
Karantino metu dar kartą įsitikinome, kaip svarbu, kad namai būtų patogūs, gražūs ir funkcionalūs. Šįkart pakalbėsime apie virtuvę. Kaip ją įsirengti ar atnaujinti, ypač, jei tai bendra erdvė su svetaine?
Virtuvė gali atrodyti gerai ir visiškai paslėpta, ir ryškiai išskirta. Vis dėlto patarčiau derinti jūsų mėgstamas spalvas ir vengti tikrai ryškių spalvų, tokių kaip oranžinė ar raudona, nes bendroje zonoje su svetaine jos gali greitai pradėti erzinti jus ir jūsų namiškius.
Šiomis dienomis galima pamatyti daug drąsesnių, įdomesnių sprendimų nei prieš gerą dešimtmetį, – ne tik spalvų, bet ir kompozicijos klausimu. Keičiantis ir tobulėjant technologijoms, ergonomiškiau išnaudojamos erdvės, palengvinami sprendimai, kurie anksčiau nebūtų įmanomi.
Spintelės – su rankenėlėmis ar be jų?
Pradėdami kurti savo namų interjerą, gerai pagalvokite, koks interjero stilius yra arčiausiai širdies, ar tai moderni klasika, kur rankenėlės yra svarbios interjero detalės, o gal vis dėlto minimalizmas – tuomet rankenėlės planuojamos paslėptos, įmontuotos į baldus. Taip išsaugomas vientisumas, žaidžiant daugiau medžiagų tekstūromis. Tiesa, praktiškumo prasme visada geriau yra dėti matomas, patogiai užčiuopamas rankenėles. Tokiu būdu išvengiate nereikalingo virtuvės plokščių lietimo valgio gaminimo metu, ir vizualiai baldas ne taip purvinasi. Asmeniškai rankenėles laikau puikiu interjero šarmu, nes detalėmis labai paranku sukurti kitonišką, originalią namų nuotaiką.
Svarbu apšvietimas
Virtuvėje privalo būti geras apšvietimas, nes joje praleidžiate ypač daug laiko. Baldininkai, kurie gamina virtuvę, visada sumontuoja LED apšvietimą po viršutinėmis spintelėmis – tokiu būdu užtikrinamas tolygus apšvietimas valgio gaminimo metu. Nepamirškite tolygiai paskirstyti lubų apšvietimą virtuvės zonoje, ir rekomenduočiau jį daryti stipresnį, nei svetainės zonoje.
Virtuvės spalvos
Populiarumo neapleidžia tokia formulė: šviesi virtuvė su stalviršiu, ant kurio mažai matyti nešvarumai. Manau, kad ši kompozicija gyvuos labai ilgai. Šviesios virtuvės sukuria estetikos, higienos įspūdį, o to trokštame visi. Visada analizuoju klientų charakterį, tai, kaip jie priima spalvas. Malonu matyti, kad žmonės vis labiau atviri spalvoms ir pasiruošę jas įsileisti į gyvenimus. Spalvų kombinacijų yra begalė, todėl taisyklių, kokias spalvas privalote derinti virtuvėje, nėra. Tiesiog klausykite širdies, kokios spalvos jūsų akims atneša gėrį.
Praktiški virtuvės sprendimai
Didelį dėmesį skirkite virtuvės prietaisų planavimui. Šiomis dienomis laikas tapo ypač brangus, o gerai suplanuota virtuvė taupo kiekvieno mūsų laiką. Yra virtuvės trikampio taisyklė. Tai reiškia, kad viryklė, plautuvė ir šaldytuvas turi būti išdėstyti taip, kad judėjimas tarp šių dalykų būtų patogus ir sklandus. Prieš projektuojant virtuvę būtinai pasidarykite detalų elektros planą bei konkrečią plautuvės vietą.
Mano mėgstamiausios technikos naujovės:
maisto smulkintuvas, montuojamas po plautuve;
automatinis šiukšlių stalčiaus atidarymas;
įmontuojamas gartraukis į apatinę baldo dalį, tai leidžia planuoti viryklę saloje.
Kaip dažnai reiktų atnaujinti virtuvę?
Nemažai priklauso nuo to, iš kokių medžiagų yra pagaminta virtuvė.
Jei pagaminta iš minkštesnių, tokių kaip MDF plokštė ir paprastas 4cm storio stalviršis, ir jei ta virtuvė buvo intensyviai naudojama, tikėtina, kad po 5 metų matysite poreikį keisti virtuvės apdailą. Bet jeigu nuspręsite nepataupyti stalviršiui ir susimontuoti dirbtinio akmens stalviršį, galiu užtikrinti, kad virtuvės baldas nepažeistas tarnaus ilgą laiką. Dirbtinio akmens sprendimas šiomis dienomis yra geriausias ir patvariausias sprendimas.
Vizualizacijų autorė Aleksandra Zniščinska, instagramas @kepu_vizulke
Susiję straipsniai