Intymioji nėščiosios higiena: kodėl netinka muilas, kuriuo plaunamos rankos

dvirage-cekienes

Jūratės Čiakienės nuotr. www.fotojurate.lt

Nėštumo metu pagausėja makšties išskyrų. Dėl jų prisireikia dažniau praustis. Tačiau persistengti nederėtų. Natūrali makšties terpė yra apsauginis barjeras, neleidžiantis daugintis kenksmingiems mikroorganizmams.

Nėštumo metu dėl hormonų poveikio ši terpė pakinta. Ypač dažnai prausiantis, naudojant netinkamas higienos priemones, makšties terpė dar labiau pakeičiama, ji nebesugeba atlikti apsauginės funkcijos, todėl makštyje ima tarpti ir daugintis nepageidaujami mikroorganizmai, galintys sukelti uždegimą.

Kiek kartų per dieną?

Jei išskyros labai gausios, arba karšta, gausiau prakaituojama, būtina praustis kelis kartus per dieną. Nereikėtų kiekvieną kartą prausiantis naudoti muilą. Su muilu apsiprausti pakanka vieną kartą per dieną. Dažnai prausiantis su muilu, suardomas odos išorinis hidrolipidinis sluoksnis, gali būti pažeista natūrali makšties mikroflora. Dėl tų pačių priežasčių prausiantis reikėtų naudoti tik nedaug muilo (lašą skysto muilo, kuris praskiedžiamas su vandeniu), ir jį kruopščiai nuplauti.

Kaip praustis?

Praustis reikėtų nuo priekio užpakalio link – taip sumažėja pavojus, kad bakterijos iš išeinamosios angos pateks į šlapimo takus ar makštį, sukeldamos jų uždegimą. Ta pačia kryptimi nusiprausus ir šluostomasi. Naudokite švelnų, gerai drėgmę sugeriantį rankšluostį. Rankšluosčius būtina dažnai keisti.

Kaip pasirinkti muilą?

Netinka intymiai higienai naudoti įprastą muilą, kuriuo plaunamos rankos. Šis muilas turi aktyvių tenzidų, agresyviau veikiančių hidrolipidinį odos sluoksnį. Šie tenzidai pažeidžia odą ir ją išdžiovina. Be to, muilas rankoms plauti paprastai naudojamas daugelio žmonių, ant jo gali likti nešvarumų, ir dėl to jis nėra tinkama priemonė intymiai higienai. Reikėtų rinktis tik specialias intymiai higienai skirtas priemones. Paprastai jos būna skystos, su specialiu dozatoriumi, švelnesnės nei įprasti muilai. Intymiai higienai skirtų priemonių pH turėtų būti 3,5-5,5 (atitikti fiziologinę silpnai rūgščią makšties terpę). 

Geriausia rinktis natūralias higienos priemones su įvairių augalų ekstraktais. Paprastai  intymios higienos priemonės gaminamos su ramunėlių, alijošiaus, medetkų, liepžiedžių, dedešvos ekstraktais. Reikėtų vengti labai stipriai putojančių, ypač kvapių, turinčių alkoholio priemonių.

Dezodorantai, intymios higienos servetėlės ir kitkas

Nėštumo metu reikėtų vengti intymių dezodorantų, nes jie gali sudirginti odą ir gleivinę, paveikti natūralią makšties florą. 

Norint nuolat jaustis švariai ir gaiviai, ne namuose, kai nėra sąlygų nusiprausti, galima naudoti drėgnas servetėles.

Reikėtų naudoti tik specialias, skirtas intymiai higienai. Veidui ir rankoms valyti naudojamos higieninės servetėlės turi alkoholio ir kitokių medžiagų, kurios, panaudotos ne toje vietoje, gali sudirginti odą ir gleivinę.

Priemonių makščiai plauti nėštumo metu nereikia naudoti (nebent išimtiniais atvejais tai skirtų ginekologas).

Pakeisdamos makšties terpę, jos gali sutrikdyti natūralią florą, o naudojamos paskutiniais nėštumo mėnesiais gali išprovokuoti priešlaikinius gimdos susitraukimus.

Apatinis trikotažas

Kelnaitės turėtų būti tik iš natūralaus pluošto: medvilnės, lino ar šilko. Šios medžiagos leidžia odai laisvai kvėpuoti.

Apatiniai drabužiai turi būti pakankamai laisvi ir patogūs, netrinantys ir nespaudžiantys. Apatinės kelnaitės turi būti keičiamos ne rečiau, kaip kartą per dieną. Reikėtų kreipti daugiau dėmesio ir į apatinio trikotažo skalbimą – rinktis kuo švelnesnes skalbimo priemones, geriausia – be fosfatų ir kitokių odą dirginančių medžiagų. Svarbu apatinius drabužius labai gerai išskalauti, išdžiovintus išlyginti karštu lygintuvu.

Higieniniai įklotai

Higieninių įklotų geriau būtų nenaudoti arba juos naudoti atsargiai. Jie neleidžia odai laisvai kvėpuoti, skatina prakaitavimą. Drėgmė intymiojoje zonoje savo ruožtu sudaro puikią terpę daugintis bakterijoms. Norėdama visada jaustis sausa ir švari, nėščia moteris, kuriai daug laiko tenka praleisti ne namuose, užuot naudojusi higieninius įklotus, verčiau turėtų su savimi nešiotis apatines medvilnines kelnaites pamainai.

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ vienas = 4

Kitos temos: