Oftalmologai skambina pavojaus varpais. Liūdna statistika rodo, jog vis daugiau žmonių nepaiso prastėjančio regėjimo, vengia tikrintis akis ir nešioti akinius. To pasekmės – laiku nepastebėtos ir negydomos klastingos akių ligos, kurios ne tik pablogina regėjimo kokybę, bet ir atima regėjimą. Kodėl žmonės nesitikrina akių? Dažniausios priežastys, dėl kurių vengiama kreiptis į akių gydytoją – nežinomybės baimė ir baimė išgirsti, jog yra reikalingi korekciniai akiniai. Vis tik šias baimes galima išvaikyti tiksliai žinant, kaip vyksta akių patikrinimas ir įsisavinant tai, jog akiniai nėra gąsdinantis nuosprendis. Anaiptol, šiuo metu korekciniai akiniai laikomi itin stilingo įvaizdžio akcentu, svarbiausia žinoti, kaip šį stilingą įvaizdžio akcentą tinkamai išnaudoti. Tad sužinokite.
Kaip vyksta akių patikrinimas?
Tyrimai atskleidžia, jog daugiau nei 50 procentų pavojingų akių ligų galima suvaldyti laiku pasitikrinus akis ir pradėjus veiksmingą gydymą. Todėl reguliarus akių patikrinimas asmenims nuo 18 metų rekomenduojamas bent kartą per 1–2 metus, o sulaukus 40 metų akis tikrintis būtina kasmet. Vis tik dažnu atveju šių rekomendacijų nėra laikomasi. Kodėl?
„Neturiu laiko“, „Vėliau“, „Dar pakankamai gerai matau“, „Bijau“ – tai dažniausi akių patikrą vengiančių atlikti žmonių pasiteisinimai, kylantys dėl nežinomybės, kaip vyksta akių patikrinimas ir ko jo metu galima tikėtis. Todėl labai svarbu žinoti, jog šiais laikais dėka specialios bei modernios medicininės įrangos akys yra patikrinamos itin greitai, paprastai ir neskausmingai.
Profesionali akių patikra atliekama tiek gydytojo oftalmologo kabinete, tiek optikos salone, kur dirba patyrę optometrininkai. Dažniausiai įprastas akių patikrinimas užtrunka vos 20–30 minučių, per kurias atsižvelgus į individualius poreikius atliekami jokio skausmo ir diskomforto nekeliantys tyrimai, tokie kaip žiūrėjimas į regėjimo lentelę, akispūdžio matavimas bekontaktiniu tonometru, akių apžiūra biomikroskopu ir kt. Šie tyrimai padeda tiksliai nustatyti pačiais įvairiausias akių ligas ir atsakyti į esminį klausimą: ar akys mato gerai ar joms reikalinga pagalba – korekciniai akiniai? Reikia žinoti, jog akiniai gali būti išrašomi ne tik nuolatiniam nešiojimui. Taip pat akiniai gali būti skirti tik vairavimui, skaitymui ar darbui kompiuteriu. Bet kokiu atveju korekciniai akiniai gali tapti ne tik veiksminga pagalba akimis, bet ir išskirtinai žavaus bei stilingo įvaizdžio dalimi.
Reikalingi akiniai? Patarimai, padėsiantys jaustis ir atrodyti nuostabiai
Nepaisant to, kad vis daugiau kalbama apie korekcinius akinius kaip apie stilingo įvaizdžio akcentą, išgirdus, jog reikia akinių, neretai aplanko baimė ir nuogąstavimai, susiję su išvaizdos pokyčiais. Nerimaujama, jog korekciniai akiniai pablogins išvaizdą, prisidės prie mažesnio pasitikėjimo savimi ar net įtakos patyčias. Tačiau tokias mintis reikėtų stumti kuo toliau, nes šiuo metu nešiojantys akinius pagyrų dėl stilingos išvaizdos sulaukia kur kas daugiau. Verta pastebėti, jog akiniai yra tokie populiarūs, jog jais puošiasi net ir tie, kurie neturi regos problemų. Geriausia yra tai, jog stilingų korekcinių akinių pasiūla – itin gausi, tad kiekvienas gali rasti sau labiausiai tinkančius akinius. Žinoma, svarbu žinoti, ko ieškoti. Todėl dalinamės naudingais patarimais, padėsiančiais išsirinkti tokius korekcinius akinius, kurių dėka lydės puiki nuotaika, žavi išvaizda ir kur kas didesnis pasitikėjimo jausmas.
• Išryškinkite veido bruožus. Korekciniai akiniai gali padaryti tai, ko kartais nepavyksta net brangiausioms makiažo priemonėms – natūraliai išryškinti gražiausius veido bruožus. Jei turite šviesią odą, šviesius plaukus ir mėlynas akis, venkite itin tamsių akinių rėmelių: juodų, tamsiai rudų ar tamsiai pilkų. Rinkitės švelnesnius atspalvius – mėlynus, sodriai rudus ar vėžlio kiauto rašto akinių rėmelius, taip savo veido bruožams suteiksite natūralaus švelnumo. Jei jūsų odos spalva yra tamsesnė, plaukai tamsiai rudi ar juodi, o akys rudos, tuomet ypatingai žaviai atrodysite pasirinkus žemiškų tonų akinių rėmelius – gilios žalumos, sodriai rudos ar pilkos spalvos.
• Sujunkite su savo asmenybe. Akiniai ne tik leidžia geriau matyti, bet ir yra svarbi asmenybės saviraiškos dalis. Todėl geriausiai jaustis ir atrodyti padeda tokie korekciniai akiniai, kurie pristato pasauliui asmenybę. Meniškos asmenybėms ypatingai tinka Retro stiliaus akiniai, kurie gali būti įvairių formų: nuo apvalių Johno Lennono stiliaus akinių iki išraiškingųjų katės akių formos akinių rėmelių. Mėgstantys išsiskirti iš minios, savo unikalumą pabrėš pasirinkę didelius kvadratinius ar apvalius akinių rėmelius, o vertinantys santūrumą bei dalykiškumą, tai gali pabrėžti pasirinkę minimalistinio stiliaus, klasikinius akinių rėmelius.
• Atkreipkite dėmesį į nešiojimo komfortą. Puiki išvaizda – dar ne viskas. Labai svarbu, jog nešiojant korekcinius akinius būtų jaučiamasi patogiai. To galima pasiekti pasirinkus iš aukštos kokybės medžiagų pagamintus akinius, kurie yra tvirti bei patvarūs, tačiau taip pat niekur nespaudžia ir nesmunka. Todėl prieš įsigyjant akinius būtina įsitikinti, ar jie teikia maksimalų komfortą. Įsitikinkite, ar akinių rėmeliai nėra per dideli jūsų veidui ir ar neslysta nuo nosies. Taip pat atkreipkite dėmesį į tai, ar akiniai turi reguliuojamas nosies pagalvėles, kurios suteikia galimybę pritaikyti akinius savo veido formai. Pasirinkus tokius korekcinius akinius, kurie idealiai priglunda prie veido, didelė tikimybė, jog apskritai pamiršite, jog jūsų veidą puošia akiniai, nes jų tiesiog nejausite.
Neverta bijoti ir gerą regėjimą paaukoti
Baimė tikrintis akis. Baimė nešioti akinius. Ar išties dėl šių baimių verta paaukoti gerą regėjimą? Žinoma, kad ne. Labai svarbu suprasti, jog reguliarus akių patikrinimas yra būtinas tam, kad akys būtų apsaugotos nuo pačių įvairiausių ligų, kurios negydomos neretai baigiasi liūdniausiu scenarijumi – aklumu. Na, o korekciniai akiniai jau seniai nebėra tai, ką nešioti nepatogu, gėdinga ar negražu. Dabar korekciniai akiniai yra ir geresnė rega, ir stilingesnis įvaizdis, ir svarbi saviraiškos forma.