Namai prasideda nuo spalvų: interjero konsultantės patarimai

Rugilė Jautakaitė

Rugilė Jautakaitė

Pastarieji metai dar kartą įrodė, kokie svarbūs namai. Juose mes jau ne tik ilsimės ir leidžiame laisvalaikį, dažnai – ir dirbame, juose mokosi vaikai, juose vyksta visas gyvenimas nuo ryto iki vakaro. Todėl labai svarbu, kad namai būtų patogūs ir harmoningi, kad juose būti būtų gera.

Pradedame naują rubriką apie interjero dizainą, kuriame kalbėsime apie tai, kaip namus padaryti jaukesnius. Kartais tam nereikia didelių žingsnių, pakanka geros idėjos – ir namai atsinaujina.

Rubrikos konsultantė  – „Nacionalinio interjero konkurso 2020 dalyvė“, interjero dizainerė Rugilė Jautakaitė.

Rugilė Jautakaitė,

interjero dizainerė
Mob.: +370 602 98856

E-mail: rugilejautakaite@gmail.com
Facebook: RugileJautakaiteInterior

Sakoma, kad žmogų pirmiausia sutinka pagal drabužį. O pirmą įspūdį apie namus sudaro spalvos. Spalvos – tai nuotaika ir galingas įrankis nuotaikai keisti. Spalvų derinimo procese galima rasti vis kažko naujo, tai teikia gyvenimo džiaugsmo.

Svarbu ne viena konkreti spalva, o jų darna ir bendravimas tarpusavyje. Net ir mažiausiai patinkančią spalvą galima apžaisti taip, kad be jos neįsivaizduotume, pavyzdžiui, savo virtuvės.

Ar egzistuoja šioje srityje mados?

Mados visada bus ir jos keisis, taip sukurtas pasaulis. Pažiūrėjus dešimtmečių senumo interjerus, matyti labai aiškios tendencijos, ir iš spalvų, per daug nesigilinant į baldus, galima nuspėti, kokio tai laikmečio interjeras. Manau, tikrai daugybė šeimų šiuo metu turi namuose ryškiai persikines sienas, bet dabar sienas dažyti tokia spalva nori vos vienas kitas. Specialiai paisyti madų tikrai nereikia, nes spalvų tendencijos į mūsų gyvenimus ateina organiškai. Pavyzdžiui, pamatysite žurnale tris-keturis naujus interjerus, dekoruotus, tarkime, švelnia violetine spalva, ir žinosite, kad violetinė yra labai graži spalva, su kuria gyventi tikrai galėtumėte.

Ką mėgsta lietuviai?

Lietuviai ištikimi pajūrio vaizdams ir skandinavų minimalizmui. Smėlio, pilkos spalvos bazinės spalvos su jūros, pušyno akcentais – derinys, nepaliekantis abejojančių, kad namie atsiras jaukumas, kurio visi taip trokštame. Labai džiaugiuosi, kad mūsų tauta vis labiau domisi natūralumo bei tvarumo temomis. Renkasi kokybiškas prekes, kurios džiugins ir akį, ir širdį ilgiau, ir žinodami, kad jų nusipirkta interjero detalė yra rankų darbų ir vienetinė. Tai sukuria ypatingą aurą namuose.

Kaip spalva gali harmonizuoti būstą?

Spalvos yra namų harmonijos pagrindas. Galite turėti puikiai suplanuotą būstą, bet jei vyraujančios spalvos bus juoda ir raudona, ir nors šios spalvos jūsų mėgstamiausios, tikriausiai neilgai ištvertumėte tokiam būste. O jeigu langų kambariuose yra nedaug ar jie maži, ilgainiui tokiame būste gyventi pasidarytų labai niūru ir slogu. Namai yra erdvė, į kurią grįžtame po darbų, norėdami pabūti su šeima ir svarbiausia – atsipalaiduoti. Tam turite susikurti geriausias sąlygas.

Kas diktuoja būsto spalvas?

Visų pirma reikia atkreipti dėmesį į langų dydžius ir į tai, kiek saulės šviesos patenka pro langus. Jei langai vitrininiai, galima daugiau pažaisti su tamsiais tonais, nes dienos šviesos didesnis srautas tai kompensuos. Jei langai maži, ne iki žemės, tuomet labai rekomenduoju būstą įrenginėti šviesiomis spalvomis. O jei atsispirti tamsiems dalykams yra sunku, tuomet apsiriboti tik ties detalėmis.

Ar yra kokia formulė, kiek interjere turi būti ramių spalvų, kiek aktyvių, kiek foninių?

Formulės nėra, bet yra proporcijos. Į skandinavišką pilką stilių įkomponavus persišką rankų darbo kilimą jis atrodytų per ryškiai, bet jei kilimo spalvomis papildytume  kitus kambario elementus, tuomet daiktai tarpusavyje susikalbėtų, sukurdami harmoniją.

Kur dėti spalvinius akcentus– ant sienų, baldų, interjero detalių?

Akcentas, lotyniškai reiškiantis „kirtį“, puikiai papildo arba prislopina didesnių plotų apdailos medžiagas. Dažnai spalviniais akcentais pasirenku tekstilę, nes ją daug lengviau pakeisti, spalvų tendencijoms pasikeitus. Tuomet nereikia perdažinėti sienų, o tiesiog pasisiūti naujas užuolaidas, ir namai stebėtinai atsigauna.

Kiek svarbu bendra namų spalvų gama (ar būtinai visuose kambariuose vienoda)?

Nors retkarčiais pasitaiko tokių nuomonių, bet aš kategoriškai jai nepritariu. Net Versalio rūmuose ar „Ermitaže“ Sankt Peterburge visos salės dekoruotos  skirtingomis spalvomis, ir šie pastatai žinomi visame pasaulyje. Spalvos – pirminiai mūsų akių receptoriai, juos reikia patenkinti nevaržant širdies.

Ar vaiko arba paauglio kambarys irgi turėtų išlaikyti bendrą namų spalvų gamą?

Ne kartą esu girdėjusi, kad paaugliai trokšta juodų tamsių spalvų, bei patariu tam nesipriešinti. Atėjus laikui, bus puiki proga paimti teptuką su šviesiais dažais ir atsinaujinti kambarį.

Ką gero ir ką blogo namuose gali padaryti spalva? 

Galioja tokia nerašyta taisyklė – nuo tamsių spalvų apniunka nuotaika, o nuo šviesių – prašviesėja galva. Kiekvienas iš mūsų esame individualus ir žinome, kas patinka būtent mums. Aš savo namuose vengčiau oranžinės spalvos, bet gal tai jūsų mėgstamiausia spalva?

Ginta Liaugminienė

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ šeši = 15

Kitos temos: