios. Mėnesiui galite rasti ir už 400 batų (apie 12 eurų). Vietoje, kur pirksite kortelę, duokite telefoną, jums viską sutvarkys.

Būtinai parsisiųskite programėlę „Grab“. Ji mūsų „Bolt“ atitikmuo Azijoje. Galėsite užsisakyti ne tik maisto, bet ir kur kas pigiau pasinaudoti pavežėjų paslaugomis. Galbūt net 30 proc. pigiau nei taksi gatvėje.

Mūsų didžiausias patarimas – keliaukite į masažo salonus. Šiuo metu jie sumažinę kainas, tad tradicinį tailandietišką masažą gerame salone pasidarysite vos už 7 eurus.

Praktiški patarimai keliaujant į Tailandą su vaikais

Ypač sezono metu saulė labai kaitri, todėl būtinai turėkite ne tik saulės kremų, bet ir rūbelių vaikams su SPF apsauga. Net jei ir diena nėra saulėta, patikėkite, nudegti ir Jūs, ir vaikai galite tikrai stipriai.

Tailande vaistinių labai daug, jose be vargo rasite kremų nuo saulės ir po saulės, daugelį mums įprastų vaistų. Dažniausiai mums įprasti receptiniai vaistai čia parduodami be recepto.

Tiek vaistinėse, tiek parduotuvėse gausus sauskelnių pasirinkimas, tiek tarptautinių, tiek vietinių prekių ženklų. Taip pat ir pieno mišinukų. Įvairių košių, tyrelių, geriamų pienukų pasirinkimas tikrai didelis. Jei keliaujate ilgesniam laikui, neapsikraukite sauskelnėmis – kainos panašios kaip Lietuvoje. Didžiausias pasirinkimas ir daugiausiai europietiškų prekių yra „Tesco Lotus“ parduotuvėje.

Vežimėlis ar nešynė?! Kol Motiejus sėdėjo vežimėlyje, jį visuomet imdavome su savimi. Kodėl? Nes kurortuose tikrai puikiai pravažiuosite, gal nepatogumų kils tik džiunglėse. Vaikui patogu miegoti pietų miego, puiku pailsėti kur po palme. Įvertinkite, kad nešynėje vaikui tikrai karšta, kaip ir jums. Nešynė labai pasitarnauja važiuojant motoroleriu.

Prekybos centruose, suvenyrų parduotuvėse gausu vaikiškų žaislų, vandens čiužinių ar liemenių. Už kelis eurus galite nupirkti smėlio žaislų, nereikės vežtis iš Lietuvos, o vėliau juos puikiai perleisite vietiniams vaikams ar kitiems mažiesiems turistams.

Labai rekomenduojame į kelionę neimti daug rūbų. Tailande visur yra skalbyklos, už keletą eurų išskalbs ir išlygins visus drabužius.

Į kelionę rekomenduojame pasiimti tiek sau, tiek vaikams išbandytą ir labai patogią avalynę, nes kokybiškos ir patogios avalynės Tailande nėra lengva rasti.

Tailande iki 3 metų vaikams nemokamas ir transportas ir ekskursijos. Nuo 4 metų jau kainuoja papildomai. Dažniausiai kaina panaši, kaip ir suaugusiesiems. Šiuo metu užsisakant ekskursijas daugelyje vietų jau prašo skiepų sertifikato ir paso.

Tajai be galo myli vaikus, visuomet pakalbins, pavaišins, nusišypsos. Ir tai jie daro nuoširdžiai, o ne tikėdamiesi arbatpinigių. Vaikai visuomet pasidalins žaislais, vyresni žaidžiant paglobos.

Mums niekada nekilo problemų dėl maisto keliaujant. Drąsiai pasiimkite su savimi košių, bet kuriame viešbutyje ar kavinėje paprašius jas išvirs ar užpils karštu vandeniu. Jei meniu nėra tinkamo vaikui maisto, paprašykite, tikrai kažką paruoš. Atneš ryžių, iškeps ar išvirs vištienos. Svarbiausia visuomet užsakant maistą paminėti „no spicy“, nes kartais ir vaikui jie gali paruošti aštriai. Gatvėse visuomet rasite šviežių vaisių, drąsiai juos pirkite. Į vaisių kokteilius jie pila kažkokio saldiklio, todėl prieš ruošiant paminėkite „no sugar“. Kiekvienoje maisto prekių parduotuvėje yra mikrobangų krosnelės, jose galite paprašyti pašildyti pirktus produktus (dešreles, bandeles, košytę).

Jei planuojate važiuoti motoroleriu, nusipirkite šalmą Lietuvoje ir vežkitės su savimi. Dažnai nuomos punktuose jie neturi mažiems vaikams skirtų šalmų, duoda visiems vaikams universalius. Nesvarbu – ar trimetis, ar šešiametis.

Jei keliaujate pirmą kartą ar su mažesniu vaiku, rinkitės labiau turistams pritaikytus kurortus ir salas. Juose rasite ir tarptautines ligonines, ir mums įprastų parduotuvių.

Nenustebkite, kad einant į tam tikrus prekybos centrus net ir trimečiams ar keturmečiams paprašys uždėti veido kaukę. Bet jų čia galite nusipirkti vietoje tokių lengvučių, vaikams labai malonių. Lietuvoje neteko tokių matyti. Net ir Motiejus be problemų jas dėvėjo.

Jei yra poreikis Tailande atlikti COVID 19 testą (atvykstant ar išvykstant), vaikams jis atliekamas tik iš burnos. Kaip aiškino oro uosto darbuotojos, to užtenka.

Visą informaciją apie keliones su vaikais galite rasti mūsų FB puslapyje „Kelionės su vaikais po pasaulį“. Čia rasite patarimų, idėjų, rekomendacijų ir įdomiausių keliaujančių tėvų su vaikais istorijų. Mus rasite ir instagrame.

 

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

 

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


du − = 1

Kitos temos: