Artėja krikštynų sezonas. Ką dovanoti? Krikštynų dovanos – TOP 10

krikšto dovanos

Vitos Jurevičienė nuotr. www.fotovita.lt

Mada per krikštynas dovanoti kūdikiui sidabrinį šaukštelį į Lietuvą atkeliavo neseniai. Matyt, ši tradicija lietuviams pasirodė įdomi ir finansiškai prieinama, nes retai kurios krikštynos dabar apsieina be sidabrinio šaukšto.

Bet kurioje didesnėje juvelyrinių prekių parduotuvėje rasite sidabrinių šaukštelių nuo mažyčio suvenyrinio iki natūralaus dydžio valgomojo (kainos nuo 20 iki 100 Eu, priklausomai nuo dydžio). Populiariausi – arbatiniai šaukšteliai, ant kurių kojelės yra vietos linkėjimams išgraviruoti. Juvelyrai-graveriai pasakys, kad dedikacijas ant šaukštelių dabar graviruoja net dažniau nei ant vestuvinių žiedų. Beje, ši paslauga irgi nėra brangi – už 10 Eu galima išgraviruoti visą posmą.

Tradicija žavi, bet kodėl reikia dovanoti būtent sidabro, o ne kokio nors kitokio metalo šaukštą?

Nors žavimės sidabro grožiu, retai kuris žinome, kad šis metalas dar ir gydo. Pavyzdžiui, senovės Egipte sidabrines plokšteles dėdavo ant žaizdų, kad jos greičiau gytų. Daugelyje tautų šventindami naujus šulinius į juos primėtydavo sidabrinių monetų, nes sidabras naikina mikrobus. Sidabru valytas vanduo negenda ir nežydi. Mokslininkai ištyrė, kad sidabras gali sunaikinti 650 įvairiausių bakterijų, bet nepažeidžia organizmo mikrofloros. Atskleidus šias unikalias sidabro savybes, buvo imta gaminti vandens filtrus su sidabro jonais, juos įdiegti į skalbimo mašinų gamybą.

Galbūt ateityje paaiškės ir dar kokių nors stebuklingų sidabro galių, o dabar aišku, kad sidabras:

nesukelia alergijos

puikiai dezinfekuoja

skatina gyti žaizdas

valo vandenį

stiprina imunitetą.

Simboliška, kad kūdikiams dovanojami daiktai iš šio tausojančio ir gydančio metalo. Deja, tėvai tai priima tik kaip simbolį ir slepia šaukštelį dėžutėje sekcijos gilumoje. Iš tikrųjų krikštatėviai, dovanodami sidabrinį šaukštelį, linki ne tik turto, bet ir sveikatos, todėl reikia leisti mažyliui sidabriniu šaukšteliu naudotis – juo valgyti viską nuo pirmosios košės. O krikštatėvių pareiga laiku pamatyti, kada vaikas sidabrinį šaukštelį „išaugo“ ir kas kelerius metus padovanoti vis didesnį.

Dovanų TOP 10

Iš Jūsų laiškų sudarėme populiariausių Lietuvoje krikštynų dovanų sąrašą:

1. Aukso kryželis.
2. Kitoks aukso papuošalas: auskarai, grandinėlė.
3. Sidabrinis šaukštelis.
4. Pinigai.
5. Biblija.
6. Pliušinis žaislas.
7. Tuo metu aktualus reikmuo – sportinis vežimėlis, vaikštukai, šokliukas.
8. Nuotraukų albumas prabangiais viršeliais.
9. Dėžutė papuošalams.
10. Angelas (skulptūrėlė).

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , , ,

Rekomenduojami video

3 komentarai kategorijoje “Artėja krikštynų sezonas. Ką dovanoti? Krikštynų dovanos – TOP 10”

 1. 2014/11/05 at 13:14 #

  Kai kurios krikštynų dovanos tikrai nėra labai praktiškos. Mano nuomone, tai svarbiausia, kad vaikui liktų prisiminimas ilgam laiku 🙂

 2. Smiltė
  2015/03/19 at 22:23 #

  Mano nuomone, tai dauguma išvardintų dovanų yra „seno sumetimo“, be jokio kūrybiškumo, dabar įvairūs prekeiviai siūlo daug įvairesnį pasirinkimą įvairių dovanų, susijusių su krikštynomis. Juk tokios dovanos kaip šaukštelis ar kryželis ilgam nugula į sekciją ar saugojimo dėžutę ir praranda savo tiesioginę paskirtį. Įdomu po kiek laiko mamytės prisimena kad turi tokias dovanas? Tai kam išleisti 300 lt ir šių daiktų visai nematyti ir nenaudoti. Pinigai, visai banalu, tikrai vaikui nereikia pinigų, yra vaikiškų dalykų, ir manau, jog pinigus dovanoti yra lengviausia, nors iš tikrųjų, visi kas dovanoja pinigus, tai tiesiog pasako, jog man nebuvo laiko ruoštis ar visai nerūpėjo tavo šventė, kitaip sakant be fantazijos.

 3. Nomeda
  2017/03/08 at 14:14 #

  Pritariu dėl pinigų dovanojimo. Man taip pat šis dalykas nepatinka ir pati to niekada nedarau. O vaikui dovanoti pinigus visai netinka, tai išeina kaip dovana tėveliams. Man krikštynų dovanos turi būti simbolinės ir ilgaamžės. Nesvarbu kas tai, kryželis, šaukštelis ar dar koks kitas suvenyras. Tiesiog tas vaikas turi tą dovaną visam gyvenimui kaip prisiminimą nuo krikšto tėvų. Ir nematau tame nieko blogo.

Palikite atsiliepimą


penki − = 3

Kitos temos: