Šildymo sezono metu daugelyje namų oras būna per sausas. Ar gali padėti ant radiatorių kabinami drėgni rankšluosčiai, kambariuose džiovinami skalbiniai? Specialistai sako – tai atgyvena, nepadės.
Ne per drėgnas, ne per sausas
Sveikiausias patalpų oras, kai jo drėgnumas – apie 40–60 proc. Drėgnesnėse patalpose susidaro sąlygos veistis pelėsiniams grybeliams. Jų sporos gali sukelti alergiją arba net plaučių ligas, tokias kaip mikozė. Vis dėlto kur kas didesnė problema – per sausas patalpų oras, ypač šildymo sezono metu. Manoma, kad tuo metu oro drėgnumas patalpose siekia vos 20 proc. – vos trečdalį žmogui reikalingos drėgmės! Tad vaikas, būdamas namuose, jaučiasi taip, it laiką leistų dykumoje. Štai kodėl higienistai nepataria statyti kūdikio ar vaiko lovos šalia radiatorių ar šildytuvų.
Kai oras per sausas, kyla daugybė problemų:
Pirmiausia – sausėja oda. Jei vaikas atopiškas, jo oda ir taip sausa, tad situacija gali tapti labai nemaloni – vaiko oda pradės šiauštis, pleiskanoti, niežėti.
Išdžiūsta gleivinės (nosies ir akių), jos tampa pažeidžiamesnės ir atviresnės virusams. Nosies gleivinė labiau džiūsta tiems, kurie linkę sirgti sloga ir dažnai vartoja nosies gleivinės kraujagysles sutraukiančius lašiukus nuo slogos. Gleivinė išdžiūsta ne iš karto. Iš pradžių vaikas jaučia perštėjimą, niežulį, paskui jau ir skausmą. Ypač skauda įkvepiant, nosį trinant ir krapštant.
Nuo sauso oro kenčia ir kambariniai augalai, ir net… baldai, muzikos instrumentai.
Kaip drėkinti orą
Senesnėse rekomendacijose rasite patarimų orą drėkinti šlapiais rankšluosčiais, paklotais ant radiatorių. Higienistai skeptiškai reaguoja į tokį oro drėkinimą, nes oras sudrėksta tik tuo momentu, kol garuoja vanduo. Be to, radiatorių zonoje drėgmė sudaro puikias sąlygas vystytis mikrobams (pavyzdžiui, sunkias patologijas sukeliančiam legionella), kurie tarpsta 25–60°C temperatūroje.
Oras drėgnesnis ir ten, kur nuolatos verdama ar skalbiama. Tačiau šis drėgnumas (nuo skalbinių ir puodų) nėra sveikasis, toks, kuris būna išvėdinus kambarius. Be to, virtuvėje verdant ar kepant, į orą išsiskiria ir dalis dujų bei jų degimo produktų. Jei rūpinatės oro kokybe, virtuvėje įsirenkite garų surinktuvą. Bet kokiu atveju virtuvę reikėtų vėdinti dažniau nei kitas patalpas.
Vienas iš drėkinimo būdų – kambarių vėdinimas
Vaikų kambarius, kaip ir miegamuosius, reikėtų vėdinti po 2–3 kartus per dieną po pusvalandį. Geriau vėdinti trumpesnį laiką atidarius langą negu ilgesnį laiką palikus orlaidę.
Jei vaikas serga virusinėmis ligomis, jo kambarį reikia vėdinti dar dažniau, net 5–6 kartus per parą. Kol kambarys vėdinamas, ligoniukas galėtų pabūti kitoje patalpoje. Išvėdinti orą būtina, kad jame sumažėtų mikrobų ir virusų.
Geras drėkintuvas – ilgaamžė investicija
Įsigiję šiuolaikinį oro drėkintuvą, padarysite ilgaamžę investiciją ir didžiulę naudą savo sveikatai. Drėkintuvų pasiūla šiuo metu didelė, visada gerai perskaitykite instrukcijas, pasikonsultuokite su prekės atstovais, nes drėkintuvai skiriasi galingumu, pritaikyti skirtingo ploto patalpoms drėkinti, papildomomis funkcijomis.
Šaltų garų oro drėkintuvas. Aukštas našumas, galingai drėkina nesukuria rasos taško (nematomas garas).
Karštų garų oro drėkintuvas pakaitina vandenį ir taip į aplinką patenka šilti garai, kartu sušildydami ir aplinkos orą. Aukštoje temperatūroje sunaikinami mikroorganzimai, todėl garai yra maksimaliai švarūs. Didelis drėkinimo našumas.
Ultragarsinis drėkintuvas garus gamina dėl vibracijos. Vibracija vandenį suskaido į mikrodaleles ir jas paskleidžia į aplinką šalto arba karšto rūko pavidalu. Veikia tyliai, pasižymi aukštu našumu. Gali sukurti tiek karštą, tiek šaltą dulksną.
Reikia paminėti, kad šiltas garas greičiau sudrėkina orą, ir tokio tipo drėkintuvai ypač tinka auginantiems mažus vaikus, kadangi neatvėsina kambario.
Oro drėkintuvai gali turėti ir jonizavimo ar aromaterapijos funkciją. Integruotas jonizatorius gamina neigiamus deguonies jonus, kurie valo ir gaivina patalpos orą. Neigiami jonai susijungia su dulkių dalelėmis, mikroorganizmais bei kitomis nepageidaujamomis dalelėmis ir jas sunaikina arba nuleidžia ant grindų.
Drėkintuvas – oro valytuvas. Šis įrenginys ne tik drėkina, bet ir valo orą. Ventiliatorius įtraukia užterštą ir sausą orą, kuris pirmiausiai yra perfiltruojamas per aktyviosios anglies priešfiltrį, o tuomet nukreipiamas per besisukančius drėkinimo diskus su oro įtraukimo briaunelėmis. Išfiltruotas oras yra natūraliai išvalomas, tad prilygsta orui, išvalytam lietaus ar vandens krioklio. Be to, kadangi šis prietaisas nesukuria rasos taško, tai yra labai tinkamas tiems, kurie nenori rūko efekto namuose.
Drėkintuvų lyderiai – ZYLE
ZYLE oro drėkintuvai skirti atkurti reikiamą drėgmės lygį ore ir pašalinti nepatogumus, susijusius su sausu oru. Ventiliacijos sistema difuziniu principu paskleidžia vandenį, paverstą vėsiais arba šiltais garais, norint užtikrinti reikiamą drėgmės lygį.
Oro drėkintuvai veikia naudodami viršgarsinį aukšto dažnio osciliatorių, kuris suskaido vandenį į itin mažas 1–5 um daleles. Ventiliacinė sistema paskleidžia šias daleles į sausą orą, kuris šiuo būdu efektyviai drėkinamas. Prietaisui veikiant, jūs galite matyti iš jo einančius vandens garus.
Išskirtinės savybės:
Didelis patalpų oro drėkinimo efektyvumas.
Mažos energijos sąnaudos. Sutaupykite iki 85–90% el. energijos, palyginus su įprastais drėkintuvais.
Ilgaamžis prietaisas.
Automatinė drėgnumo lygio kontrolė, apsauga nuo veikimo be vandens.
Galimybė naudoti aromatinius eterinius aliejus su tam skirtu Aroma stalčiuku (kai kuriuose modeliuose).
Oro drėkintuvai turi skirtingus veikimo režimus, kurie atitiks kiekvieno poreikius. Rinkitės iš naktinio, automatinio, bakterijų naikinimo režimų. Taip pat nustatykite plazmos, kaitinimo, laikmačio, funkcijas bei reguliuokite garų išeigos greitį.
Pamirškite nuolatinį reguliavimą ir palaikykite pastovų drėgnumą su šia pastovaus nustatyto drėgnumo lygio palaikymo funkcija.
Prietaisas suteikia galimybę mėgautis šiltais garais. Ši kaitinimo funkcija padės išnaikinti bakterijas iš vandens, o kambarį pripildys malonios šiltų garų.
Drėkintuvas gali būti valdomas nuotolinio valdymo pulteliu iš toli – keiskite norimas prietaiso funkcijas nepasikeldami iš vietos.
Kvėpuokite tinkamo drėgnumo oru ir būkite sveiki.
Daugiau informacijos apie oro drėkintuvus rasite ČIA