Vairuoti galite iki gimdymo. Ginekologė pataria, kaip tai daryti saugiai

Greta Balčiūnienė

Gydytoja akušerė-ginekologė Greta Balčiūnienė

Ar galima vairuoti nėštumo metu? – tai klausimas, kuris tikriausiai kyla kiekvienos moters galvoje, tapus nėščia. Atsakymas jus turėtų nudžiuginti – taip, vairuoti tikrai galite ir galite tai daryti viso nėštumo metu.

Konsultuoja gydytoja akušerė-ginekologė Greta Balčiūnienė, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos

Žinoma, į šį klausimą reikėtų pažvelgti išsamiau, nes nėštumo metu yra situacijų, kuomet vairuoti nerekomenduojama. Tai yra situacijos, kuomet silpnėja dėmesys ir vairuoti tampa nesaugu:

  • vargina nėščiųjų pykinimas ir vėmimas;
  • jaučiate, kad sunku sutelkti dėmesį;
  • jaučiate mieguistumą;
  • prasidėjo gimdymas;
  • jaučiate kitus neišvardintus simptomus (pilvo ar nugaros skausmą, staiga pablogėja matymas ir kt.), kurie trukdo atidžiai stebėti eismą ir saugiai vairuoti.

Jei jūsų nėštumas sklandus, jaučiatės gerai ir nusprendėte vairuoti automobilį pati, svarbu nepamiršti laikytis kai kurių taisyklių:

Labai svarbu tinkamai sureguliuoti mašinos sėdynę. Čia labai svarbu nepamiršti visų 3 etapų: sėdynės atstumo, aukščio bei nugaros atramos atlošimo. Sėdynė turi būti atstumta taip, kad Jūsų kojos būtų švelniai sulenktos (per kelio sąnarį sudarytų apie 120ᵒ kampą) bei lengvai kojomis siektumėte pedalus. Svarbu, kad rankoms būtų patogu valdyti vairą. Taisyklingiausia padėtis, kuomet rankų riešais laisvai galite pasiekti vairo viršutinį tašką. Atkreipkite dėmesį, kad tarp pilvo ir vairo liktų tarpas, – rekomenduojama ne mažiau kaip 25 cm. Nepasikelkite sėdynės per aukštai, nes tai gali sukelti nugaros skausmą ir nuovargį. Sėdynė turi būti nustatyta tokiame aukštyje, kad atstumas nuo kelių iki vairo būtų apie 3–5 cm. Sėdynės atlošas turi būti stačioje padėtyje, kad liemuo būtų beveik vertikalus, o sėdmenys, nugara bei galva gerai priglustų prie atlošo.

Saugos diržas nėštumo metu turi būti užsegtas taisyklingai. Saugos diržas turi būti segamas taip, kad viena juosta būtų po pilvu, liestųsi su šlaunų viršutiniu paviršiumi, tuo tarpu kita juosta turi būti uždėta taip, kad eitų virš pilvo, – nuo peties nusileistų tarp krūtų ir apeitų pilvą iš šono užsegimo link.

Galima rinktis specialų saugos diržų adapterį nėščiosioms, kuris padeda taisyklingai užsisegti saugos diržą ir išlaiko jį taisyklingoje padėtyje visos kelionės metu. Specialus diržų adapteris suteikia patogumo, tačiau tikrai nėra būtinas, nes saugos diržus užsidėti taisyklingai išmoksite greitai, ir jokių nepatogumų tikrai nekils.

nėščioji už vairo

Nuotrauka Shutterstock

Oro pagalvės yra neatsiejama apsaugos dalis. Jokių būdu nesugalvokite išjungti oro pagalvių, nes jos suteikia papildomą apsaugą Jums ir Jūsų vaisiui. Sklandanti nuomonė, kad oro pagalvės padidina vaisiaus pažeidimo riziką, yra nepagrįsta. Oro pagalvės sukurtos tam, kad sušvelnintų smūgį ir sumažintų traumos galimybę.

Patarimai važiuojant ilgesnius atstumus: kas 1,5 valandos sustokite pasivaikščioti bei nueiti į tualetą. Turėkite vandens bei sveikų užkandžių, kad nebūtumėte alkana ir nevargintų troškulys.

Ką daryti, jei patekote į avariją? Nesvarbu, kokio dydžio buvo eismo įvykis ir, nors po įvykio jaučiatės gerai, būtinai apsilankykite pas akušerį-ginekologą, kad įvertintų Jūsų ir vaisiaus būklę.

Ką daryti, jei vairuojant prasidėjo gimdymas? Prasidėjus gimdymui, vairuoti nerekomenduojama. Tad sustokite leistinoje, saugioje vietoje ir išsikvieskite pagalbos, kad padėtų nuvažiuoti iki gydymo įstaigos.

Automobilio vairavimas suteikia patogumo, nes leidžia gana greitai ir patogiai pasiekti kelionės tikslą.

Vairuoti nėštumo metu tikrai galite, tik svarbu daryti tai saugiai!

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


2 − = vienas

Kitos temos: