Visada įdomu skaityti, kaip savimi rūpinasi profesionalai.
Pavyzdžiui, kaip vaikų psichologai auklėja savo vaikus, o pediatrai gydo saviesiems slogą. Užtat buvo smalsu sužinoti, kaip po gimdymo pilvuką sumažino sporto instruktorė.
Trenerė Diana Panavienė kelerius metus dirbo treniruoklių salės trenere, vedė nėščiųjų bei neseniai pagimdžiusių mamų mankštas, kūno dizaino treniruotes.
Sportininkė mažina pilvuką
Gavau pasiūlymą atnaujinti nėštukių mankštas, ėmiausi rinkti grupę ir… sužinojau, kad pati netrukus tapsiu mama. Tad su dvigubu džiaugsmu ir ryžtu ėmiausi vesti šias treniruotes, kol vieną gegužio popietę pasaulį išvydo mažasis Aleksandras.
Prisipažinsiu, kad pilvo mažinimo problema man pačiai niekuomet anksčiau nebuvo aktuali. Ir, remiantis tik teoriniais išvedžiojimais, viskas atrodė paprasta kaip du kart du. Nubėgi krosiuką, padarai vieną kitą atsilenkimą, kartais nesuvalgai deserto ar nuo 18 val. stumi laiką su kefyro stikline viltingai žvelgdama į šokoladinius saldainius vazelėje. Visa tai tiko gerai formai palaikyti, o kokių priemonių reikia prarastai formai susigrąžinti?
Kas galėjo pagalvoti, kad po gimdymo suvoksiu dovanų gavusi ne tik nuostabų mažylį, bet ir liulančią drebučių masę pilvo srityje? Keliais sluoksniais susirangiusią tarp pėdkelnių gumos ir liemenėlės ir aršiai besiveržiančią lauk segantis kelnes.
Be abejonės, galima būtų nekreipti į ją dėmesio. Gal kada dings? Ir toliau gyventi su tokiu keistu priedu, juolab kad yra puikus gyvas pasiteisinimas, suryjantis 99,9 šimtąsias jūsų laiko. Ir kaip patogu, juk parduotuvėje jums užleis vietą eilėje, o vaistinėje paslaugiai pasiūlys vitaminų besilaukiančioms… Pakalbėkime geriau apie pilvo mažinimo procedūras.
Korsetas arba prilaikančios kelnaitės po gimdymo ir kitos mechaninės priemonės. Jos gali šiek tiek padėti, tačiau nukarusio pilvuko suveržimas tikrai nesugražins į vietą, tik prilaikys. Be to, nėra labai patogu, kai po gimdymo maudžia visą kūną ir sunku judėti, o korsetas kaip koks svetimkūnis veržia ir trukdo.
Stangrinamieji kremai, anticeliulitinės pėdkelnės, masažai bus tikrai veiksmingi jei juos naudodamos atliksite fizinius pratimus ir sureguliuosite mitybą.
Mityba. Mitas, kad maitinančiai mamai reikia valgyti kuo daugiau siekiant pagerinti pieno kokybę ir kiekį. Pieno gamybą kuo puikiausiai reguliuoja nuolat žindantis kūdikis ir suvartojamų skysčių kiekis. Tad nesislėpkime už didelių kiekių chalvos, bandelių su varške ir kitų gėrybių. Mitybą būtina sureguliuoti. Valgyti keletą kartų per diena mažomis porcijomis ir kuo mažiau saldaus, riebaus ir kepto maisto. Gerti daug skysčių. Tiek pakaks, kad riebalai nesiūbuotų ant klubų, šlaunų ir pilvuko.
Mankšta. Be abejonės, reikia stiprinti visą kūną, bet ypatingą dėmesį reikėtų skirti „raumenų korsetui“ t.y. pilvo ir nugaros raumenims, esantiems liemens srityje, kadangi jie buvo bene labiausiai paveikti nėštumo metu. Prieš pradedant daryti pilvo presui stiprinti skirtus pratimus, būtinas apšilimas. Keletą minučių skirkite raumenims sušildyti. Pradėkite nuo galvos, pečių, tuomet – nugara, klubai ir galiausiai – kojos bei pėdos.
Atlikite nesudėtingus sukamuosius judesius, mostus, keletą minučių energingai žingsniuokite. Apšilus galima atlikti pratimus. Atsiminkite, kad taisyklingas kvėpavimas yra labai svarbus. Įkvėpkite pro nosį, iškvėpkite per burną.
Keli pilvo mažinimo pratimai
1.
Pradinė padėtis: Atsistokite, kojos pečių plotyje, šiek tiek sulenktos per kelius. Rankos ant liemens.
Pratimas. Įkvėpdamos įtraukite pilvą suspausdamos pilvo raumenis. Šioje padėtyje tris kartus įkvėpkite, tuomet iškvėpkite atpalaiduodamos raumenis ir pilvą. Kartokite 8-12 kartų.
2.
Pradinė padėtis. Tokia kaip pirmajame pratime, tik rankos nuleistos žemyn,delnai pasukti į šlaunis.
Pratimas. Lenkitės į vieną šoną, delnas slysta žemyn iki kelio, tuo tarpu ranka, esanti kitoje pusėje, pakyla iki dubens. Leisdamosi įkvėpkite, kildamos iškvėpkite. Kartokite 16-32 kartus.
3.
Pradinė padėtis. Atsigulkite ant nugaros. Kojas sulenkite per kelius, kulnais remkitės į grindis. Liemuo prispaustas prie grindų. Rankos už galvos. Alkūnės į šalis.
Pratimas. Iškvėpdamos kelkite viršutinę nugaros dalį suspausdamos pilvo raumenis. Leisdamosi žemyn iškvėpkite. Galvos ir pečių nepadėkite ant grindų. Kartokite pratimą 16-32 kartus.
4.
Pradinė padėtis. Atsigulkite ant nugaros. Kojos ištiestos. Rankos už galvos. Alkūnės į šalis.
Pratimas. Iškvėpdamos kelkite viršutinę nugaros dalį. Tuo pat metu pritraukite vieną kelį krūtinės link ir pasisukdamos bandykite jį paliesti priešinga alkūne. Iškvėpdamos grįžkite į pradinę padėtį ir iš karto atlikite tą patį veiksmą, bet sukitės į priešingą pusę. Iš pradžių pratimą atlikite lėtai, palaipsniui greitinkite tarsi važiuotumėte dviračiu. Kartokite kuo daugiau kartų.
5.
Pradinė padėtis. Atsigulkite ant pilvo, ant kilimėlio, rankas ištieskite į priekį. Rankos ir kojos šiek tiek pakeltos nuo grindų.
Pratimas. Iškvėpdamos kelkite rankas ir kojas į viršų, tokioje padėtyje išbūkite keletą sekundžių. Įkvėpdamos grįžkite atgal į pradinę padėtį (rankų ir kojų ant žemės nenuleiskite!). Pratimą atlikite 2 kartus po 10 kartų. Ilgainiui pakartojimų skaičių palaipsniui didinkite. Atliekant šį pratimą dirba apatinė nugaros dalis.
6.
Pradinė padėtis. Atsigulkite ant pilvo, ant kilimėlio, rankas ištieskite į priekį.
Pratimas. Iškvėpdamos vieną ranką ir priešingą koją kelkite į viršų (labai aukštai nereikia), įkvėpdamos grįžkite atgal į pradinę padėtį. Tą patį judesį pakartokite su kita ranka ir koja. Pratimą atlikite 10-12 kartų kiekvienai rankai ir kojai. Ilgainiui pakartojimų skaičių palaipsniui didinkite. Atliekant šį pratimą dirba apatinė nugaros dalis.
7.
Pradinė padėtis. Atsigulkite ant nugaros, kojos sulenktos.
Pratimas. Iškvėpdamos ištieskite vieną koją taip, kad pajaustumėte išsitempiančius pilvo raumenis žemiau bambos. Taip išbūkite keletą sekundžių. Įkvėpdamos sugrąžinkite koją į pradinę padėtį. Kartokite 10-12 kartų kiekviena koja. Atliekant pratimą dirba apatiniai pilvo preso raumenys.Išbandykite šiuos pratimus. Galbūt jie padės jums užsisegti viršutinę kelnių sagą. Ir neleiskite mintims apie kūno tobulinimą visiškai užvaldyti jūsų sąmonės. Mylėkite ir saugokite save, o sportas tegul tipena greta kaip gerai išdresuotas šuniukas. Sėkmės.
„Mamos žurnalas“