5 patarimai renkantis akinukus nuo saulės

kuoras

Konsultuoja akių ligų gydytojas Robertinas Kuoras „Vilniaus optika“

akiniai

Virginijos Sankalienės nuotr.

1. Svarbiausia akiniuose – lęšiai. Vaikams labiausiai tinka žalios arba rudos spalvos lęšiai nuo saulės. Nereikėtų rinktis geltonų, oranžinių stiklų – jie tikrai neapsaugos akių saulėtą dieną. Nerekomenduojami ir juodi.

2. Rinkitės poliarizuotus ar fotochrominius lęšius su antirefleksine danga. Tokie lęšiai atspindi žalingus saulės spindulius, nepraleisdami jų į akis, todėl vaizdas bus ryškus.

3. Pirkdami akinukus, paskaitykite jų etiketę. Ant kiekvienų akinių žymima akių apsaugos klasė. Jų yra 5: nuo vos vos užtamsintų iki beveik juodų, skirtų einantiems į kalnus ar į kitas saulės labai apšviestas vietas. Vaikų akinukai turėtų būti ne žemesnės nei 3 klasės, tuomet jie neakins vaikų.

4. Atkreipkite dėmesį į rėmelių kokybę. Vaikiški akiniai turi būti lankstūs, minkšti, tarsi guminiai, gerai priglusti prie veido, nespausti. Gerus akinukus galite net ištiesti į vieną liniją – atleidus akinių ienelės vėl sugrįžta į savo vietą. Jei rėmeliai kieti ir nepaslankūs, jie greičiau suluš, bus nepatogūs nešioti, trukdys žaidžiant ar sportuojant.

5. Vaikai turi savo madas, todėl nepirkite akinukų nuo saulės be vaiko. Tegul pats išsirenka mėgstamos spalvos rėmelius, žaismingus akinukus, jie gali būti papuošti animacinio personažo paveikslėliu ar suteikiantys norimą įvaizdį. Paties išsirinktus akinukus vaikas mieliau nešios.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos:

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


7 − = nulis

Kitos temos: