Sveiki,
Noriu pasidalinti savo patirtimi ir atradimais apie vaikščiojimą. Esu Rūta (38 m.), gyvenu Vilniuje. Turiu dvi dukreles Aušrinę (7 m.) ir Smiltę (10 m.). Po gimdymų esu priaugusi nemažai svorio, turiu mažą stuburo išvaržėlę, todėl bėgioti griežtai draudžiama, draudžiami ir aktyvūs fiziniai pratimai. Pradėjau ieškoti alternatyvų, kaip galėčiau padidinti savo fizinį aktyvumą.
Esu gana ištverminga, man labai patinka vaikščioti. Kiekvieną šeštadienį ir sekmadienį su šeima išeiname pasivaikščioti. Vilniaus senamiestyje turime porą mėgstamų maršrutų, kuriais keliaujame ir kiekvieną kartą atrandame ką nors naujo. Netoli Vilniaus yra nuostabūs pasivaikščiojimo takai: Dūkštų ąžuolyno pažintinis takas, Karmazinų pažintinis pėsčiųjų takas ir t.t. Kartais pasidaro nuobodu tais pačiais takais vaikščioti, tai pasitelkiame „Geocaching“ ir keliaujam lobiauti. Vaikai labai mėgsta lobiauti ir gali nužygiuoti didžiausius atstumus, o pažįstamos vietos atsiveria visai naujai.
Vaikščiojome dažnai, bet niekada to nelaikiau fizine veikla, kol nenusipirkau mobiliojo telefono, turinčio programėlę, skaičiuojančią žingsnius. Rekomenduojama dienos vaikščiojimo norma – 6000 žingsnių. Programėlė atsiunčia priminimą, kiek jau nužingsniuota, kiek likę iki dienos tikslo. Taigi atsirado susidomėjimas, pradėjau ieškoti daugiau informacijos apie vaikščiojimą.
Štai keletas faktų apie vaikščiojimo naudą:
Vaikščiodami galite prailginti savo gyvenimą. Mokslininkai, tirdami 30–60 metų amžiaus žmones, pastebėjo, kad kasdienis intensyvesnės spartos pasivaikščiojimas, trunkantis bent 25 minutes, garantuoja papildomus 3–7 metus kiekvieno žmogaus gyvenime!
Vaikščiojimas mažina sąnarių skausmą, kuris yraviena didžiausių šių laikų problemų.
Padeda kovoti su nepageidaujamais kilogramais. Dėl geros savijautos per dieną užteks nueiti 6000 žingsnių. Jeigu norite numesti svorio, pridėkite dar 4000. Amerikiečių mokslininkai teigia, kad moterys, per dieną nueinančios 10000 žingsnių (maždaug 1,5 val. pasivaikščiojimas), turi net 40 procentų mažiau kūno riebalų (ypač klubų ir juosmens srityje) negu tos, kurios per dieną nueina 6000 tūkstančius žingsnių.
Puiki alternatyva bėgimui. Bėgiojant, dėvisi sąnariai, kenčia ir nugara, o eidamas žmogus gali sėkmingai to išvengti. Bėgikai turi beveik dvigubai didesnius šansus susirgti širdies ligomis negu prioritetą teikiantieji ėjimui. Vaikštant patirti traumą tikimybė svyruoja nuo 1 iki 5 proc., o bėgiojant ji išauga nuo 20 iki 70 proc..
Iš pradžių vaikščiojimams buvo gaila laiko, bet pripažinau, kad pasaulis tikrai nesugrius jei skirsiu 1–1,5val. savo sveikatai. Dabar tris dienas per savaitę nuo biuro iki namų einu pėstute apie 8 km. Po tokių pasivaikščiojimų miegu kaip užmušta, savijauta puiki, norisi vis eiti ir eiti. Ėjimui negali sutrukdyti niekas.
Mama Rūta Karčiauskienė