Vieninga mamystė – geriausia, kas gali nutikti auginant vaikus

vieninga mamystė

„Kartu – mes galim“ steigėja, pirmojo marijampoliečių mamų susitikimo organizatorė Erika Kuzienė

Ko reikia kiekvienai mamai? Artimųjų palaikymo, supratimo ir nenutrūkstamos savirealizacijos mažylio auginimo atostogų metu.

Kaip svarbu mamoms pakeisti aplinką, naudingai prasiblaškyti pasakoja projekto „Kartu – mes galim“ steigėja, pirmojo marijampoliečių mamų susitikimo organizatorė Erika Kuzienė.

Mama irgi žmogus

„Mama irgi žmogus“, – juokaudama pasakoja Erika. „Mažyliui gimus, nesustoji būti moterimi. Nors akivaizdu, jog neriant į naujas mamystės patirtis, dažnai pritrūksta naudingos ir teisingos informacijos vaikų auginimo klausimais. Todėl ir gimė mintis, čia, Marijampolėje, surengti pirmąjį mamų su vaikais renginį, kurio metu siekėme išsiaiškinti, kokiomis aktualiomis temomis mamoms trūksta informacijos, ar jos jaučia poreikį reguliariai susiburti, ar jos realizuoja save ne tik naujose mamystės pareigose“, – kalbėjo pašnekovė.

Saugi erdvė vaikams

Pirmasis renginys, kuris vyko rugpjūčio 10 dieną, sulaukė ne tik gausaus marijampoliečių, bet ir verslininkių mamyčių su vaikais – rėmėjų susidomėjimo. Projekto organizatorė džiaugėsi, kad šiam pirmajam bendram susitikimui, rado vaikams saugią ir įtraukiančią erdvę. Kol mažieji laisvai tyrinėjo, mamos galėjo kokybiškai pabendrauti, susipažinti, pasidalinti patirtimis, užmegzti šiltus santykius ir papasakoti apie savo kuriamas savarankiškas veiklas, kurias derina su mažylių auginimu.

Projekto „Kartu – mes galim“ įkūrėja Erika taip pat dalinosi ir artimiausiais planais. Skuba pranešti, jog netrukus Marijampolės ir gretimų miestų mamytes su vaikais pakvies jau į kitą renginį! Jo metu kviestiniai svečiai, specialistai dalinsis ypatingai aktualiomis žiniomis ir patarimais apie mažylių auklėjimo subtilybes, kaip išlaikyti ramybę ir savitvardą, kai namuose chaosas.

Kokios temos aktualios šiuolaikinėms mamoms?

Renginio organizatorė atskleidė, jog dalyvavusios mamos itin domisi žindymo klausimais, apie greitą ir efektyvią odos priežiūrą namuose. Aktualios makiažo gudrybės, kai vienoje rankoje mažylis, o kitoje – akių tušas. Kokiomis priemonėmis saugiai ir greitai sutvarkyti namus, kai aplink šliaužioja žingeidus žmogus, pasaulį pažindamas viską ragaudamas. Kokie pasiteisinę naudingi ir lavinantys atradimai, žaislai vaikams palikę įspūdį ir tėvams, ir vaikams. Žinoma, aktualios temos apie sveikatą ir imunitetą stiprinančius produktus.

mamų renginiai

„Kartu – mes galim“ renginys

Erika Kuzienė kalbėjo ir apie tai, jog mamoms svarbu papildomo uždarbio galimybės, darbas iš namų: kaip suderinti papildomą veiklą su mamyste, kokią veiklą pradėti, kaip ją pasirinkti. Renginio metu ne viena mama prisipažino, kad mielai jungtųsi į verslo galimybę, kuri leistų negrįžti į samdomą darbą.

„Aš pati, būdama keturmečio mama, ir besilaukdama antrojo, puikiai suprantu visas šias moteris, kurios nori „persiplėšdamos“ viską ir visur spėti.

Tad kviečiu visas Marijampolės ir kitų miestų mamas atvykti kartu su vaikučiais į kitus planuojamus projekto „Kartu – mes galim“ renginius, kurių metu kviestinių specialistų – svečių pagalba nagrinėsime vis kitą naudingą, aktualią mums temą“, – ragino organizatorė Erika.

Norintys sudalyvauti būsimuose renginiuose ir pasisemti žinių, kviečiami sekti projekto „Kartu – mes galim“ informaciją socialiniuose tinkluose, kur bus pranešta kito renginio tema ir visa informacija. Tikimasi, jog informatyvūs renginiai mamoms kartu su vaikais taps ne tik gražia tradicija, tačiau ir galimybe kiekvienai mamai praplėsti žinių srautą rūpimais klausimais.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos: , , , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


1 + = trys

Kitos temos: