Patarimai, kaip stilingai rengti vaiką ir neišleisti krūvos pinigų

Drabužių dizainerė Rita Žalynienė

Drabužių dizainerė Rita Žalynienė

Ar galime pasakyti, kad yra vaikų mada, kai dauguma tėvų drabužėlius vaikui komplektuoja iš to, ką atidavė draugės, išaugo vyresnieji vaikai, rado dėvėtų drabužių parduotuvėje ar gavo dovanų?

Drabužių dizainerė Rita Žalynienė tvirtina – stilių sukursite iš bet ko, tik reikia laikytis kelių taisyklių.

Patarimai, paremti mamos patirtimi

Rita yra baigusi drabužių konstravimo-modeliavimo specialybę, o į vaikišką madą pasuko tada, kai susilaukė pametinukų Dovydo ir Gabrielės. „Iš pradžių kūriau ir siuvau savo sūneliui ir dovanoms. Norinčių papuošti vaikus mamų daugėjo. Gimus dukrelei, mano veikla įgavo dar didesnį pagreitį, nes mergaitiškų drabužėlių visiems reikėjo dar labiau. Taip gimė vaikiškų drabužėlių ženklas „RZstyle-fashion“, – prisistato dizainerė. Kadangi jos modeliukai visada šalia, Rita iškart mato, kokio kirpimo drabužis pasiteisino, kokia spalva praktiškesnė, koks audinys vaikui mielesnis. Dovydas ir Gabrielė pirmieji išbando, ar tas modelis geras, gražus ir praktiškas.

Pasinaudokite Ritos patarimais, kaip rengti vaikus, tik visko gali būti, kad prieš tai teks išvalyti jau sukauptą vaiko rūbų spintą.

1 patarimas. Vaiką renk taip, kaip norėtum rengtis pats. Ar norėtumėte eiti į darbą atsirengę taip, kaip į darželį aprengėte dukrą ar sūnų? Dauguma atsakytų – o siaube, aišku, kad ne! „Mano nuomone, vaikai yra tokie patys svarbūs, kaip ir suaugusieji, tik mes į juos žiūrime, kaip į mažai suprantančius“, – sako Rita. Ar mautumėtės dryžuotas pėdkelnes, taškuotą sarafaną ir dar bliuzoną, dekoruotą Ana ir Elza? Dar didesnė kakofonija atsiranda rengiant viršutinius drabužius, nes dauguma vaikams siūlomų dalykų yra ryškūs ir margi. Striukė, batai, šiltos kelnės, šalikas, kepurė, pirštinės sukuria chaotišką ir netvarkingą vaizdą. Nors drabužiai ir brangūs, tačiau nederėdami tarp savęs atrodo negražiai.

neringos-banienes-nuotr-7

Neringos Banienės nuotr. www.neringosfotografijos.lt

2 patarimas. Pakanka vienos ryškios detalės. Rita mano, kad gausybė spalvų vaiką užgožia, o jei spalvos ramios, vaikas atsiskleidžia. „Galima komplekte parinkti vieną ryškų daiktą – striukę, šaliką ar batus, kaip akcentą, apie kurį „suktųsi“ kiti. O kai čia marga, ten marga, atsiranda chaosas. Tėvai pasakoja, kaip sunku rasti kažką vientiso. Viskas marga, net pižamos, kurios būtinai bus dekoruotos personažu. Iš tikrųjų vienspalvių, ramių drabužių yra, tik reikia parduotuvėse paieškoti, nes jie „prasmenga“ tarp spalvų gausos. Spalvų vaiko aplinkoje be galo daug – žaislai, ekranai, interjeras, knygos. Tada nors apranga tegul būna santūresnė“, – pataria Rita.

3 patarimas. Brangus ir pigus puikiai dera. Klaidinga nuomonė, kad gražiai ir stilingai aprengti vaikutį yra brangu. Pigus drabužis irgi gali būti stilingas ir gražus!Pati Rita, nors galėtų vaikus rengti tik savos kūrybos drabužiais, mielai perka prekybos centrų drabužių skyriuose. O brangesnį drabužį nuperka, jei jis praktiškas ir bus dėvimas ilgesnį laiką.

Puikiai galima priderinti ir kito vaikučio „perleistus“ drabužėlius. „Derindami pigų ir brangų sukursite puikų vaiko stilių. Mamos, būkite sumanios, ir gausite puikų rezultatą“, – drąsina dizainerė.

4 patarimas. Vaikui rūbų reikia nedaug. Dažnai vaikų drabužių spintos yra didžiausios visoje šeimoje, bet vaikas turi tik kelis mėgstamus rūbus. Žinoma, pirkdamas drabužį ne visada gali numatyti, ar jį vaikas pamėgs, tačiau reikia atsižvelgti, kokio charakterio ir būdo yra vaikas, – judrus ar ramus, kokia jo dienotvarkė, pomėgiai. Neverta pasiduoti emocijoms ir pripirkti 3, 5 ar 7 panašių drabužių, nes tik pragulės stalčiuje, tiesiog nespėsite jų aprengti. Užtenka turėti 2 drabužių komplektus išeigai, šventėms ar kitoms progoms. Kasdienių, žinoma, reikėtų daugiau, bet būtina atsižvelgti į vaiką – teplus ar „pedantas“.

neringos-banienes-nuotr-3

Neringos Banienės nuotr. www.neringosfotografijos.lt

5 patarimas. Svarbiausia – vientisumas. Komplektuojant vaiko spintą, reikėtų vengti atsitiktinių pirkinių. Pirmiausia reikia apgalvoti spalvų gamą, kuri dominuos, ir ieškoti tik tų spalvų drabužių. Taip bus lengviau komplektuoti, sukursite vientisą vaiko stilių. „Mano mėgstamiausios spalvos – pilka, rusva, smėlinė, švelniai persikinė, todėl mūsų vaikai tokių rūbų turi daugiausia, o aš parduotuvėse matau tik tokius drabužius, prie kitokių spalvų nė neinu ir nesipainioju.

Pėdkelnių išpardavimas? Kad ir kaip sukasi galva, net kūdikiams nepirkite labai margų, nes niekur nepriderinsite. Jeigu be galo norisi pirkti margas pėdkelnes, tada jos turėtų būti aprangos akcentas, o visi kiti drabužėliai – vienspalviai“, – pataria Rita.

6 patarimas. Vaikai pripranta prie estetikos, todėl įsikiškite, kai matote beskonybę. Sakysite, kad vaikai patys nori ryškių spalvų, personažų, margumo, bet jie labai greitai pripranta ir prie estetikos. Dauguma vaikų tiesiog nežino, kaip derinti, ką pasirinkti, todėl lengvai pasiduoda reklamos įtakai. „Stilių reikia ugdyti, o tada bus ir rezultatas. Ši misija tenka mamoms. Savo vaikams drabužėlius perku pati, bet dažnai imu ir juos kartu į parduotuvę. Sūnus jau pasako, kas jam patinka. Kol kas jis daugiau dėmesio kreipia į patogumą. Man labai stilingi atrodo vaikai su džinsais, nes prie jų viskas dera, tačiau mano nupirktų džinsų sūnus nė už ką nesimauna, renkasi patogias mano kurtas kelnes“, – sako Rita.

Neila Ramoškienė

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos:

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


2 + penki =

Kitos temos: