Optikose – naujienų metas: fotochrominiai + poliarizuoti akinių lęšiai viename

Gydytojas oftalmologas Robertinas Kuoras

Ne tik drabužių ir batų gamintojai pavasarį pristato naujas kolekcijas. Tie, kurie nešioja akinukus, – nepamiršti. Jiems optikos žada šaunių pavasarinių naujienų.

Pataria gydytojas oftalmologas Robertinas Kuoras

Kokios naujovės 2019 metų pavasarį-vasarą?

Dabar pats laikas pasirūpinti akiniais, kurie ne tik leistų gerai matyti, bet ir gerai komfortiškai jaustis tiek atokaitoje (ryškioje saulėje), tiek pavėsyje, pritemdytose patalpose.

Dažniausiai klientai skundžiasi, kad akinių lęšiai yra per šviesūs arba per tamsūs įvairiose gyvenimo situacijose. Tie, kurie nešioja korekcinius akinius, supranta, kaip svarbu lęšių prisitaikymas prie įvairių oro ir aplinkos sąlygų. Todėl iki šiol kuriamas ir tobulinamas superlęšis – vienas patogus, universalus produktas, tinkantis nešioti kiekvieną dieną.

Fotochrominiai + poliarizuoti akinių lęšiai viename

Šį pavasarį tapo populiari rinkos naujovė fotochrominiai + poliarizuoti akinių lęšiai viename (pvz., NuPolar Infinite Grey lęšiuose gauta nauja kokybė ir komfortas, sujungus teigiamas fotochrominio lęšio ir poliarizuoto lęšio savybes). Tai dvejopai akis  saugančio poveikio lęšiai, turintys visapusišką apsaugą nuo UVA ir UVB saulės spindulių.

Lęšius galima užsakyti su dioptrijomis. Tai universaliausi akinių lęšiai, sukurti su unikalia poliarizacijos technologija, sujungiant ją kartu su fotochrominių lęšių technologija. Poliarizuoti lęšiai keičia spalvą, priklausomai nuo saulės intensyvumo. Jie turi plačiausią šviesos pralaidumo ir tamsėjimo diapazoną ir abiejų lęšių savybes.

Apžvelkime, kas tai yra.

Fotochrominiai lęšiai

Saulės Sielos Studijos nuotr.

Fotochrominiai lęšiai – tai mums žinomi lęšiai-chameleonai, kurie keičia spalvos intensyvumą: pritemsta, priklausomai nuo saulės šviesos ir UV spinduliuotės intensyvumo, pritemdami saugo akis nuo UV spindulių saulės atokaitoje, o patekus į šešėlį greitai praskaidrėja. Žinotina, kad prašviesėjimo greitis yra toks pats svarbus kokybės ir komforto kriterijus, kaip ir užtamsėjimo intensyvumas, nes, pavyzdžiu tai labai aktualu įvažiavus su automobiliu į tunelį, kad vairuotojas net ir trumpam tamsiame tunelyje neatsidurtų su tamsiais akiniais ir neprarastų orientacijos.

Šiuolaikiniai lęšiai pradeda tamsėti/šviesėti per kelias sekundes ir visiškai – iki 90 procentų – užtamsėja per 30 sekundžių.

Ne tokia sena naujovė – automobilyje tamsėjantys fotochrominiai lęšiai. Tai tapo aktualu, kai dauguma  automobilių gaminami su UV spindulių nepraleidžiančiais stiklais.

Transitions Signature VII automobilyje jie užtamsėja iki 53 proc. veikiami intensyvių saulės spindulių e), o maksimalus užtamsėjimas saulės atokaitoje siekia 90 proc. ir saugo nuo žalingų UVA ir UVB spindulių.

Ne visi UV spinduliai yra žalingi – mokslininkai dirba tobulindami fotochrominio lęšio formulę, kad jie sulaikytų tik žalingus UV spindulius, o praleistų siaurą UV diapazoną, kuris nežalingas mūsų akims.

Sparčiai populiarėjanti šių metų naujiena – naujos fotochrominių lęšių spalvos: žalia (smaragdo), turkio (safyro) ir violetinė (ametisto) spalva. Šie lęšiai irgi intensyviai pritemsta, skaidrėja ir temsta greitai. Į šviesos intensyvumą reaguojantys lęšiai saulės atokaitoje teikia komfortą akims ir išoriškai gražiai atrodo.

Norėčiau pažymėti populiarėjančius tamsėjančius žaliai fotochrominius lęšius. Jie ypač naudingi tiems, kurie turi akių problemų, kurių akys ašaroja. Žalia spalva ypač naudinga žmonėms, sergantiems glaukoma.

Poliarizuoti lęšiai

Poliarizuoti lęšiai pasižymi efektyviu atspindėtų ir akinančių spindulių blokavimu, bei kontrastingu ir ryškinančiu regėjimo pojūčiu, bei 100 proc. apsauga nuo UV spindulių.

Praėjusių metų pavasarį pradėjusi populiarėti naujovė buvo tamsinti lęšiai su priekine įvairių atspalvių veidrodine danga, jų priekiniame paviršiuje pašnekovas galėjo matyti save ir visai nematė jūsų akių. Lietuvoje jie tapo populiarūs tarp jaunimo, keliaujančio į pietų kraštus.

Vis dažniau akiniuose nuo saulės dažytus įvairiomis spalvomis lęšius keičia technologiškai sudėtingesni lęšiai. Tai ypač aktualu tiems, kurie turi nuolat nešioti akinius su dioptrijomis, naudinga šiuos lęšius skirti nešioti vaikams, kuriems didėja trumparegystė.

Pastebėta, kad vaikams, nešiojantiems poliarizuotus akinius, trumparegystės vystymasis sustoja. Optikose paprastai rekomenduojami poliarizuoti akinių lęšiai saulės akiniams.

Dar viena 2019-ųjų tendencija – korekciniai akiniai su ant jų dedamais specialiais prisegamais tamsintais įvairių spalvų akinių lęšiais.

www.optika.lt

Naujų kolekcijų akinių ieškokite šiuose salonuose:

„Vilniaus optikoje“

J.Basanavičiaus g. 14, Vilniuje

Tel. +370 655 03331

„Matymo centre“

Savanorių pr. 53, Vilniuje

Tel. +370 652 01112

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Vienas atsiliepimas kategorijoje “Optikose – naujienų metas: fotochrominiai + poliarizuoti akinių lęšiai viename”

  1. Mantas
    2019/08/21 at 10:57 #

    Tam gamyntojui gal ir naujiena, kitos firmos jau bent penkmetį tokius akinius gamina, pvz drivewear

Palikite atsiliepimą


− septyni = 2

Kitos temos: