Pakruojo dvaras: „Gyvojo muziejaus“ programa, poilsio ir edukacinių programų pasiūlymai 2018-ųjų vasarai ir rudeniui

Poilsis Pakruojo dvare puikiai suderintas su įvairiomis edukacinėmis pramogomis

Pakruojo dvaras – Šiaurės Lietuvos kultūros perlas. Kadaise dvarą valdė kilmingi vokiečiai von der Roppai. Šiandien dvaro teritorijoje yra per 40 išlikusių pastatų, o šeštadieniais dvare vykstančio gyvojo muziejaus metu lankytojai gali susipažinti su autentišku XIX a. dvaro gyvenimu.

Rašytiniuose šaltiniuose jau nuo XVI a. minėtas dvaras turėjo daug šeimininkų, kol galiausiai atiteko grafui Vilhelmui von der Roppui ir jo žmonai Aleksandrai.

Jiems valdant, dvaras su greta įsikūrusiais bravoru, vaistine, ledaine, smukle, ligonine, kalve ir net bažnyčia suklestėjo ir tapo apylinkės centru. Daugelis šių objektų edukacinių programų metu veikia ir šiandien, o geriau į XIX a. realijas įsijauti leidžia legendinio Tado Blindos pasirodymas. Poilsis Pakruojo dvare puikiai suderintas su įvairiomis edukacinėmis pramogomis.

Visus metus programa „Gyvasis muziejus“ vyksta šeštadieniais, o gegužės-spalio mėnesiais – dar ir sekmadieniais

Pakruojo dvaras: renginiai

Pakruojo dvaras visus, norinčius ne tik pailsėti, bet ir tapti dvariškų pramogų dalyviais, kviečia į „Gyvąjį muziejų“. Visus metus programa vyksta šeštadieniais, o gegužės-spalio mėnesiais – dar ir sekmadieniais. Vidurdienį prasidedančiose dvaro pramogose svečiai sutinkami su žirgais, pasveikinami barono.

Po sutikimo dvaro svečiai:

  • mokosi aristokratiško jojimo;
  • yra supažindinami su audimo paslaptimis;
  • stebi senovinės duonos kepimo procesą;
  • iš parfumerės mokosi gaminti purškalus ir tepalus;
  • apsilanko pas vėlėją, kuri karšia vilną ir velia drabužius, siuvėją ir „rėdytoją“, kurios siuva, taiso drabužius, rengia dvaro ponus;
  • lankosi pas dvaro Žaldokas jo bravore, ir kt.

Dvaro svečiai mokosi aristokratiško jojimo

„Gyvajame muziejuje“ lankytojai nusileidžia į bausmių rūsį, vaikštinėja po dvaro rūmus, pietauja karčiamoje arba pokylių salėje, tampa žirgų lenktynių stebėtojais, jiems organizuojamas kamerinės muzikos koncertas žvakių šviesoje bei vaidinamas barono mėgstamiausias spektaklis „Hamletas“.

Pakruojo dvaras: viešbutis

Dvare laukia ir daugybė kitų pramogų, o jei norisi tapti ne tik „Gyvojo muziejaus“ dalyviu, bet ir pratęsti pažintį su dvaru, siūloma ir nakvynė Pakruojo dvare[1].

Pakruojo dvaro viešbutis įsikūręs Malūnininko name, kuriame yra 22 unikalūs, dvariška dvasia alsuojantys kambariai. Malūnininko namas įkurtas ant vaizdingo Kruojos upės kranto. Lankytojų patogumui čia įrengti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai, keturviečiai ir šeimyniniai kambariai.

Norintieji ramesnio poilsio Pakruojo dvare 2018 m. antrąjį pusmetį gali rinktis nakvynės paketą su atpalaiduojamaisiais masažais Jai ir Jam bei kino vakaru „Vėjo malūno“ kino teatre degant žvakėms[2] arba paketą su kūno ir nugaros masažais, pirtimi[3] ir kitomis pramogomis.

Pakruojo dvaro viešbutis įsikūręs Malūnininko name, kuriame yra 22 unikalūs, dvariška dvasia alsuojantys kambariai

Kiekvienas pasiūlymas Pakruojo dvaro barono kruopščiai apgalvotas ir praturtintas ypatingais momentais, pavyzdžiui, laiško rašymu žąsies plunksna. Pakruojo dvaro infrastruktūra nuolat tobulėja, jame vyksta vis įvairesnių ir įvairesnio amžiaus lankytojus pritraukiančių renginių.

Dvaras mielai laukia ne tik jaunų porų, bet ir šeimų su vaikais: jos taip pat kviečiamos dalyvauti „Gyvojo muziejaus“ programoje, vaišinamos žolelių gėrimu, GRILL vakariene ir pusryčiais bei kviečiamos į kino vakarą[4]. O jei turite daugiau laisvo laiko, dvare su šeima galite praleisti net tris įsimintinas dienas[5].

Nakvynė Pakruojo dvare puikiai tinka ir aktyvesnį laisvalaikį mėgstantiems žmonėms: trumpą, bet turiningą jų poilsį praskaidrins jodinėjimas žirgais prižiūrint patyrusiam instruktoriui[6].

Didžiausio Šiaurės Lietuvoje dvaro personalas pasirengęs padėti suorganizuoti šventę iki menkiausių smulkmenų

Pakruojo dvaras: vestuvės

Pakruojo dvaras patraukia ir būsimųjų jaunavedžių dėmesį: parko teritorijoje galima organizuoti tiek ceremoniją (atvykta ceremonmeisteris), tiek fotosesiją dvaro parkuose, pastatuose, tiek ir ištaigingą pokylį, kuriame gali dalyvauti net iki 3000 svečių!

Pakruojo dvaras siūlo vestuves be rūpesčių: pasirūpina pokyliu, svečių nakvyne, pagal užsakovų poreikius sudaro valgiaraštį, maloniai aptarnauja ir siūlo platų pramogų spektrą.

Didžiausio Šiaurės Lietuvoje dvaro personalas pasirengęs padėti suorganizuoti šventę iki menkiausių smulkmenų bei praturtinti jūsų laisvalaikį!

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Vienas atsiliepimas kategorijoje “Pakruojo dvaras: „Gyvojo muziejaus“ programa, poilsio ir edukacinių programų pasiūlymai 2018-ųjų vasarai ir rudeniui”

  1. 2020/01/31 at 14:33 #

    Šią vasarą dvarą aplankėme su šeima ir likome iš tikro patenkinti. Puikus laiko praleidimas su įdomiomis pramogomis ir jaukiu poilsiu

Palikite atsiliepimą


3 − = vienas

Kitos temos: