Naminiai vaistai nuo kosulio – išbandykite prieš bėgdami į vaistinę

kosėja

Neringos Laurinaitienės nuotr. www.neringosfoto.lr

Ar kaltos senkančios vitaminų atsargos, ar šilumos ilgesys, tačiau lietuvių namuose vis dažniau ima lankytis nepageidaujamas veikėjas kosulys, kartais atsitempiantis kartu dar ir kokią rimtesnę peršalimo ligą.

Pastaruoju atveju nieko nelieka, kaip tik nedelsiant kreiptis gydytojo pagalbos.

Tačiau jei kosulys nedidelis, temperatūra nepakilusi, o ligoniuko nuotaika gera, aš pirmomis dienomis visada išbandau paprastus naminius vaistus. Neretai jie puikiai suveikia ir patys vieni, o pasitarus su gydytoju, gali būti naudojami ir kaip pagalbinės priemonės, gydantis kitais vaistais.

Mama Alvilė Rimaitė pamokys pasigaminti naminių vaistų nuo peršalimo.

Vonelės kojoms

Jas darau prieš ligoniukui einant miegoti ir tik tuomet, kai temperatūra nepakilusi nė trupučio.

Kojos įmerkiamos iki pusės blauzdų į maždaug 37ºC vandenį ir palaipsniui jo temperatūra didinama iki 42ºC.

Kaitinančiam kojas vaikui duodu gurkšnoti šiltos čiobrelių arbatos, o po 10-15 min. (tokia vonelės trukmė) tuoj pat sausai nušluostau kojas ir jas apaunu vilnonėmis arba medvilninėmis kojinėmis. Kad vonelė būtų veiksmingesnė, įpilu saują druskos arba įlašinu kelis lašus eterinio levandų, arbatmedžių ar eukaliptų aliejaus. Beje, šiuos ar kitus eterinius aliejus galima naudoti ir peršalimo ligų profilaktikai – įlašinti į vonią ar vandenį kambario grindims plauti. Prieš naudodami aliejus įvertinkite, ar jie tinkami vaikui pagal jo amžių, pvz., eukaliptų aliejaus mažyliams iki 3 metų naudoti nepatartina.

Sirupas nuo kosulio

Šį receptą prieš kelerius metus atradau didelėje savo pagalbininkėje – Algimanto Vingro knygoje „Mamos žinynas“ – ir labai jį pamėgau: sirupas veiksmingas, greitai pagaminamas, šaldytuve laikomas tinka naudoti visą savaitę, o mano Viliukas jį vertina ne menkiau nei aukščiausios rūšies šokoladą.

Sirupas gaminamas taip: į nedidelės talpos puodą įpilame 200 ml vandens, įberiame 75 g rudojo cukraus (jei tokio neturime, galime jo pasigaminti keptuvėje kaitindami baltą cukrų, kol šis išsilydo ir tampa rudas), 1-2 kupinus arbatinius šaukštelius žolelių: čiobrelių, šalavijų. Kol cukrus ištirpsta, verdame maišydami ant nedidelės ugnies. Gautą sirupą perkošiame, supilame į sandariai užsukamus indus ir paliekame atvėsti. Laikome šaldytuve. Vaikams iki 3 m. jo duodama po 2 arbatinius šaukštelius 3-4 kartus per parą, 4-7 m. – po 1 valgomąjį šaukštą, vyresniems – po 2 valgomuosius šaukštus 3-4 kartus per parą.

Šildomasis medaus kompresas

medus

Olesios Michalovskajos nuotr. www.michalovskaja.com

Ši priemonė ne sykį yra mums pagelbėjusi įkyrų kosulį gydyti. Nors keletą kartų yra ir nesuveikusi, bet jei ligoniukas smarkiai nekarščiuoja, aš paprastai ją išbandau.

Ant medvilninės arba lininės medžiagos skiautės, sulankstytos taip, kad atitiktų vaiko krūtinės ląstos dydį, užtepu kelis šaukštus medaus, uždengiu polietileno plėvele ir kompresą dedu ant kosinčiojo krūtinės taip, kad prie kūno liestųsi pirmasis jo sluoksnis – medvilnė arba linas.

Kompresą apgaubiu minkštu kilpiniu rankšluosčiu ir dar apsuku šilta vilnone skara.

Taip susuktas ligoniukas turi ramiai pabūti 1-2 valandas, po to kompresas nuimamas, medaus likučiai, jei prasigėrė per medžiagą, nušluostomi. Kompresas dedamas bent keletą vakarų iš eilės, prieš miegą.

Visada: ir bandydami išgyti naminėmis priemonėmis, ir tuomet, kai gydomės gydytojo skirtais vaistais, stengiamės kuo dažniau, nors po kelis gurkšnelius gerti šiltų skysčių. O ir nesergant jų naudą žiemą prisiminti verta. Būkime sveiki!

Mama Alvilė Rimaitė

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , , , , , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


penki − = 1

Kitos temos: