Nėra geresnio laiko odai, kaip vasara. Juk vasarą ir vaikų, ir suaugusiųjų organizmai atgyja, sustiprėja.
Oda patamsėja ir pastorėja, atrodo sveikesnė, nes atviras kūno vietas glosto saulutė. O kokie gražūs įdegę vaikų veidukai, kai juose taip ryškiai spindi laimės pilnos akys.
Tačiau šis projektas vadinasi ne „Odos rojus vasarą“, o „Odos pragaras“. Kodėl?
Nes vasarą esame beveik nuogi – odą dengiame lengvais drabužėliais, atviros mūsų galvos, kojos, rankos, tad oda, visus metus dengta ir saugota, staiga tampa atvira visiems gamtos iššūkiams. O jų – galybė. Tai ne tik saulė, bet ir vėjas, vanduo, vabzdžiai, augalai ir t.t.
1 odos drama. Saulė
Jau girdime, kaip sakote, – kiek galima, atsibodo, viską žinome, kremus naudojame, vaikutį tepame. Saulės kremų pramonė nėra sustingusi – ar pastebėjote, kad dabar dauguma garsių firmų gamina ne tepamus, o purškiamus kremus ir losjonus nuo saulės? Taip yra dėl to, kad priemonė tolygiau pasiskirstytų, geriau veiktų. Vis labiau tampa populiarūs duetai: perkant priemonę NUO saulės, į krepšelį įsidėti to paties gamintojo priemonę PO saulės. Specialūs kremai arba geliai PO saulės vėsina įkaitusią odą, sudaro apsauginę plėvelę, kuri šaldo ir neleidžia bakterijoms daugintis, be to, – malšina niežulį. Tokie geliai mažina uždegimą, vaikui suteikdami patogumo jausmą. Juk nudegusią odelę dažniausiai niežti, tempia.
Saugodami odą nuo saulės, vis dar pamirštame, kad kur kas greičiau nudegama, kai pučia vėjas (pvz., prie jūros). Dar labiau tai pagreitina druska, pasilikusi ant odos po maudynių sūriame jūros vandenyje, todėl po kiekvieno išsimaudymo, jei esate prie jūros, turite apsiprausti gėlu vandeniu pajūrio duše bei pakartotinai ištepti odą apsauginiu kremu. Nepamirškite patepti ir ausis! Dar iš galvos išgaruoja, kad labiausiai nudeganti kūno vieta yra kaklas ir sprandas. Kai vaikas žaidžia palenkęs galvytę, jo sprandas ir apie jį esanti kaklo dalis gali smarkiau įdegti. Plačiakraštė kepuraitė turėtų dengti ir dalį sprando, o marškinėliai – pridengti kaklo dalį. Jei pastebite, kad po žaidimų kieme atsirado sprando ir apie jį esančių kaklo dalių įdegis, – koreguokite vaiko aprangą.
SPRENDIMAS
AVENE vaikiška purškiama apsauginė emulsija SPF50+, 200 ml.
Dar geriau saugo nuo saulės spindulių, dar geriau sugeria prakaitą ir labiau atspari vandeniui bei išorės agresoriams.
Specialiai sukurta ypač jautriai, šviesiai ir labai šviesiai, greitai nudegančiai odai apsaugoti nuo intensyvios saulės.
Emulsija papildyta „Avene“ terminio šaltinio vandeniu, todėl ne tik saugo nuo saulės, bet ir drėkina odelę.
Kad ir kokia nuostabi ši priemonė, vis tiek rekomenduojame vaikų iki 2 metukų nevesti į tiesioginę saulę bei pakartotinai tepti išsimaudžius ir/ar būnant ilgiau lauke!
AVENE purškiamas kreminis gelis po saulės, 200 ml. Puikiai atgaivins, sudrėkins vaikų ir suaugusiųjų odą po saulės.
Ieškokite vaistinėse
2 odos drama. Odos infekcijos
Vasarą prarandame budrumą ir dalinamės rankšluosčiais, pamirštame apsiauti paplūdimio šlepetes, nenusiprausiame po pirčių ar baseinų. Drėgmė, masinis naudojimas, besilupanti oda, lengvas požiūris į higieną – idealios sąlygos plisti įvairioms odos infekcijoms. Tad nieko keisto, kad rudenį pamatome grybelio požymius, atsiradusias karpas, o gal net niežus.
Tai klasikinė „trijulė“, bet yra ir ketvirtas odos priešas – moliuskai – apie kurį tėvai dar mažai žino. Tai virusinė odos liga, kurios sukėlėjas į odą patenka per mažiausius įdrėskimus. Sukėlėjas odoje prigyja, kai sumažėjęs organizmo atsparumas.
Ligai būdinga nuo 1 iki 5–10 mm skersmens balkšvai perlamutrinės papulės (mazgeliai), iškilusios virš odos su centre esančiu įdubimu. Apvalūs mazgeliai dažniausiai būna išsidėstę grupėmis bet kurioje kūno vietoje. Papulių (mazgelių) neniežti, tik parausta, padidėja, kai supūliuoja, kai į jas patenka infekcija. Mazgelių spaudinėjimas moliuskų nepadeda atsikratyti. Po tokių veiksmų jų gali atsirasti dar daugiau.
Kaip apsisaugoti nuo odos infekcijų, – žinome visi, tik laikytis tų taisyklių sunku, nes vasarą jos išgaruoja iš galvos. O neturėtų. Visada atsiminkite: kiekvienam šeimos nariui – atskiras rankšluostis, pageidautina atskiri rankšluosčiai veidui ir kojoms, be dušo šlepečių nevaikščiokite po pirties ir baseinų zonas bei bendras dušines, sėdėdami pirtyje ant gulto tieskitės rankšluostį. Ir dar – odos infekcijos prikimba dažniausiai tiems, kurių imunitetas silpnesnis. Vaikai ir paaugliai yra pažeidžiamiausia grandis.
SPRENDIMAS
MOLUTREX – priemonė nuo odos moliuksų
MOLUTREX tirpalas odos moliuskų (Molluscum contagiosum) gydymui. Molluscum contagiosum yra užkrečiama odos infekcija, kurią sukelia Molluscum contagiosum virusas.
MOLUTREX
5 % kalio hidroksidas
Sudėtis. 1 ml tirpalo yra 50 mg kalio hidroksido ir išgryninto vandens. Paskirtis. „Molutrex“ tirpalą rekomenduojama tepti ant odos moliuskų (Molluscum contagiosum) 2 kartus per dieną (ryte ir vakare). Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį. Įspėjimai. „Molutrex“ tirpalas yra graužiantis ir gali būti naudojamas tik odos moliuskų (Molluscum contagiosum) gydymui. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 0C temperatūroje, vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Po kiekvieno naudojimo buteliuką sandariai uždarykite. Gamintojas. Laboratoire Dermatologique ACM 17, rue de Neuilly, Impasse Passoir, 92110 Clichy-La-Garenne, Prancūzija. Platintojas. UAB „Litfas“, Vytauto g.6, LT-55175 Jonava, Lietuva, www.litfas.lt
Naudojimas. „Molutrex“ tirpalą rekomenduojama tepti ant odos moliuskų (Molluscum contagiosum) 2 kartus per dieną (ryte ir vakare).
Jei turite abejonių ar klausimų, visada pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Ieškokite vaistinėse
3 odos drama. Iššutimai
Vasarą vaikų užpakaliukai ir tarpvietės dažniau kenčia, nes dėl aplinkos šilumos po sauskelnėmis susidaro savotiškas šiltnamis. Jei sauskelnės sausos, tai dar nieko, bet net ir nedidelis šlapimo kiekis dėl šilumos kur kas padidina temperatūrą sauskelnėse, ir oda pradeda trokšti. Priimta sauskelnes keisti kas 4 valandas, tad įsivaizduokime, kad mažylio oda net 3–3,5 valandos be pertraukų kenčia tame šiltnamyje, kuriame garuoja anaiptol ne vanduo, o gana agresyvūs šlapimo skilimo produktai. Be to, vasarą vaikai daugiau geria skysčių, dažniau šlapinasi.
Vasarai verta pasisiūti keletą marlinių vystyklų ir leisti mažyliui namuose nors kelias valandas per dieną pabūti be sauskelnių.
Dažniau apiplaukite užpakaliuką po tekančiu vandeniu, kad ir be reikalo. Leiskite vandeniui nudžiūti, nesekite sauskelnių ant drėgnos odos.
Neprirenkite vaikų per šiltai, atminkite, kad ir sauskelnės yra papildomas drabužis, jos ne tik sugeria šlapimą, bet ir šildo. Visada, kai rengiate vaiką į lauką, pagalvokite, kaip rengtumėtės patys, jei segėtumėte sauskelnes. Nesinorėtų mautis ankštų džinsų, veikiau laisvus trikotažinius šortus.
Iššutusių vietų nevalykite drėgnomis higieninėmis servetėlėmis, nes jos dažniausiai yra prisotintos kvapiomis medžiagomis, gali dar labiau sudirginti.
Nepamirškite, kad šunta ne tik užpakaliukas, kruopščiai pažiūrėkite ir kitas šusti linkusias vietas – kirkšnis, kakliuko raukšles, pažastis.
SPRENDIMAS
AVENE CICALFATE apsauginis atkuriamasis kremas, 40 ml. Tai priemonė, kurią privalu turėti vaistinėlėje: nuo įvairių paraudimų ir odos sudirginimų, paraudus žandukams ar užpakaliukui, randams lengvinti, nusibrozdinus (nešlapiuojančioms žaizdoms) ir kitoms sausoms žaizdoms ir odos sudirgimams.
AVENE terminis šaltinio vanduo tinka bet kuriems atvejams: ar atsigaivinti kaitinant saulei, ar nuraminti paraudusiai odai, mamai, tėčiui ir kūdikiui. Paraudusį užpakaliuką galima apipurkšti ir palikti, kol nudžius, nemaunant sauskelnių. Po to patepti „Cicalfate“ kremu.
Ieškokite vaistinėse
4. Odos drama. Smulkūs pažeidimai
Yra dar daugybė priežasčių, dėl kurių oda vasarą pažeidžiama. Mamos, pratęskite šį sąrašą:
Skynė smilgas ir įsipjovė kotu pirštuką.
Sugėlė uodai, tad naktį nusikasė iki kraujo.
Norėjo padėti tėčiui kepti mėsą, ir palietė įkaitusį iešmą, dabar ant pirštuko – pūslė.
Atsisėdo ant skruzdžių tako, ir dabar „sukandžiotos“ abi šlaunys.
Ropštėsi į medį, „įsivarė“ rakščių, po jų ištraukimo skauda pirščiukus.
Vis nusilupa ant žaizdelių susiformavusius šašus.
Iki pūslių nutrynė batukai.
Šios vasarinės traumos pavojaus sveikatai nekelia, jeigu tinkamai pasirūpinsite pažeista vieta. Kitaip iki supūliavimo – vienas žingsnis, nes vaikai linkę kasytis, jų panagės niekada nebūna steriliai švarios, tad į žaizdeles greitai įnešama infekcija.
Skaudamas vietas laikykite švariai, kartkartėmis nuplaukite. Galite pašaldyti – tiks ir ledukai, iš šaukštas, palaikytas šaldytuve, ir vėsus drėgnas rankšluostis. Ypač šaltis padės, jei vaikas odą nusidegino prie laužo ar persikaitino saulėje.
Geriau, kai sudirgusios, pažeistos odos vietos yra atviros. Reikėtų vengti karščio ir drėgmės, šiurkščių dirginančių drabužių, „griaužiančių“ lovatiesių.
Pažeidimus tepkite žaizdų gijimą skatinančiomis priemonėmis, kurios kartu ir dezinfekuoja. Tinkamai suteikta pirmoji pagalba leidžia išvengti randų. Priemonės, skirtos žaizdų gydymui, kur kas sumažina randų atsiradimo tikimybę, nes gyjanti žaizda tampa elastingesnė, nesausėja.
SPRENDIMAS
Bionect® kremas nudegimams ir sužeidimams gydyti
Kas yra Bionect® kremas?
Bionect® kremo veiklioji medžiaga yra hialurono rūgštis, kuri skatina odos regeneraciją ir pagreitina gijimą.
Kaip veikia Bionect® kremas?
- Greitina gijimą, sukurdamas hidrofilinę terpę;
- Saugo pažeistą odą nuo papildomo pažeidimo, nutrynimo, sausėjimo;
- Kontroliuoja kolageno gamybą ir taip mažina randų formavimąsi;
- Sukuria drėgną terpę pažeidimo vietoje, todėl mažėja perštėjimas ir paraudimas.
Kaip vartojamas Bionect® kremas?
Pažeistą vietą tepti plonu Bionect® kremo sluoksniu, kuris lengvai įsigeria, maloniai kvepia ir yra nepastebimas. Jei žaizda nešvari, prieš tai ją reikia išvalyti ir dezinfekuoti.
Ieškokite vaistinėse
5 odos drama. Išsausėjimas
Vasarą oras sausas ir karštas, todėl oda netenka daug drėgmės ir gali šiauštis: pleiskanoti, šerpetoti, rausti, niežėti. Šie požymiai rodo, kad oda netekusi drėgmės (kitaip – dehidratuota). Pleiskanojančių salelių, paraudimų gali atsirasti ant šlaunų, blauzdų, išorinių rankų paviršių. Gali sausėti ir skylinėti padų oda, kulnai. Todėl po maudynių reikėtų odą sudrėkinti specialiais drėkinamaisiais losjonais, aliejais. Beje, kūdikiams ir mažiems vaikams sukurtos odos drėkinimo priemonės yra pačios tobuliausios, kokybiškiausios, į jų kūrybą daugiausiai investuojama, todėl tokiomis priemonėmis gali naudotis visa šeima.
Mamos kartais daro klaidą, po maudymo išspausdamos tik žirniuko dydžio kremo gabaliuką ir juo truputį patepdamos. Tinkamai drėkinanti priemonė naudojama tada, kai per savaitę išnaudojamas 100 g kremo indelis (vaiko oda tepama du kartus per dieną).
Drėgmės stokojanti, išsausėjusi oda nesugeba tinkamai atlikti savo pagrindinių funkcijų: saugoti organizmą ir reguliuoti jo sąveiką su aplinka. Odos dehidratacija – nėra odos patologija, tačiau tokia būklė gali išprovokuoti įvairias odos problemas. Sutrinka hidrolipidinė pusiausvyra, pažeidžiamas odos apsauginis lipidinis barjeras, jis tampa pralaidus bakterijoms, neatsparus infekcijoms bei uždegimams. Dėl sausumo gali išsivystyti įvairių odos uždegimų: atopinis dermatitas ar lėtinės, nuolat pasikartojančios odos ligos.
Jei vaikučio oda atopiška, ji dar labiau linkusi sausėti.
SPRENDIMAS
A-Derma EXOMEGA CONTROL minkštinamasis veido ir kūno kremas- emolientas, 200 ml, 400 ml
Švelnus kremas (emolientas), skirtas itin sausos, atopinės veido ir kūno odos priežiūrai.
Akimirksniu numalšina sudirgimą ir niežėjimą.
Europos dermatologijos forume gavęs EMOLIENT PLUS pripažinimą – aukštesnės kategorijos emolientas, užtikrinantis dar didesnį veiksmingumą. Padeda atkurti natūralią odos apsaugą (hidrolipidinį barjerą), drėkina viršutinius odos sluoksnius, apsaugo ir suteikia sausai odai ilgalaikį komfortą.
Minimalus kiekis kruopščiai atrinktų būtiniausių aktyviųjų sudedamųjų medžiagų užtikrina produkto veiksmingumą, saugumą ir mažesnę alerginės odos reakcijos riziką. A-Derma produktų pagrindinė sudedamoji dalis yra natūralios kilmės visiškai nealergizuojančių avižų rūšis – Rhealba®. Rhealba® avižų daigai „A-Derma“ laboratorijose buvo atrinkti iš 80-ies avižų rūšių dėl savo išskirtinių savybių ir maksimalios aktyviųjų veikliųjų medžiagų koncentracijos juose.
Naudojimas: dėl gerai toleruojamos formulės užtenka tepti vieną kartą per dieną. Veidui ir kūnui. Tinka kūdikiams nuo gimimo, vaikams ir suaugusiesiems.
Ieškokite vaistinėse
6 odos drama. Jautrumas chlorui
Beveik visi baseinai dezinfekuojami chloru. Dezinfekcija iš tiesų reikalinga, nes įsivaizduojate, kiek žmonių atvyksta su savo bakterijomis ant kūno. Vanduo baseinuose cirkuliuoja, bet jis nėra keičiamas nuolat, tai daroma gana retai, todėl chloras reikalingas sunaikinti bakterijoms.
Leistinos chloro koncentracijos ribos – gana plačios. Vaikų baseinuose leidžiama nuo 0,3 iki 1 mg chloro litrui, uždaruose baseinuose – nuo 0,5 iki 2 mg, lauko baseinuose – iki 3 mg. Šios koncentracijos sunaikina daugumą bakterijų, o žmonėms, kurie nėra ypač jautrūs, nesukelia sveikatos pakenkimų. Tačiau chloras veikia odą, kvėpavimo takus, gleivinę. Juk pastebite, kaip greitai baseinuose susidėvi maudymosi kostiumėliai, – jeigu chloras gali išblukinti audinį, tai pagalvokite, kaip jis veikia odą.
Nuo per didelės chloro koncentracijos parausta ir peršti akys, gerklė. Kraštutiniu atveju gresia kvėpavimo takų nudeginimas. Vis dėlto didžiausias poveikis – odai. Po baseino vaiką reikia išmaudyti po dušu ir ištepti emolientu, kad sugrąžintume odai prarastą drėgmę ir lipidus, kuriuos išplauna chemizuotas vanduo.
Sprendimas „išsimaudysime namuose, kai grįšime“ yra blogas. Praustis reikia iškart išėjus iš baseino, o ne namuose. Jeigu chloro iš karto nenuprausime, jis bus perneštas giliau į odą, nes vanduo yra puikus nešėjas. Taigi oda bus dar labiau sausinama ir žalojama.
Lygiai taip pat nuo lankymosi baseine kenčia ir plaukai, todėl patariama užsimauti kepurėlę.
SPRENDIMAS
A-Derma DERMALIBOUR apsauginis, barjerinis kremas, BARRIER, 50 ml, 100 ml
Apsauginis kremas stiprina odos natūralią barjerinę funkciją ir padeda tvariai apsaugoti odą nuo sudirgimų ir agresijų, sukeltų:
- Klimato (vėjas ir šaltis)
- Vandens (jūros ir baseino)
- Fizinių agresorių (nuolainio kasymosi, trynimo)
- Dirginančių metalų
- Cheminių agresorių (detergentų, namų valymo priemonių)
Rezultatai: dėl „antros odos“ efekto DERMALIBOUR+ BARRIER kremas apsaugo odą nuo išorinių dirgiklių, padeda atkurti epidermį ir išvalo sudirgusią odą. Oda nuraminama, atgauna komforto jausmą ir elastingumą.
Naudojimas: tepti 1–2 kartus per dieną vietas, kurioms reikia apsaugos.
Vandeniui atsparus. Formulė tinkama naudoti atopinei odai. Be kvapiklių.
Ieškokite vaistinėse
7 odos drama. Kontaktiniai dermatitai
Vasara – odos kontaktų metas, nes vaikai pusnuogiai žaidžia smėlio dėžėse, pievose, paežerėse, liečia augalus, čiupinėja kriaukles, grybus ir ką tik nori. Net 100 pievose ir miškuose augančių augalų gali sukelti alerginę odos reakciją.
Dažniausi kontaktinio dermatito sukėlėjai: dilgėlės, ugniažolės, šilagėlės, vėdrynai, pastarnokai, raudonėliai, raktažolės, chrizantemos, pelargonijos, narcizai, tulpės, jazminai, ramunėlės, saulutės, nuodingosios gebenės.
Nuo kontakto oda parausta, patinsta, kartais pasidengia mažytėmis, pripildytomis skaidraus skysčio pūslytėmis, kartais tik virš odos pakilusiomis įvairaus dydžio pūkšlėmis – tokiais dariniais, kurie atsiranda įsidilginus. Pūslytės ir pūkšlės gali tarpusavyje susilieti, daugiau ar mažiau niežėti. Kai vaikas nusikaso, išbėrimo vieta pasidengia šašu. Jei į žaizdą pateks pūliavimą sukeliančių bakterijų, atsiras pūlinių.
Kontaktiniu dermatitu sirgti linkusiam vaikui negalima leisti voliotis ant žolės, šieno – visada reikia pakloti paklotuką! Saugokite vaiką nuo pakartotinio kontakto su medžiaga, kurios jis netoleruoja.
Yra ir dar viena dermatitų rūšis – fototoksinis dermatitas, kai odą paveikia augalas ir saulė. Kai kuriuose augaluose yra medžiagų fotokumarinų, kurie intensyviai sugerdami ultravioletinių spindulių energiją, padidina jautrumą saulės spinduliams. Todėl jei mažylis padės jums rūtas skinti, pinti vainikus saulėtą dieną, tai vakarop tos kūno vietos, kur prisilietė rūtų lapeliai, ims perštėti, rausti. Gali atsirasti įvairaus dydžio pūslių, kurioms po daugelio dienų užgijus, ilgus mėnesius išlieka patamsėjusios odos dėmės.
SPRENDIMAS
A-Derma DERMALIBOUR antiuždegiminis intensyvios priežiūros kremas, 50 ml
Minkština, ramina ir regeneruoja sausą, sudirgusią odą. Turi antiuždegiminį, antiseptinį ir antibakterinį poveikį.
Esant lokaliems odos sudirgimams: pleiskanojimui, sutrūkinėjimui ar bėrimui, atsiradus kontaktiniam dermatitui apie burną ar akis, taip pat iššutimams nuo vystyklų.
Sudėtis: avižų Rhealba ekstr. 3%, glicerinas 4%, cinko oksidas 7%, cinko sulfatas 0,1%, vario sulfatas 0,2%, ir kt.
Tepkite 1–2 kartus per dieną.
Ieškokite vaistinėse
8 odos drama. Nutrynimai ir nubrozdinimai
Viena iš liūdnųjų vasaros pusių – subraižytos vaikų rankos ir kojos, nubrozdinti keliai. Atsiminkite kelis paprastus patarimus:
Nuvalykite žaizdą, jei ji nešvari. Jeigu vaikas susižeidė lauke, pažeista vieta visada bus nešvari, ir ją pirmiausia reikia nuvalyti fiziologiniu tirpalu arba nuplauti tekančiu vandeniu.
Su žaizda elkitės švelniai. Vaikui susižeidus, dezinfekuojančios priemonės tinka dezinfekuoti tik žaizdų kraštams, bet ne atvirai žaizdai, nes vaikui degina ir skauda. Po žaizdos plovimo ir dezinfekavimo, patartina ją patepti gijimą skatinančia priemone.
Atsargiai su liaudiškomis priemonėmis! Jei vykstate į gamtą ar kur nors toliau nuo namų, pasiimkite vaistinėlę. Kai vaikas susižeis, ne laikas ieškoti gysločio lapų, kurie kartais ne tiek padeda, kiek pakenkia.
Nebūtina visų žaizdų tvarstyti. Dabar medicina laikosi tokio požiūrio, kad žaizda, kaip ir augalas, geriausiai gyja tada, kai pakanka oro ir drėgmės. Tad jeigu žaizda nekraujuoja ir netrukdo, ją galima palikti netvarstytą ir neužklijuotą pleistru. Pakanka ją, išdezinfekavus ir nusausinus, patepti žaizdas gydančiu geliu.
Atėjus vasarai, reikėtų nepamiršti kai kurių saugos taisyklių:
Atsiminkite, kada vaikas paskutinį kartą buvo skiepytas nuo stabligės ir pasiutligės. Galbūt to klaus gydytojas, kai nuvešite jam sužeistą vaiką.
Į iškylas pasiimkite ir švaraus vandens, nes žaizdeles pirmiausia reikia nuplauti.
Turėkite namuose ir automobilyje paprastą vaistinėlę: dezinfekuojančio skysčio, binto, pleistriukų, priemonės, skatinančios gijimą. Vaistinėlę neškitės ir į iškylas.
SPRENDIMAS
A-DERMA CYTELIUM purškiamasis džiovinamasis losjonas pažeistai odai, 100 ml
Purškiamasis džiovinamasis ir raminamasis losjonas, skirtas esant šlapiuojantiems odos sudirgimams (iššutimai, šlapiuojantys bėrimai, vėjaraupiai, bambutės priežiūra, taip pat įvairūs nubrozdinimai ir nutrynimai).
Cytelium losjono sudėtyje esantys magnio silikatai sausina odą, Rhealba® avižų daigų ekstraktas gali padėti nuraminti ir suminkštinti odą, cinko oksidas veikia antiseptiškai, apsaugo ir valo sudirgusią odą. Cytelium losjonas specialiai sukurtas saugiai naudoti visai šeimai, tinka kūdikiams nuo gimimo. Dermatologų ir pediatrų patikrinta formulė. Be parabenų ir dažiklių.
Prieš naudojimą gerai suplakite. Purkšite 2–3 kartus per dieną pažeistas odos vietas. Tinka veidui ir kūnui, išorinėms intymioms sritims.
Ieškokite vaistinėse
„Mamos žurnalas“
Susiję straipsniai