Retinolis, bakučiolis, proretinolis. 5 aspektai, kuriuos naudinga žinoti apie šias medžiagas

Šiuo metu vis labiau populiarėja ne tik retinolis, dar kitaip žinomas, kaip vitaminas A, bet ir bakučiolis bei inkapsuliuotas proretinolis

Socialiniuose tinkluose galima pastebėti diskusijas apie šiuo metu dažnai ieškomą kosmetikos ingredientą – retinolį. Vilniaus gydytoja dermatovenerologė Jurgina Ūselienė sako, kad šiuo metu vis labiau populiarėja ne tik retinolis, dar kitaip žinomas, kaip vitaminas A, bet ir bakučiolis bei inkapsuliuotas proretinolis. Anot gydytojos, retinolis, proretinolis, bakušiolis – tai prabanga, kurią galime leisti sau namuose rūpindamiesi savo grožiu.

  1. Naudinga ne tik brandžiai odai. Gydytoja dermatovenerologė pasakoja, kad retinolį dažniausiai rekomenduojama pradėti naudoti nuo 25–30 metų, tačiau kartais jis gali būti naudingas ir jaunesniame amžiuje.

Nors dažnai manoma, kad retinolis skirtas brandesnės odos savininkams, tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad jis gali būti rekomenduojamas ir nuo 20 metų, siekiant, kad poros būtų mažiau pastebimos, lygėtų buvusios aknės randeliai ar pigmentinės dėmelės.

  1. Pradžiai – mažiau yra daugiau. Pradėjus naudoti retinolį svarbu neišsigąsti jo pirminio poveikio – oda gali imti rausti ir pleiskanoti. Ši reakcija, anot J. Ūselienės, visiškai normali, tačiau natūralu, kad nepageidaujama – niekam nesinori vaikščioti besilupančia ar paraudusia oda, tad svarbu pamažu prisijaukinti retinolį.

Priemonės su retinoliu gali būti įvairios, tad reikėtų atkreipti dėmesį į jų koncentraciją ir iš pradžių pradėti nuo jų naudojimo kartą ar du per savaitę, pamažu dažininant.

  1. Pasidomėti ir bakušioliu bei proretinoliu. Nors vitaminas A, retinolis, yra, ko gero, vienas dažniausiai skambančių kosmetikos ingredientų, gydytoja rekomenduoja skaityti etiketes, pasidomint ir naujomis medžiagomis, kurios gali papildyti retinolio poveikį.

Viena tokių – bakušiolis. Jis savo poveikiu primena retinolį – skatina kolageno sintezę, lygina mažas raukšles, pigmentines dėmeles, mažina poras. Anot J. Ūselienės, jo privalumas, kad ši medžiaga praktiškai nesukelia jautrumo, oda neraudonuoja ir nesilupa, todėl tinka ir jautrios odos savininkams. Kosmetikos ingredientų sąraše kartais galima pastebėti ir inkapsuliuotą proretinolį. Jo paveikis taip pat gali būti labai panašus į retinolio, tačiau oda jį toleruoja geriau.

  1. Stebėti savo odą. Nors galima rasti ir kasdien tinkamų naudoti retinolio turinčių priemonių, viena tokių „Babe. Healthy Aging“ linija, vis dėlto svarbu skaityti kosmetikos informacinį lapelį ir atsižvelgti į gamintojų parengtas naudojimo rekomendacijas.

Gydytoja pataria atkreipti dėmesį į retinolio turinčių serumų naudojimą, juos iš pradžių verčiau naudoti kartą ar du per savaitę bei stebėti odos būklę, ar efektas nesukelia diskomforto, ar galite ir toliau naudoti mėgstamas kosmetikos priemones.

Veido kremai, sudėtyje turintys retinolio, neretai gali būti naudojami ir kiekvieną vakarą. Gydytoja J. Ūselienė akcentuoja, kad ir bakučiolio bei proretinolio priemones galima naudoti kiekvieną vakarą, tačiau prie serumų verčiau pamažu pratinti odą ir nepastebint nemalonaus efekto, dažninti.

Retinolio turinčios priemonės yra mėgstamos ir dėl gana greitai pastebimo efekto, oda tampa lygesnė, skaistesnė, tačiau ryškesnius pokyčius galima matyti po dviejų–trijų savaičių naudojimo.

  1. Saugokite nuo saulės poveikio. Retinolis, bakučiolis, proretinolis – vakaro ingredientai, ryte šie produktai naudojami retai. Gydytoja atkreipia dėmesį, kad retinolis – šaltojo sezono ingredientas, kai lauke mažiau saulėtų dienų, o bakučiolį galima naudoti ir vasarą, jeigu neplanuojate degintis saulėje.

Vis dėlto svarbu atkreipti, kad naudojant priemones, kurių sudėtyje yra šių ingredientų svarbu pasirūpinti apsauga nuo saulės. „Kremas nuo saulės naudojant retinolį ar kitas rūgštis yra labai svarbus ir mūsų jaunystės išsaugojimui yra pati pigiausia senėjimą lėtinanti priemonė. Apskritai saugant jaunystę reikėtų įprasti tepti kremą su SPF30 arba SPF50. Vasarą, jeigu dažnai deginamasi, nereikėtų bijoti net ir SPF100. Silidinėjant, vaikštant po miestą ar tiesiog ilgai būnant lauke, apsaugą nuo saulės reikėtų atnaujinti kas dvi valandas“, – atkreipia dėmesį gydytoja.

Šiandien nereikėų baimintis, kad nepatogu aplikuoti priemones saugančias nuo saulės, kiekvienas gali atrasti tinkamiausią produktą – nuo dulksnos iki įprasto kremo. Anot gydytojos, nuo saulės saugančių priemonių, padauginti negalime, vienintelė rizika, kad išsitepus netolygiai, gali atsirasti nelygumų, tačiau tinkama apsauga nuo saulės – svarbi mūsų jaunystei išsaugoti.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− 4 = du

Kitos temos: