Lauko plytelės – atsakingas pasirinkimas

Lauko terasos plytelės

Lauko laiptų ar grindinio, pavyzdžiui, terasos, baseino, įrengimui geriausiai pasitarnaus lauko plytelės. Tačiau jų parinkimas – gana atsakingas sprendimas, reikalaujantis nemažai žinių, o dažnai ir eksperto patarimo. Apžvelkime, į ką atkreipti dėmesį renkantis lauko plyteles.

Kokio tipo plytelės tinkamiausios lauko apdailai?

Lauko plytelės yra vienas geriausių pasirinkimų vien dėl to, kad tai – išorės poveikiui bene atspariausia, ilgaamžiška ir praktiška apdailos medžiaga. Yra skiriamos trijų tipų plytelės: klinkerio, akmens masės ir keraminės. Deja, ne visos jos – tinkamos lauko erdvėms.

Klinkerio plytelės yra ilgaamžiškos, tvirtos, atsparios išorės poveikiui (saulei, lietui ir pan.). Lauko erdvėse labiau tinkamos yra neglazūruotos klinkerio plytelės. Jos puikiai tinka lauko terasoms, laiptams, balkonams ir kitoms lauko erdvėms.

Klinkeriniai laiptai

Akmens masės plytelės laukui yra pačios populiariausios, kadangi pasižymi puikiu atsparumu vandeniui, šalčiui, lietui, mechaniniam poveikiui, užtikrina dangos praktiškumą ir ilgaamžiškumą. Be to, jos taip pat vertinamos dėl estetinių savybių, mažesnės kainos. Akmens masės plytelės, skirtingai negu klinkerio, daug dažniau naudojamos baseino zonose, nors taip pat puikiai tinka terasų, laiptų, balkonų ir kt. įrengimui.

Akmens masės lauko plytelės

Tuo tarpu keraminės plytelės (dar vadinamos glazūruotomis) pasižymi mažu atsparumu vandeniui, todėl yra tinkamiausios patalpoms. Žinoma, jomis galima iškloti zonas po stogu, tačiau tai – ne pats optimaliausias sprendimas.

Apibendrinant, lauko apdailai geriausia rinktis akmens masės arba neglazūruotas klinkerio plyteles. Negana to, iš šių medžiagų pagamintos plytelės ne tik yra atsparios išorės poveikiui, bet ir lengvai prižiūrimos.

Plytelių dizainui – atidus dėmesys

Lauko laiptų plytelės ir kiti lauko grindiniai turėtų derėti prie netoliese esančių objektų. Neutralios spalvos ir tekstūros lengvai įsilieja į bendrą interjerą, tad yra saugiausias pasirinkimas. Taip pat verčiau rinktis raštuotas ar margas lauko plyteles, norint, kad jų priežiūra nereikalautų daug dėmesio.

Įrenginėjant lauko terasą, verta rinktis specialias terasines plyteles. Siekiant, kad terasos danga taptų pagrindiniu eksterjero akcentu, galima rinktis ryškesnių ar charakteringų raštų plyteles. Neutralių spalvų ir nuosaikesnių raštų plytelių danga pasitarnaus norint, kad eksterjere išryškėtų kitos terasos detalės.

Verta pabrėžti, kad lauko terasos plytelės (taip pat ir baseino, takų ar kitų grindinių) turėtų darniai derėti prie viso namo kiemo eksterjero. Geriausias rezultatas pasiekiamas pasikonsultavus su patyrusiu, profesionaliu specialistu.

Taip pat lauko erdvėms geriausiai tinka matinės (o ne blizgios) plytelės. Matinės plytelės reikalauja daug mažiau priežiūros, kadangi lengviau užmaskuoja nešvarumus, neatspindi saulės šviesos. Rekomenduojama lauko plytelių slidumo klasė – R11.

Terasos plytelės

Lauko plytelių montavimas – paskutinis, bet svarbiausias žingsnis

Net ir išsirinkus aukščiausios kokybės, tinkamiausio dizaino, prie bendro eksterjero deramas plyteles rezultatas gali nuvilti, jei plytelės nebus tinkamai sumontuotos. Negana to, laiptų ar lauko grindinių renovacija gali pareikalauti daug daugiau lėšų ir laiko išteklių. Lauko plytelių montavimui geriausia pasitelkti patyrusius specialistus.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ 5 = dešimt

Kitos temos: