Į ką vertėtų atkreipti dėmesį kuriant vaikų kambarį

47

Prekinio ženklo „Medinis debesėlis“ įkūrėja Gintarė Bartkienė

Atliekant kambario remonto darbus, viena iš svarbiausių užduočių – unikalus ir kartu praktiškas vaikų kambario interjeras.

Juk savo kambariuose vaikai praleidžia daugiausiai laiko – ruošia namų darbus, žaidžia, leidžia laiką su draugais ar užsiima kita savo mėgstama veikla. Todėl šis kambarys turi būti ne tik jaukus bet ir atspindėti vaiko asmenybę. Prekinio ženklo „Medinis debesėlis“ įkūrėja Gintarė Bartkienė dalinasi keletu patarimų.

Kokios tendencijos vyrauja šiuo metu? Kokius sprendimus dažniausiai renkasi tėvai?

Pirmiausia tėvams nereiktų pamiršti, jog kiekvienas vaikas yra individuali, auganti bei nuolat besiformuojanti asmenybė. Tendencijos keičiasi kas metus, sunku nepasimesti jų gausybėje.

Tai, kas patiko jūsų geriausios draugės dukrai, nereiškia, kad patiks jūsiškiai. Tėvai dažnai pasirenka neutralias spalvas – baltą, persikinę ar dramblio kaulo. Tai praktiškas sprendimas, nes prie šiuo spalvų nesunku priderinti įvairių spalvų ir formų interjero detales, išskirtinio dizaino baldus.

Į ką vertėtų atkreipti dėmesį kuriant vaikų kambarį?

Kaip ir minėjau – į vaiko pomėgius. Jeigu jūsų berniukas mėgsta futbolą ar krepšinį, puiku! Galbūt nupirkite futbolo kamuolio pagalvelės, dekoruokite sienas sienų lipdukais. Stenkitės kuo daugiau pasitarti su savo vaiku, nes tai bus jo erdvė, todėl kambarys turi būti itin mielas širdžiai.

Taip pat vertėtų atsižvelgti į charakterio savybes, temperamentą. Be to įrenginėjant vaikų kambarį reikėtų atskirti poilsio, žaidimų ir darbo zonas.

Jos turi nesimaišyti, bet kartu derėti viena su kita t.y. žaislai nesimėtyti ant rašomojo stalo ar panašiai. Ir nepamirškite pasirūpinti kokybišku apšvietimu, o ypač – darbo zonoje.

12968598_606538806171589_1789451938_n

Ekologiškos namų interjero detalės puikiai pagyvins vaikų kambarį ir nebus kenksmingos sveikatai

Ar bėgant metams reikėtų atnaujinti vaikų kambario spalvas, interjerą?

Taip, žinoma, jei tik leidžia finansinė padėtis. Vaiko kambarys visuomet bus išskirtinė erdvė, čia jis slėpsis nuo pasaulio negandų, ruoš namų darbus ir leis laiką su draugais. Vaikų kambariui yra labai svarbios spalvos. Kūdikio kambarį patartina dažyti pastelinėmis, šviesiomis spalvomis.

Ikimokyklinukams puikiai tinka mėlyna, žalia, raudona ar geltona spalva. Žinoma, šios spalvos neturėtų būti labai ryškios, nes laikui bėgant jų intensyvumas pradės varginti. Geriausia sienas ir lubas dažyti neultraliais atspalviais, o užuolaidomis, sienų lipdukais, kilimais, pagalvėlėmis ir kitomis detalėmis tik pagyvinti vaiko kambario interjerą. O jeigu nuspręsite vaiko kambarį įrengti pagal jo charakterį, tuomet ramiam, lėtam vaikui tiks ir ryškesnės spalvos ar akcentai. Na, o judriam, nenustygstančiam vietoje – ramios, pastelinės spalvos.

Žinoma, neprašausite, jeigu apdailai, baldams ar įvairiems aksesuarams pasirinksite ekologiškas medžiagas. Venkite baldų ar interjero puošmenų su aštriais kampais, sunkiais dangčiais, kurie nėra pritvirtinti ir vaikas gali susižaloti. Ekologiškos namų interjero detalės puikiai pagyvins vaikų kambarį ir nebus kenksmingos sveikatai.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos:

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


3 + septyni =

Kitos temos: