Pagal statistiką, apie pusė žmonių sudaro Naujųjų metų pažadų planą. Ar jūs vienas iš jų? Ar metų pabaigoje peržiūrite pažadų sąrašą? Kiek pavyko įgyvendinti?
Pagal tą pačią statistiką, beveik pusė pažadų štai šie:
- Pradėti sportuoti 2. Numesti svorio 3. Sveikai maitintis
Ir dar ta pati statistika skelbia, kad tik 8 proc. įgyvendina naujametinius pažadus.
Ar norite būti tarp tų 8 procentų? Ar norite kitais metais jaustis geriau? Ar norite sutvirtinti kūną? Ar norite nebejausti nugaros skausmų? Ar norite lengvai pasukti kaklą? Ar norite …? Tikriausiai kiekvienas turime labai daug norų, kurie susiję su savijauta ir sveikata.
Tad kaip gi prisijaukinti treniruotes? Kad tai nebūtų prievolė ar nemaloni našta?
Treniruočių studijos „Vija Pinavijaׅ“ direktorė Inga, pasitelkdama dvylikos metų patirtį, pataria.
- Pasirinkite tinkamą treniruotę ir tinkamą trenerę. Jei viena kalanetikos treniruotė ar trenerė nepatiko, tai dar nereiškia, kad ta pati kalanetika nepatiks pas kitą trenerę. Tad nenuleiskite rankų po vienos nepatikusios treniruotės. Ieškokite savo. „Vija Pinavija“ naujoms klientėms siūlo išbandyti 3 skirtingas treniruotes.
- Būtinai susiraskite treniruočių studiją ar sporto klubą šalia namų ar darbo. Kad nereikėtų gaišti laiko spūstyse ar kelyje. Važiuojant tolimą kelią, per daug pagundų nusukti į šoną.
- Neatidėliokite pirmosios treniruotės. „Kiek teko susidurti, tos moterys, kurios užsirašo į treniruotę rytoj ar poryt, ateina sportuoti ir lanko reguliariai. O tos kurios užsirašo, po dviejų ar trijų savaičių, 99 proc. neateina visai“, – sako Inga.
- Prikalbinkite kartu sportuoti draugę, sesę, kolegę, mamą, dukrą. Taip viena kitą galėsite paraginti ir neleisite išklysti iš teisingo kelio, kai ateis tingėjimo dienos. O galbūt pakvieskite savo antrą pusę kartu ateiti į jogą. Nuostabus laikas kartu.
- Įsigykite metinį abonementą (Kalėdų proga būna akcijos) arba nusipirkite 2–3 mėnesiams (ir sutaupysite, ir turėsite įsipareigojimą sau).
- Susiplanuokite, kuriomis dienomis sportuosite. Galbūt galima suderinti vaikų būrelius ir jūsų sportą. Kol vaikas užsiėmęs, jūs sportuojate, o ne vaikštote po parduotuves. Taip net sutaupysite, išleisite tikrai mažiau, nei kad kainuos abonementas. Galbūt galite skirti laiko sau rytais. Treniruotė ryte – puiki dienos pradžia.
Yra daugybė pasiteisinimų, kodėl nereikėtų sportuoti. Bet taip pat daug priežasčių, kodėl verta sportuoti. Kad ir kokie esate užimti, susiplanuokite savo savaitę taip, kad 2–3 valandas skirtumėte sportui. „Turime puikų pavyzdį studijoje. Žmona/mama ateina sportuoti 18.30 val. į kalanetikos treniruotę. Tuo metu vyras/tėtis namuose su mažiuku sūnumi ruošiasi į jogą 19.30 val. Mažiukas iš tėčio į mamos rankas perduodamas prie studijos durų. Koks nuostabus susitarimas šeimoje, ir abu tėveliai laimingi, galėdami skirti laiko sau. Tad viskas įmanoma, kai yra noro. Linkiu visiems pažadų, kuriuos pavyks įgyvendinti“, – sako Inga.
Susiję straipsniai