Žyma: Cezario pjūvis

nėštumas
Freepik.com

Cezario pjūvis trunka apie 30– 40 minučių ir nėra sunki (jei tai pirmasis cezario pjūvis, moteris sveika, nenutukusi, operacijos eiga sklandi). Daugumai moterų taikoma spinalinė nejautra.

Didelių pasikeitimų operacijos metodikoje nėra, žinoma, tobulėja siuvamoji medžiaga, kuri šiuo metu yra pati draugiškiausia organizmui, taikoma profilaktika, kad nesusidarytų trombų, nekiltų uždegimas.

Cezario pjūvio operacijų sparčiai daugėja visame pasaulyje.

Yra šalių, pavyzdžiui, Pietų Amerikoje, kur privačiose įstaigose cezario pjūviai sudaro 100 proc. gimdymų. Italijos, Meksikos, Kinijos, Turkijos ligoninėse operuojama kas antra moteris. Amerikoje ir daugelyje Vakarų Europos šalių cezario pjūvio operacijos sudaro apie trečdalį visų gimdymų. Tačiau yra šalių, kur operacijų skaičius nesiekia 20 proc., tai Olandija, Suomija, Norvegija, Islandija.

Lietuvoje cezario pjūvio būdu pagimdo kas ketvirta moteris (beveik 25 proc.). Lyginant su pasauliu, esame per vidurį.

Medikai visame pasaulyje vieningi – reikia mažinti cezario pjūvių skaičių. Net tose šalyse, kur operacijų gerokai mažiau nei Lietuvoje, medikai siekia dar mažesnių skaičių. PSO jau devinto dešimtmečio viduryje paskelbė, kad cezario pjūvio operacijų neturėtų būti daugiau kaip 15 proc. visų gimdymų. Įrodyta, kad jei operacijų daugiau, sveikatingumo rodikliai negerėja. Juk pagrindinis cezario pjūvio operacijos tikslas – sumažinti naujagimių ir gimdyvių sergamumą bei mirtingumą. Tai gelbstinti, padedanti operacija. Vis dėlto labai sunku apibrėžti nereikalingą cezario pjūvį, jei jis atliekamas dėl medicininių indikacijų. Šiai kategorijai priskirčiau operacijas atliekamas tik dėl moters noro.

Mažiausiai cezario pjūvio operacijų atliekama Olandijoje – apie 15 proc. Dar mažiau jų išlieka tik ypač neturtingose Afrikos šalyse, kur gimdymo pagalba tiesiog neprieinama.

Per pastaruosius 10 metų Lietuvoje cezario pjūvio operacijų padvigubėjo. Tas augimas toks spartus, kad šalyje nebėra ligoninių, kuriose cezario pjūvio operacijų skaičius atitiktų PSO rekomendacijas. Taigi – kodėl cezario pjūvio operacijų daugėja? Priežasčių yra kelios.

Pirma. Gimdo vyresnės moterys. Jos atideda nėštumą dėl mokslų, karjeros ir vis dažniau pirmą kartą gimdo, jau būdamos 30 metų ir vyresnės. Realu, kad jų sveikata prastesnė, dažnesnės gimdymo komplikacijos, daugiau baimės.

Antra. Dėl geros medicinos pagalbos gimdyti gali moterys, sergančios sunkiomis lėtinėmis ligomis. Anksčiau jos net nepastodavo ar neišnešiodavo, o dabar lėtinių ligų gydymas tiek pažengė į priekį, kad ir tokios moterys gali gimdyti, tačiau joms dažnai atliekama cezario pjūvio operacija. Mūsų klinikoje pasitaikė atvejų kuomet išnešiojo ir pagimdė moterys su persodintais organais!

Trečia. Gerokai padaugėjo dirbtinio apvaisinimo atvejų, o tokie nėštumai kur kas dažniau užbaigiami cezario pjūviu.

Ketvirta. Visuomenės požiūris į medikų darbą dabar yra labai kritiškas – bet koks nepageidaujamas įvykis aprašomas, rodomas per TV, dažnai neteisingai interpretuojamas. Kartais žmonės tiesiog iš baimės reikalauja cezario pjūvio ir įžvelgia sąmoningą nenorą padėti, kai gydytojai neskuba operuoti. Jei gimdymo metu nutinka nesėkmė, tuoj keliamas klausimas – kodėl nebuvo atlikta operacija, tarsi visais atvejais ji galėtų išgelbėti.

Penkta. Dalis moterų labai bijo gimdymo ar gimdymo skausmo ir nori gimdyti tik atliekant operaciją, nežiūrint į jokius argumentus. Yra net tokia diagnozė „gimdymo baimė“ (kaip „skrydžio baimė“). Kartais tokia baimė yra psichinės traumos ar sukrėtimų pasekmė, ir cezario pjūvis tampa visiškai pagrįstas.

Cezario randas

Kada reikia cezario

Žindymas po cezario

Natūralus gimdymas po cezario

Naujienos apie cezarį

Jūratės Čiakienės2

Gimdymas vaiko akimis

Jūratės Čiakienės nuotr. www.fotojurate.lt Gimimas – jautrus periodas, kuris formuoja tolesnio žmogaus gyvenimo modelį. Pavyzdžiui, žmogus, gimęs prieš laiką, tam ...

neutral
siaubo filmas
papildai
renginiai
papildai nėščiosioms
Kepurės su UV
filharmonija
batukai
Livin - ekologiški ir natūralūs produktai
skinny
AK mokykla
maisto papildai
Nėščiosios diržas
gerosios bakterijos
kainoteka
Priemonė nuo plaukų slinkimo
mažieji stebuklai
treniruotės nėščiosioms
mažasis teatras
colief
dantų klinika
gelis nuo randų
vitaminai mamoms ir vaikams
kabrita
must bee
bioderma
keistuolių teatras
Zuza.lt - Vaikų prekės

Vaikystės sodas

odo priežiūros priemonės kūdkiui
darželis Klaužada
kosmetika moterims
Deinavos baldai vaikų kambariui
Mamos žurnalo prenumerata
kūdikių maistelis
papuošalai
žuvų taukai
auksomeistrai.lt
` `