Auginant vaikus, vonios kambarys tampa tėvų „biuru“ – kaip jį patogiai įsirengti

Rugilė Jautakaitė

Rugilė Jautakaitė

Rubrikos konsultantė  – „Nacionalinio interjero konkurso 2020“ dalyvė, interjero dizainerė Rugilė Jautakaitė.

Auginant vaikus, vonios kambarys tampa savotiška tėvų darbo vieta, „biuru“, kur per dieną užsukama net ne keliolika, o keliasdešimt kartų. Išskalbti, nuplauti, išprausti, pasodinti ant puoduko – reikalų sąrašas galėtų būti pildomas dar ilgai. O kur dar tos mielos minutės, kai patiems galima pasimėgauti dušu ar pagulėti kvapnioje vonioje.

Taigi vonios kambarys namuose užima labai svarbią vietą, todėl pakalbėsime apie tai, kaip tinkamai jį suprojektuoti ir išvengti tipiškiausių klaidų.

Net ir maža gali būti stilinga

Nors vonios patalpa namie yra mažiausia, bet jai reikia įdėti daug darbo, kad taptų funkcionali bei jauki. Nevenkite kreiptis į specialistus dėl gero vonios kambario suplanavimo, pamatysite, kaip galima gražiai apjungti baldus, bei  „išspausti“ maksimaliai gerą rezultatą pagal jūsų vonios kambarį, išnaudojant erdvę.

Atsargiai su tamsiomis spalvomis

Klaidų sąraše norėčiau paminėti tamsias plyteles, kurios, be abejo, nėra savaime blogas dalykas, bet naudojant jas mažam vonios kambarėliui be langų, ir dar parinkus netinkamą apšvietimą, rezultatas tikrai po kurio laiko nebedžiugins. Iš pradžių gali patikti, bet ilgainiui suprasite, kaip tamsa mažina erdvę bei sukuria slogią nuotaiką. Mano siūlymas – rasti plytelių derinį, kuris jums patinka. Tai gali būti ne tik „juoda –balta“, bet gali būti didelės šviesios plytelės, o ant kurios nors sienos parinktos smulkios, panašios (arba kaip tik – kontrastingos) spalvos plytelės, kurios įneštų žaismingumo į jūsų namus.

Kodėl toks svarbus apšvietimas

Netinkamas apšvietimas  – ypačai dažna klaida, kuriai neskiriama per daug dėmesio. Vonios kambariai – tai dažniausiai yra patalpos be langų, todėl juose nėra natūralios dienos šviesos. Tokią patalpą būtina aprūpinti geru apšvietimu, nes joje praleidžiame tikrai daug laiko. Būtinai apsirūpinkite ne vienu šviesos srautu, t.y. –  ne tik lubose. Ypač geras sprendimas – LED veidrodis, šviečiantis į veidą ir į kitą pusę – plyteles. Kuo daugiau skirtingų šviesos šaltinių, tuo patalpa tampa jaukesnė.

Kodėl nerekomenduojamos slidžios plytelės

Tikriausiai kiekvienas žinome, kad vonios kambariuose reikia vengti slidžių plytelių grindims, ir tai yra visiška tiesa. Slidžios plytelės ypač nesaugios drėgnoje patalpoje. Rinkitės pusiau matines plyteles, su vadinamuoju „lappato“ paviršiumi. Jos puikiai valosi, yra neslidžios ir ne per daug grublėtos, todėl nesirenka purvas. Grindims nesirinkite ir smulkių plytelių. Smulkios plytelės reiškia, kad bus daug tarpų, kuriuose tikrai ilgainiui kaupsis purvas. Smulkios plytelės puikiai tinka sienoms dekoruoti, bet ne grindims.

Gražu – nebūtinai brangu

Nebūtinai gražu tai, kas brangu. Apstatę vonios kambarį santechnika, pamatysite, kad kambaryje tikrai lieka palaidų galų. Ar tai atvira skalbimo mašina, o gal tai praustuvo spintelė, kuri nupirkta iš didžiulio prekybos centro.  Išsikvieskite individualių baldų gamintoją. Nustebsite, kad baldai, pritaikyti pagal jūsų individualius matmenis, kainuos tiek pat, o gal net pigiau, nei iš prekybos centrų nupirkti baldai, kurie jūsų interjere tikrai netinka. Viskas priklauso nuo pasirinktų medžiagų, kurios gali kainuoti ir daug, ir mažai. Paprašykite pigesnio plokščių gamintojo palečių, ir pamatysite, kad jie tikrai turi nuostabių dekorų baldams. Nebijokite įdėti šiek tiek pastangų, kad rezultatas būtų puikus.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


8 − aštuoni =

Kitos temos: