Vaikui atsibodo dūkti lauke? Pasigaminkite lipdymo tešlos

tešla

Jūratės Čiakienės nuotr. www.fotojurate.lt

Dar besilaukiant sūnaus kilo noras sąmoningai rinktis, ką ir kaip vartoti, apsvarstyti natūralias įprastų produktų alternatyvas, gyventi paprasčiau ir kiek sveikiau negu anksčiau.

Tad ir tokie „žali“ sprendimai kaip medžiaginės sauskelnės, neagresyvios kosmetikos ir buitinės chemijos priemonės, atidesnis maisto produktų rinkimasis atsirado mūsų gyvenime tarsi savaime. Pradėjau domėtis, kuo pakeisti įprastus plastikinius žaislus, ieškojau informacijos, kaip pačiai pasidaryti paprastus žaisliukus ir įvairias priemones užsiėmimams su vaiku namuose. Savo atradimais ir bandymais norėčiau pasidalinti ir su „Mamos žurnalo“ skaitytojais.

Reikės:

2 stiklinių miltų,

2 šaukštų aliejaus,

Pusės stiklinės druskos,

2 šaukštų citrinos rūgštelės,

1,5 stiklinės verdančio vandens,

Pasirinktų spalvų maistinių dažų.

Sumaišome miltus, citrinos rūgštelę ir druską. Įpilame aliejų ir dar kartą permaišome. Pilame verdantį vandenį ir maišome, kol masė taps vientisa. Jei ji per minkšta – įdedame dar šiek tiek miltų, jei kietoka – įpilame šiek tiek vandens ir dar keletą lašelių aliejaus.

Padaliname masę į tiek dalių, kiek turime skirtingų spalvų maistinių dažų. Įpylę dažų (kiek – priklauso nuo to, kokio intensyvumo spalvos norite), dar kartą viską gerai išminkome, kad spalva pasiskirstytų tolygiai.

Į lipdymo tešlą galima įlašinti lašelį pasirinkto eterinio aliejaus, pavyzdžiui, raminančio levandų ar antibakterinio arbatmedžio, tačiau nereikėtų jo padauginti dėl itin stipraus kvapo ar sąlyčio su oda.

Lipdymo tešla yra labai minkšta, todėl vaikams lengva ją minkyti, formuoti įvairiausias figūrėles, stiprinant mažas rankeles ir lavinant motoriką, rankų-akių judesių koordinaciją, dėmesio sukaupimą, skatinant kūrybiškumą.

Žaidimams su lipdymo tešla galima panaudoti nieko nekainuojančias gamtos priemones – iš parko parsineštus akmenėlius, kankorėžius, pagaliukus, kaštonus, kiekvienuose namuose randamus makaronus, žirnius, pupeles. Reikia tik šiek tiek fantazijos, kūrybiško požiūrio ir smagus laikas su vaikais garantuotas.

Mama Laura

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ devyni = 17

Kitos temos: